اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمکم کنید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمکم کنید

سلام
    نمیدونم این سوالی که داره اینجا می پرسم جاش همین جاست یا نه! راستش من اصلا نمیدونم linux چیه و تا حالا فقط با windows کار کردم و میکنم.من یه نرم افزاری رو می خوام نصب کنم تو ویندوز که با توجه به توضیحاتی که تو نت دربارش خوندم ظاهرا برای سیستم unix هستش البته من اصلا نمیدونم این چه سیستمیه اما خودش گفته که رو ویندوز هم میشه بطریقی اونو نصب کرد اینطوری که اول یه برنامه cygwin هستش که اونو باید نصب کنم بعد گفته باید X server که یه نمونش xfree86 هستش یا حالا انواع دیگشو نصب کنم اما من اصلا نمیدونم x server چیه و اینکه نصبش رو windows چطوریه؟ اگه میتونید کمکم کنید لطفا توضیح هم میخواین بدین یه جوری باشه که من با اطلاعات کم بتونم بفهمم چون باز هم میگم من اصلا نمیدونم linux یا unix یا open source بودن برنامه و از این دست اصطلاحات یعنی چی ولی خوب به نصب و کار با این نرم افزار تو محیط ویندوز نیاز دارم
    حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
    خام بودم - پخته شدم - سوختم

پاسخ : کمکم کنید

به نظر میاد میخواین یه برنامه که به شکل nattive روی خانواده یونیکسها اجرا میشه رو توی ویندوز اجرا کنید.
    چون توسعه دهنده های برنامه از استانداردهای مربوط به این خانواده (یونیکسها) استفاده کردند (یعنی مبتنی بر POSIX) و از طرفی به طور موازی اونو واسه ویندوز توسعه ندادند........ شما مجبور میشید واسه استفاده ازین نرم افزار برید به سراغ cygwin که کارش همینه یعنی این امکان رو فراهم کنه که یه برنامه که واسه یونیکس یا لینوکس نوشته شده توی ویندوز اجرا بشه و واسه اینکه این امر ممکن بشه خوب api ها و لایبرریهای برنامه نویسی و ... رو روی ویندوز نصب میکنه تا این مسئله حل شه....
    حالا x server چیه؟
    لینوکس هم مثل ویندوز یه سیستم عامل هست و مثل همه سیستم عاملها نیاز هست که کارهای گرافیکی رو انجام بده این کار در لینوکس به شکل سرور/کلاینت (یا خدمت دهنده/خدمت گیرنده) انجام میشه درست مثل قضیه اینترنت و سرور و... و این باعث قدرت زیادی برای سیستم عامل میشه.... خوب حالا شما برای اینکه بتونین ازون نرم افزار استافده کنید باید یه سرور ایکس نصب کنین که همونطوری که خوندین یکی از معروفترینشون همین Xfree86 هست (البته کل قضیه رو غیر علمی گفتم :دی)
    من تا به حال نیاز پیدا نکردم که همچین کاری کنم (چون لینوکس دارم....) ولی فکر میکنم با نصب همون سیگوین این ایکس سرور هم خودش نصب بشه واسه اینکه مطمئن بشین بهتره یه سرچی بکنین
    ضمنا اگه جوابهای سریعتری میخواین بهتره به انجمنهای لینوکسی مراجعه کنید در این مورد به خصوص انجمن technotux.org ممکنه بدردتون بخوره....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X