اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور

با سلام
    من یه دستگاه دارم که یه ورودی سکه داره. براش میکرو سویچ های مکانیکی را استفاده کردک جواب نگرفتم با چیز های موجود در بازار. می خواهم از سنسور های مادون قرمز توی موس های الکتروممکانیکی قدیمی که یه گوی دارند استفاده کنم.
    می خوستم اولاً بپرسم کسی پیشنهادی داره برای خواندن ورود سکه .( قیمت سکه مهم نیست)
    دوم اینکه من با این سنسور ها کار نکردم . اگه لطف منید و در باره سنسور مناسبش کمک کنید ، ممنون میشم. و همچنین درباره نحوه بستنش تو مدار .

پاسخ : سنسور

سلام.
    من قبلا یه مداری دیده بودم که با سکه کار می کرد . برای تشخیص ورود سکه هم اینکار رو کرده بود که دوتا سیم لخت رو طوری در مسیر حرکت سکه قرار داده بود به طوری که زمانی که سکه ای وارد دستگاه می شد ، بین این دوتا سیم اتصال برقرار می کرد . یعنی سکه در یه لحظه و در حین حرکت ، بین دو تا سیم قرار می گرفت .
    شاید شما هم بتونید از این روش استفاده کنید .
    البته استفاده از سنسور IR هم روش خوبیه . میتونید یه لوله ای درست کنید که اگر کسی سکه ای رو انداخت تو دستگاه ، سکه از این لوله رد بشه . یه سنسور فرستنده و یه سنسور گیرنده ir هم بر روی جداره ی این لوله قرار بدید . (دوتا روبروی هم باشند .)
    فرستنده دائما روشن باشه . اگه سکه وارد نشه ، گیرنده امواج ارسالی رو دریافت میکنه . اگه هم سکه ای وارد شد ، در یه لحظه گیرنده نورهای ارسالی از فرستنده رو دریافت نمیکنه .
    میتونید از دیود های فرستنده و گیرنده معمولی موجود در بازار استفاده کنید .
    موفق باشید .
    <<درضمن این کار درستی نیست که یک سوال رو چندجا مطرح کنید >>

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X