اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری دما سالن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازه گیری دما سالن

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان.

من میخوام مداری طراحی کنم که دمای یک سالن رو با 6 عدد سنسور که در نقاط مختلف نصب میشوند اندازه گیری کنم و در فاصله دورتر (تقریبا 500 متر) روی یک lcd نمایش بدم. میخوام مدار رو به شرح زیر طراحی کنم لطفا بنده را راهنمایی کنید و اگر نکته ای بود بگید.

من قصد دارم از 6 تا سنسور smt160 استفاده کنم و بلافاصله خروجی هر سنسور رو به یک max485 بدم و 500 متر دورتر مجددا یک max485 دیگه بزارم و خروجی این ای سی رو به atmega8 بدم و بعد روی lcd نمایش بدم یعنی در کل 6 تا smt160 و 12 تا max485 و 1 دونه atmega8 و یه lcd .

به نظر شما سیستم کار میکنه (البته قیمت زیاد مهم نیست.) لطفا اگه نکته ای هست بگید. ممنونم.

پاسخ : اندازه گیری دما سالن

سلام
    شما باید برای اینکه اطلاعات رو ارسال کنید یک میکرو بزارید در محل سنسور ها و دمای سنسور ها رو اندازه گیری کنید و بعد اطلاعات رو ارسال کنید و در مقصد دوباره یک میکرو بزارید و اطلاعات رو دریافت کنید و روی lcd نمایش دهید.
    شما باید این کار رو انجام دهید
    بعدم شما به 12 عدد max485 نیاز ندارید شما می تونید دمای 6 سنسور رو بخوانید و به صورت تک تک ارسال کنید و در مقصد هم به صورت تک تک دریافت کنید

دیدگاه

ممنونم از پاسختون.
      مگه خروجی سنسور smt160 دیجیتالی نیست (duty cycle) پس میشه مستقیما به max485 وصل کرد و احتیاجی به میکرو نیست و باید تو مقصد یک میکرو بزارم ثانیا چون مسافت زیاده من باید از max485 استفاده کنم و چون نویز تو محیط زیاده نمیخوام میکرو تو سالن باشه و فقط یک میکرو در نقش گیرنده و مغز در مقصد(بدون نویز).

اگه توضیحات بنده درسته و سیستم کار میکنه (مخصوصا اتصال مستقیم سنسور به max485) لطف کنید تایید کنید و نظرتونو بگید. باز هم ممنون.

دیدگاه

اگه مستقیما smt160 رو به max485 وصل کنی،ممکن است دقتت کم بشه،چون خروجی این آی سی PWM است و درایو خروجی max485 زمان ها و جریان دهی Rise & Down متفاوتی داشته باشد در سمت گیرنده عرض پالسی که میخونی صحیح نمی شه،اونوقت دیتای سنسورت آفست دار و غیر خطی میشه.
        یک میکرو مینیمم بزار برای اندازه گیری PWM بعد با یک پروتکل مثل LIN یا سریال ساده به میکرو مرکزی بفرست.

دیدگاه

میشه بگید پروتکل LIN چیه؟

دیدگاه

خیلی ممنون از این موضوع

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X