اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنجش جریان و ولتاژ AC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنجش جریان و ولتاژ AC

با سلام به همه
    من می خوام ولتاژ و جریان AC رو با میکرو AVR اندازه بگیرم . جریان رو می دونم که نمیشه و یه چیزی مثه MAX471 میخواد (که البته هنوز نتونستم گیر بیارم . IC دیگه ای سراغ ندارید بهم معرفی کنید و یه کم در موردش توضیح بدید ؟) اما واسه ولتاژ AC باید چکار کرد ؟ فکر کنم با خود ADC میکرو مستقیما نشه اینکارو کرد و بازم نیاز به IC مجزا داره ، میشه بهم معرفی کنید و در موردش یه کم توضیح بدید ؟
    در مورد MAX471 یه پایه sign داره که منفی و مثبت بودن جریان رو(معمولا برای در حال شارژ یا دشارژ بودن) میده . کسی می دونه که این پین خروجیش آنالوگه یا دیجیتال ؟ چون جایی دیدم به ADC میکرو وصل کرده بودو تعجب کردم ؟؟؟ مگر اینکه به عنوان ورودی دیجیتال اون پین رو معرفی کرده باشه ، نه ؟ ضمنا دقت max471 رو هم هیچ کجا حتی توی دیتا شیتش ندیدم . کسی میدونه چقدره ؟ مثلا بر اساس بیت ؟؟ تنها چیزی که ازش دیدم افزایش خروجی 1 ولت در هر آمپر و تا 3 آمپر بود .

پاسخ : سنجش جریان و ولتاژ AC

با سلام

برای اندازه گیری جریان بهتر از سنسور ACS754LCB-100 استفاده کنید که تو بازار هم هست تا 100 آمپر هم می تونید اندازه گیری داشته باشید
    برای ولتاژ هم بهتر اول یک سو کنید بعد با یه تقسیم ولتاژ ، ولتاژ به ADC میکرو بدید و اندازه گیری کنید
    هرکه خود را یک بار با اشکهایش شستشو دهد تا زنده است پاک و مقدس میماند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nsm
      با سلام

برای اندازه گیری جریان بهتر از سنسور ACS754LCB-100 استفاده کنید که تو بازار هم هست تا 100 آمپر هم می تونید اندازه گیری داشته باشید
      برای ولتاژ هم بهتر اول یک سو کنید بعد با یه تقسیم ولتاژ ، ولتاژ به ADC میکرو بدید و اندازه گیری کنید
      با تشکر
      من به سنسور نیاز ندارم چون کابلها رو باید سری کنم . جریان هم احتمالا خیلی بالاتر از این حرفاست و باید از CT استفاده کنم .
      ولتاژ توی یکسو کردن خیلی خطا داره و دقت بینهایت میاد پایین . دقت توی هر دو مورد ولتاژ و جریان بینهایت واسم مهمه . میزان ولتاژو که با PT پایین میارمو مشکلی نیست . مشکل AC بودنشه که نمیدونم باید چکار کنم . میدونم که A2D برایAC هم وجود داره . فقط شماره و یه کم راهنمایی می خوام

دیدگاه

دوست عزیز ان مساله حل شده است
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=31090.0
        درسته برای خوندن ct نیاز بهی کسو سازی داری یه مشکل هست این وسط که شما توی adc باید تقویت کنی مشکل اینجا پیش می آد اگر بدونه که حد اندازه گیریت چقدره مثلا 90 تا 100 آمپر مشکلی نداره استاد کوهستانی با یک پمپ این کار رو انجام دادند که هم یک سو میکنه و هم تقویت خیلی هم یاد گیریش ساده هست چون استادش بزرگه (استاد کوهستانی ) اگه این این کار رو بکنی طبق استاندار های موجود نیست چون مجبوری از روش اتو سلکت استفاده کنی که این هم یه ایراد داره وقفه زمانی پیش می آید و دچار باگ میشی و من می تونم دقیقا بهت بگم که روش خوبی نست مگر روشی که توی تقویت استاد کوهستانی گفتند توی همین تاپیک هم من یک چیپ از شرکت atmel که شما به راحیتی می توانید از اون استفاده کنید ادامه بحث رو در تاپیک فوق ادامه بده که بحث تکراری نشه
        معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

ممنون ازراهنمایی شما . تاپیک تعطیل . ادامه رو اونجا پیگیری می کنم /

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X