اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Boot loader & AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

Boot loader & AVR

اگر مشه در مورد Boot loader در avr توضیح دهید وطرز کار و اگر شد پروژهای کوک را در اینجا بگذارید تا همه استفاده کنند
    با تشکر :rolleyes: :rolleyes:
    { خلاف قوانین - پاک شد }

پاسخ : Boot loader & AVR

سلام پوریا جان
    قبلا راجع به bootloader یه مختصر گفتیم:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,5114.0.html
    اما برای استفاده از Bootloader دوتا چیز نیاز داری
    1- برنامه ای که روی کامپیوتر بریزی و مثلا از طریق پورت سریال با برنامه bootloader روی میکرو ارتباط برقرار کنه و فایل hexآ‌ رو از روی pc جابجا کنه،این برنامه میتونی هر الگوریتم دلخواهی داشته باشه
    2- برنامه bootloader که میریزیش روی قسمت bootloader از حافظه میکروکنترلر ،کار این هم ارتباط با همون برنامه شماره 1 هست،الگوریتمی که اینجا به کار میبری باید مطابق با الگوریتم برنام 1 باشه
    بعد از ایمکه این 2 تا برنامه رو داشتی هروقت bootloader میکرو فعال بشه میاد فایل hex رو از pc میگیره و flash رو پروگرام میکنه،دیگه نیازی به پرگرامر نداری
    برنامه bootloader رو میتونی طوری تنظیم کنی که هر دفعه که میکرو ریست شد فعال بشه،یا اینکه توی برنامه کاربردی (برنامه flash) یه شرط بذاری که با برقرار شدنش بره به اول بردار bootloader
    من برنامه هاشو برای codevison دارم،استفاده هم کردم،اما فکر کنم شما بسکام کار میکنی!!
    حاا اگه بدرت میخوره بگو تا برات بذارم
    در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
    مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

آقا محمد ممنون
      بعد از امتحانا فراموشی خورد به ما و شاید هم بهتر بود یه تاپیک جدید درباره یاین موضوع باز بشه
      دربا ره ی MMc ها هم از چند جا چند مطلب جمع کردم ویه گیزی هم به آن اضافه تا چند وقت دیگر می زارم تو سایت

درمورد bascom حق با شما است
      طرز کار کلی آن را گفتی اگر به جزئیات هم یک کم بپر دازی مثل نحوه ی اجرایboot loader و قوانین نوشتن در آن و ... شاید یه کاری بکنیم
      { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام
        والا بهترین کار اینه که دیتاشیت رو بخونی چون بهترین منبعه،چون نمیشه تمام مسایل رو تو یه پست عنوان کرد
        اما یه راه دیگه هم داری ،یه برنامه نوشته شده برای بسکام از اینترنت بگیری و اونو به دلخواه خودت تغییر بدی، معمولا تغییراتش کار سختی نیست و لازم نیست زیاد از الگوریتم سر در بیاری
        مثلا میتونی فقط یه شرط بذاری برای اجرای bootloader ، و با یه دستور jmp اجراش کنی

دیدگاه

این که حق با شما است داخل کتاب هام یه کتاب از انتشارات شیخ بهایی داشتم که در مورد bootloader چیز هایی نوشته بود من هم یه چیز هایی فهمیدم
          اگر شما برنامه ای سراغ دارید آدرس آن رو بگذاری ممنونم
          و دیگر اینکه مثلا اگر بخواهیم از VB با پورت سریال به میکرو فایل هگز رو بفرستیم تا در میکرو به وسیله bootloader ریخته شود چه کار کنیم؟؟
          { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام
            من واسه بسکام لینکی نداشتم ولی خدا پدر گوگل رو بیامرزه:
            http://www.google.com/search?hl=en&lr=&q=.bas%2Bbootloader

در مورد برنامه نویسی vb دوستان اهل فن باید بگن،ولی کلیتش فقط یه ارتباط معمولی سریال هست

دیدگاه

منظورم اینه که چگونه فایل هگز یا باینری رو به bootloader بدی تا میکرو رو برنامه ریزی کنه از کامپیوتر
              از پورت با میکرو ارتباط برقرار کردی حالا باید چه چیزی بفرستی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
              { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام
                ببین پوریا جان این سوال شما خیلی کلی هست،اگر به دیتاشیت مراجعه کنی جوابتو میگیریفاینجا نمیشه همشو نوشت
                اما کلیت قضیه اینه که برنامه شما به شکلی دلخواه مثلا به صورت رمز اطلاعات فایل hex رو به برنامه bootloader میفرسته و این برنامه هم با کمک دستورالعمل SPM میکرو رو پرگرام میکنه

دیدگاه

سلام
                  آقای یار محمدی یه لطفی می کنید برنامه ای که با کدویژن نوشتید رو بزارید تو سایت چون تو زمینه بوت لودر برنامه ای که مطمین باشم که کار میکنه نتونستم پیدا کنم تا با بررسی کردنش بتونم نحوه برنامه نوشتنش رو بفهمم.با تشکر :nerd:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X