اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات ابتدایی در مورد AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوالات ابتدایی در مورد AVR

این تایپیک رو برای دلایل زیر گذاشتم:
    1-بعضی چیزهارو خجالت کشیدم که یک تایپیک براش بزارم در واقع ارزششو نداشت
    2-هرچی تو سایت سرچ کردم چیزی پیدا نکردم
    3-بعضی چیز ها هم توی کتاب ها نوشته شده بود ولی هرچی خواندم چیزی نفهمیدم چون یک زمینه خوب در مورد الکترونیک و کامپیوتر می خواست برای کسی که تازه شروع کرده و مدرک تحصیلیش هم اینه از نظر من لازمه

حالا اگه میشه به سوالات من جواب بدید بی زحمت

1-کتابخانه دقیقا چیه و چطوری میشه ساخت و ازش استفاده کرد؟
    2-PWM چیه دقیق بگید و طرز استفاده ازش رو بگید و بگید چه ربطی به تایمر کانتر داره؟
    3-اگه حافظه برای برنامه نویسی روی میکرو کم آوردیم میشه از حافظه خارجی استفاده کرد؟

اگه میشه مثال ها با BASCOM باشه البته اگه CODEVISION هم بود بزارید تا بقیه یاد بگیرند در ضمن بی زحمت اگه میشه یه جوری توضیح بدید که هرکی میخونه بفهمه
    ببخشید اگه توقعم زیاده آخه تحمل ندارم که ببینم یه چیزایی هست که ازش سر در نمی آورم

پاسخ : سوالات ابتدایی در مورد AVR

نوشته اصلی توسط شهریار رجب زاده
    1-کتابخانه دقیقا چیه و چطوری میشه ساخت و ازش استفاده کرد؟
    سلام
    تو تمام زبان های برنامه نویسی، هر کامپایلر یه سری امکانات داره که به طور عادی روی نرم افزار نمی ریزه. چیز های کم کاربرد ولی مهم در جای خودش. برای این که حجم برنامه کامپایل شده خیلی زیاد نشه می آن کتابخانه درست می کنن. حالا هر کس، بسته به کارش این کتابخونه ها را فرا می خونه و کارش راه می افته.
    این جوری هم فراخونی می شه
    کد:
    $lib"mylib.lbx"
    3-اگه حافظه برای برنامه نویسی روی میکرو کم آوردیم میشه از حافظه خارجی استفاده کرد؟
    به سلامتی دارین پولو هوا می کنین؟ دست ما رو هم بگیرید. مگه می خواهید چی کار کنید که حافظه ی میکرو کم بیاد؟ در کل بله می شه از آی سی های EEPROM استفاده کرد. خیلی هم ارزون هستند، حدود 200 تومان.

PWM هم اگه کس دیگه برای شما توضیح بده، فکر کنم بهتر از بیان من باشه.
    در ضمن خیلی حرص نخور :agree: تموم می شی :mrgreen:
    برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
    http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

سلام
      pwm یا همون مدولاسیون پهنای پالس
      شما برای اینکه سرعت یک موتور dc را تنظیم کنید یه راه این که جریان را محدود کنید که چون این دوتا باهم رابطه خطی ندارن این روش زیاد بدرد نمیخوره
      پس میریم سراغ PWM شما در این روش با تایمر/کانتر یک پالس PWM که ظاهری 0 و 1 مانند داره میسازید و بسته به فرکانسش سرعت موتور را تنظیم میکنید که البته باید این پالس را بدید به یه درایور :wow: :wow:
      زکات علم اموختن ان است

دیدگاه

چطور میشه کتابخانه ساخت با BASCOM ؟
        در ضمن PWM را چگونه می توان راه اندازی کرد با BASCOM ؟

دیدگاه

چطور میشه کتابخانه ساخت با BASCOM ؟
          سلام
          خوبی؟
          چه گیری دادی به کتابخونه؟ انگار خیلی دوست داری :redface:

در ضمن PWM را چگونه می توان راه اندازی کرد با BASCOM ؟
          کتاب AVR کاهه رو مطالعه کن. تو اون نوشته. به طور متوسط هر سوال یه روز طول می کشه تا تو انجمن به نتیجه برسه. اگه 100 تا سوال داشته باشی، 100 روز کارت طول می کشه. شما شروع کن، هر جا گیر کردی اون وقت سوال کن.
          برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
          http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

من تا حالا با بیسکام کتابخونه نوشتم و بیشتر اوقات اگه یه تابعی لازم باشه چند بار ازش استفاده کنم اون رو به صورت زیر می نویسم :
            function1:
            if ... then
            اعمال شرطی، دستوری و منطقی
            و...
            return
            و داخل برنامه می نویسم. ولی کتابخونه کمک می کنه برنامت خیلی راحتتر بنویسی ( معمولا هر کتابخونه چندتا تابع در اختیارت قرار می دن. بستگی به کتابخونه داره که در مورد چی باشه) و اگر شما با زبان های برنامه نویسی دیگه مثل ویژال بیسیک کار کرده باشی، راحت تر می تونی درکش کنی. ولی فکر کنم واضح نوشته باشم. اگه اشتباهی در نوشته هام هست لطف می کنید اگه تصحیحش کنید.
            تئوری PWM رو همونطور که دوستان توضیح دادن، یعنی به فرکانسی که لازم داری موج مربعی می سازی . فکر نکنم بشه موج های دیگه ای ساخت. مطمئن نیستم.
            این تئوریش به زبان ساده. حالا استفادش رو باید دوستان حرفه ای به صورت کامل تحلیل کنن.
            کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X