اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری دما سالن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازه گیری دما سالن

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان.

من میخوام مداری طراحی کنم که دمای یک سالن رو با 6 عدد سنسور که در نقاط مختلف نصب میشوند اندازه گیری کنم و در فاصله دورتر (تقریبا 500 متر) روی یک lcd نمایش بدم. میخوام مدار رو به شرح زیر طراحی کنم لطفا بنده را راهنمایی کنید و اگر نکته ای بود بگید.

من قصد دارم از 6 تا سنسور smt160 استفاده کنم و بلافاصله خروجی هر سنسور رو به یک max485 بدم و 500 متر دورتر مجددا یک max485 دیگه بزارم و خروجی این ای سی رو به atmega8 بدم و بعد روی lcd نمایش بدم یعنی در کل 6 تا smt160 و 12 تا max485 و 1 دونه atmega8 و یه lcd .

به نظر شما سیستم کار میکنه (البته قیمت زیاد مهم نیست.) لطفا اگه نکته ای هست بگید. ممنونم.

پاسخ : اندازه گیری دما سالن

مگا 8 فقط 2 وقفه خارجی داره و شما 6 سنسور. پس برنامه رو نمیتونید با وقفه بنویسید. من اگه جای شما بودم از برنامه ولتمتر دیجیتال استفاده میکردم(ADC). خروجی سنسور رو به یک مقاومت 100k وصل کنید و سر دیگه مقاومت رو به میکرو.
    بعد از قسمت اتصال میکرو و مقاومت یک خازت 1uf نسبت به زمین بذارید(فیلتر پایین گذر).
    اینطوری حتی میتونید از 8 سنسور هم استفاده کنید(به خاطر 8 کانال ADC)
    max 485در مورد max485 اطلاعاتی ندارم.

دیدگاه

پاسخ : اندازه گیری دما سالن

چرا smt160 ؟
      بهترین سنسور برای استفاده همزمان از چندین سنسور ، سنسور دمای DS18B20 هستش
      تمامه سنسور هاتو میتونی همشونو فقط از طریق 1 سیم ، راه اندازی و به میکرو وصل کنی( این سنسور هارو میتونی بدون منبع تغذیه هم راه اندازی کنی)
      یه سرچی هم تو سایت هم تو گوگل بکن ، درباره این سنسور مطلب زیاد گفته شده

یا علی...
      ماکه رفتیم خدمت (فعلا که 14 ماهش گذشت).........چون میگذرد غمی نیست....

http://tif00s.persiangig.com/image/MLX90614.jpg

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X