اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رابط MMC با میکروکنترلرATMEGA32

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رابط MMC با میکروکنترلرATMEGA32

در این پست قصد دارم طرز اتصال یک حافظه MMC رو به یک میکروکنترلر AVR آموزش دهم. همیشه یکی از مشکلاتی که در بیشتر پروژه های الکترونیکی وجود دارد کم بودن حافظه می باشد مثلا برای ساخت یک رکوردر صدا با یک میکروکنترلر نیاز به حافظه با حجم بالا می باشد و نیاز به نوعی از حافظه می باشد که با قطع تغذیه اطلاعات آن پاک نشود. آی سی های حافظه زیادی در بازار وجود دارند که دارای ظرفیت زیادی هستند ولی MMC به دلیل حجم زیاد و سرعت بالا و در دسترس بودن و نیز ارزان بودن از همه آی سی های موجود مقرون به صرفه تر می باشد. و چون به صورت کارت می باشد دارای مزیت هایی نسبت به آیسی های حافظه می باشند.

ارتباط با MMC به دو صورت انجام می گردد درحالت کلی یکی به صورت MMC و دیگری به صورت SPI که حالت دوم هم در میکرو های AVR وجود دارد و به وسیله ی آن میتوان با MMC ارتباط برقرار کرد
    خواندن و نوشتن روی MMC به صورت سکتوری انجام می گیرد یعنی اگر بخواهید یک بایت را بخوانید باید اول یک سکتور را بخوانید و بعد بایت را از آن انتخاب کنید این کار برای نوشتن و پاک کردن هم صادق است هر سکتور هم 512 بایت است
    در برنامه یک متغیر آرایه ای 512 تایی تعریف شده که اطلاعات وقتی میخواهند از MMC خوانده شوند در آن قرار میگیرند یا وقتی که می خواهند در MMCنوشته شوند دستورات هم همین کار را می کنند یعنی اول آدرس اولین بایت از متغیر را پیدا می کنیم و بعد به ترتیب بقیه عملیات انجام می شود.

همراه سورس برنامه فایل های mmc.h و MMC.LIB وجود دارند که کتابخانه دستورات مربوط به MMC هستند و باید به ترتیب در فولدر های inc و lib از مسیر نصب کامپایلر کدویژن کپی شوند.

همچنین کلیات آن با نرم افزار proteus 7.1 شبیه سازی شده و شماتیک مداری که باید تهیه کنید به صورت یک فایل تصویری موجود است.

download: http://www.4shared.com/file/116142618/eb7cf9d8/MMC.html

کد HTML:
    <abbr=فایل پاک شده در پست پایین اصلاح شد.با تشکر></abbr>
    یک چند به کودکی به استاد شدیم یک چند ز استادی خود شاد شدیم
    پایان سخن شنو که ما را چه رسید از خاک در آمدیم و بر باد شدیم

In childhood we strove to go to school,
    Our turn to teach, joyous as a rule
    The end of the story is sad and cruel From dust we came, and gone with winds cool.

پاسخ : رابط MMC با میکروکنترلرATMEGA32

دوستان عزیز تو هاردم گشتم و تونستم فایل رو پیدا کنم که ضمیمه میکنم:
    امیدوارم بدردتون بخوره.
    فایل های پیوست شده
    It&#039;s nice to be important but it&#039;s important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

این همون خواندن سکتوری مموری است دروسته
      هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
      بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
      میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

سلام
        مهندس میشه یه پروژه هم عینا این شکلی واسه روش fat32 و ... ر. بذاری؟
        اینیکه شما ارائه دادین سکتوریه دیگه درسته؟ من میخوام wavپلیر با روش fatدرست کنم هرکاری میکنم ج نمیگیرم واقعا درمونده شدم دیگه!!!!!

دیدگاه

به نظرت مفهوم خط پایین که نوشته چیه ؟

نوشته اصلی توسط محمد دهقان نژاد
          فایل پاک شده در پست پایین اصلاح شد.با تشکر[/mod]
          مهندس شفقی زحمتش رو کشیدن و اپلود کردن از اون استفاده کن.
          چرا ناراحتی پاتریک!
          + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
          - از دیدنش ناراحت شدی؟
          + نه
          پس چی ناراحتت کرده
          + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
          ------------------------------------------------------------------------------------------------------
          تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
          ------------------------------------------------------------------------------------------------------
          محصولات

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X