اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استپ موتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استپ موتور

سلام
    چند وقته درگیر ساخت یک درایور با l297 و l298 برای استپ موتور هستم
    الان که تموم شده چند تا مشکل باهاش دارم :angry:
    این درایور با برنامه kcam 4.3خوب کار میکنه ولی استپ موتور خیلی ضعیفه ولتاژ درایور میتونه ماکزیمم تا 36 ولت باشه و جریان 2 امپر
    وقتی با یک پاور 2 امپر روی 12 ولت میگذارم قدرت موتور بیشتر میشه ولی موتور بشدت گرم میشه ولی باز هم قدرتی که روی دستگاه اصلی(استپ موتور رو از یه دستگاه باز کردم) داره را پیدا نمیکنه دلیل این امر چیه؟0گرم شدن موتور و نداشتن ترکیا گشتاور کافی)
    چندتا سوال پایه در مورد استپ موتور هم دارم ..
    1- اصلا قدرت استپ موتور(همون گشتاور) چه ارتباطی با جریان و ولتاژ داره؟ برام سواله که ضرب جریان در ولتاژ باید ثابت باشه مثلا وقتیروی موتور نوشته 2 امپر 6 ولت باشه
    وقتی وقتی 12 ولت بگذارم امپراژی که موتور میکشه 1 امپر میشه؟( البته میبخشید اگه سوالم خیلی مبتدیه چون رشتم برق نیست :redface

جایی خوندم که مشکل l297 اینه که موتورو گرم میکنه اگه جریان از جریان نامی موتور بیشتر باشه..اصلا من جریان نامی موتورو ندارم چون از یه دستگاه بازش کردم ؟!چاره چیه و سوال دیگه اینکه پس چرا اگه ولتاژ از ولتاژ نامی بیشتره قدرتش کمه؟

پاسخ : استپ موتور

سلام دوست عزیز
    دوس عزیز آخه باید سیم پیچی بیچاره موتورتم در نظر بگیری که به اون نازکی میتونه اون جریان 2 آمپرو تحمل کنه یا نه.معلومه که گرم میکونه.از اونجایی که وا کردیش با ولتاژ وآمپر چند کار میکرد؟شما اونارو بده مطمئنا ئرست کار میکنه.
    و اما LM298 من از این واسه ولتاژ کاری کم استفاده کردم ولی واسه بالای 15 نبوده.اگه زحمتی نیس یا خودت یه درایور قوی پیدا کن یا من میشینم پیدا میکنم.کافی شما امر کنین.
    موفق باشین

دیدگاه

نمی خوام نا امیدت کنم ولی ساخت یک کنترلر استپر موتور گاو نر می خواهد و مرد کهن
      اول اینو بگم که اونایی که با میکرو و یک بافر یک کنترلر استپر موتور ساختن گشتاور موتور تا یک دهم گشتاور اصلی موتور است و سرعت اون از 40 دور دردقیقه بیشتر نمی شه
      ولی استپر موتور ها قادرند با گشتاور نامی تا سرعت 1500 درور در دقیقه و با گشتاور یک دهم با سرعت 7000 هزار دور دردقیقه تا 12000 هزار درور دردقیقه بچرخن
      این مقاله رو کلمه به کلمه بخون ذهنت باز باز میشه

http://www.robotstorehk.com/AN-828.pdf
      تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yaser88
        سلام دوست عزیز
        دوس عزیز آخه باید سیم پیچی بیچاره موتورتم در نظر بگیری که به اون نازکی میتونه اون جریان 2 آمپرو تحمل کنه یا نه.معلومه که گرم میکونه.از اونجایی که وا کردیش با ولتاژ وآمپر چند کار میکرد؟شما اونارو بده مطمئنا ئرست کار میکنه.
        و اما LM298 من از این واسه ولتاژ کاری کم استفاده کردم ولی واسه بالای 15 نبوده.اگه زحمتی نیس یا خودت یه درایور قوی پیدا کن یا من میشینم پیدا میکنم.کافی شما امر کنین.
        موفق باشین
        من خودم خیلی گشتم ولی هنوز نتونستم درایوری پیدا کنم که بتونه جواب بده ..
        اگه واقعا بتونید یک درایور برای ساخت به من معرفی کنید خیلی ممنون میشم :job:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X