اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغذیه مناسب برای تابلو روان 16*64

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغذیه مناسب برای تابلو روان 16*64

سلام

من یه تابلو روان ساختم

حالا برای تغذیش مشکل دارم اونم اینه که از رگولاتور 7805 که استفاده میکنم به شدت داغ میکنه 2 تا رگولاتور رو با هم موازی کردم بازم جواب نداد

حلا دوستانی که تجربه دارن لطف کنن بگن مدار تغذیه رو چطوری طراحی کنم که این مشکل حل بشه

پاسخ : تغذیه مناسب برای تابلو روان 16*64

سلام
    خوب ترانستون چند ولته؟
    بهتره بین 7 تا 9 باشه تا اتلاف در 7805 کمتر باشه
    درضمن موازی کردن دوتا 7805 زیاد اصولی نیست مگر اینکه بعد از هر 7805 یک دیود بزارید و اون دوسر دیگه دیود رو به هم وصل کنید که اینجوری هم افت ولتاژ خواهید داشت
    از هیت سینگ بزرگ هم استفاده کنید
    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

با درود . . .
      بهترین راه سوئیچینگه.البته من خودم هم با 7805 راه انداختم و هنوزم که هنوزه داره کار میکنه

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
      بدرود . . .

دیدگاه

با تشکر از دوستان

البته ولتاژ کاری من 9 ولته در ضمن هیتسینگم کوچیکه در حدی داغ میکنه که اگر بعد از 5 دقیقه کار کردن تابلو 3 ثانیه دستم رو بگیرم به هیت سینگ دستم میسوزه

استفاده از هیتسیگ بزرکتر مشکل رو حل میکنه

دیدگاه

سلام
          با یک مقاومت ویک ترانزیستور آمپر بالا میتونی هر چقدر جریان خواستی بکشی بدون اینکه ولتاژ افت کنه

دیدگاه

سلام
            بهترین راه استفاده از پاور کامپیوتر هستش همونجوری که دوستمون گفت.
            جریان زیادی که تابلو میکشه از تغذیه ال ای دی هاست شما میتونی تغذیه ال ای دی ها رو از تغذیه میکرو جدا کنی .
            برای تغذیه میکرو همون 7805 رو بزار برای ال ای دی ها هم نمیخواد رگولاتور بزاری مستقیم بده به ال ای دی ها.
            موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط savis.ir
              سلام
              من یه تابلو روان ساختم
              حالا برای تغذیش مشکل دارم اونم اینه که از رگولاتور 7805 که استفاده میکنم به شدت داغ میکنه 2 تا رگولاتور رو با هم موازی کردم بازم جواب نداد
              حلا دوستانی که تجربه دارن لطف کنن بگن مدار تغذیه رو چطوری طراحی کنم که این مشکل حل بشه
              بنام خدا
              با سلام

شما بصورت کلی فرمودید ، یک تابلو روان ساختید .
              برای طراحی یک منبع تغذیه مناسب برای تابلو شما ، وجود اطلاعات مفید دیگری ، نظیر تعداد ال ای دی ( سطر و ستون - نوع آرایش و درایو ال ای دی ها و ارتباط آنها با میکرو و ....) و یا یک شماتیک دقیق از مدارتون ، ضروری بنظر میرسه ، در صورت تمایل این موارد را در اینحا قرار داده تا توسط دوستان ، بررسی و مدار مناسبی ، پیشنهاد گردد .

با احترام
              12/8/88

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X