اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی رشته های دانشگاهی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی رشته های دانشگاهی

سلام دوستان
    من سال پیش دانشگاهی رشته ی ریاضی هستم. از همین حالا تو فکر انتخاب رشته هستم.
    دوستان می تونن گرایش های مختلفی مهندسی برق رو معرفی کنن.
    قدرت، کنترل، الکترنیک، بیو الکترونیک، ابزار دقیق و ...
    دوستان این تاپیک آینده ی منو مشخص می کنه پس لطفاً مشفقانه مثل همیشه راهنمایی ام کنین.
    برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
    http://hosseinwalkingday.com

پاسخ : معرفی رشته های دانشگاهی

به نظر من شما الآن اصلا به این موضوع فکر نکن. اینجوری مشغول میشی!
    الآن فقط باید به درسات توجه کنی. فقط باید بخونی. درست هم بخونی. فکر کردن در مورد رشته باشه واسه بعد.
    البته این خیلی خوبه که واسه خودت هدف داشته باشی ها. اما مواظب باش ذهنت رو مشغول نکنی!!‏

دیدگاه

سلام
      از دل سوزی شما ممنونم
      ولی باید از همین حالا دنبال رشته ها باشم. با تجربه ها می گن 20 روز انتخاب رشته انقدر فشار روانی هست که دیگه جای این فکر ها نیست.
      این قدر ها دل مشغولی پیدا نمی کنم.

دیدگاه

سلام.
        من خودم برق-کنترل می خونم . ورودی 88 . تازه کنکور دادم و انتخاب رشته کردم .
        باور کن که تو اون 20 روز اونقدر وقت داری که بری و همه رشته ها با گرایشهاشون رو بشناسی . چه برسه به برق .
        از طرفی اگه شما خوب و قوی بخونید و رتبه خوبی بیارید ، دیگه چه فشار روحی رو باید تحمل کنید ؟؟!!! اونوقت هر رشته ای که دوست داری میتونی بری. بدون هیچ گونه نگرانی!!!
        در ضمن قلم چی اگه اشتباه نکنم در اواسط مرداد ماه یه مجله منتشر میکنه که بیشتر رشته ها رو به همراه گرایش هاشون توضیح داده . خوبه . من که ازش خیلی بهره بردم .
        اگه خیلی اصرار داری ، به نظر من الآن شما رشتت رو انتخاب کن ولی انتخاب گرایش باشه واسه بعد . با توجه به رتبتون در کنکور .
        (یه توصیه برادرانه : تو اون 20 روزه انتخاب رشته به هیچ وجه برای مشاوره پیش دانشجوها نرو . چون او اگه از رشتش خوشش بیاد اونقدر اون رشته رو پیشت قشنگ جلوه میده که ممکنه تو از مشکلات اون رشته بی اطلاع بمونی . یا اگه او از رشتش خوشش نیاد ، حتی اگه اون رشته یکی از بهترین رشته های دانشگاهی باشه ، اونقدر از اون رشته بد و بیرا میگه که تو هم از اون رشته بدت میاد . در حالی که ممکنه همون رشته آینده تو رو بسازه . حتما برای مشاوره برو پیش افراد باتجربه و بیطرف . )
        موفق باشید .

دیدگاه

من رشتم الکترونیکه ترم سومم خیلیم رشتمو دوست دارم

به حرف مردم توجه نکن اگه میگن برق سخته بیبین خودت به چی بیشتر علاقه داری -به نظر من در انتخاب رشته علاقه و استعداد مهمترین شرطه-

برق در سطح کارشناسی 4 گرایش الکترونیک - مخابرات - کنترل و قدرت داره-

با آرزوی موفقیت
          هركجا هستم باشم / آسمان مال من است....

دیدگاه

رشته ی کنترل چه جور رشته ای هست؟
            چی توش می خونن؟
            بازار کارش چه جوریه؟

دیدگاه

گرایش کنترل:

هدف این علم کنترل خروجی های یک سیستم بر مبنای ورودی های آن و با توجه به شرایط ویژه و نکات مورد نظر طراحی آن سیستم است. علم کنترل فقط در مهندسی برق مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه در شاخه های دیگری از علوم مهندسی و حتی علوم انسانی کاربرد دارد. در کل هدف مهندسی کنترل طراحی سیستمی است که بتواند عملکرد یک دستگاه را در مطلوب حفظ کند. خودکار کردن یا اتوماتیک کردن خط تولید یکی دیگر از فعالیتهای م هندسی کنترل است.

این مطلبو موسسه صبح روشن سال 87 با عنوان آشنایی با مهندسی برق چاپ کرده بود.

دیدگاه

سلام
                برق در سطح کارشناسی 4 گرایش الکترونیک - مخابرات - کنترل و قدرت داره
                تا اونجایی که من اطلاع دارم 6 گرایش هستش:
                قدرت - شبکه های انتقال و توزیع - کنترل - الکترونیک - مخابرات - ICT
                شيطان كه رانده گشت يك خطا بيشتر نكرد خود را براي سجده آدم رضــــا نكرد
                شيطان هـــزار مرتبه بهتر ز بي نـــــــــــماز او سجده را بر آدم و اين بر خدا نكرد

دیدگاه

اگه به دفترچه های انتخاب رشته نگاه کنین همین 4 گرایشو داره به هر حال ممنون از راهنماییتون

گرایش کنترل:

از درسهای پایه و اصلی موثر در مهندسی کنترل میتوان به درسهای مدار . الکترونیک. ریاضی مهندسی. تجزیه و تحلیل سیستم و کنترل خطی اشاره کرد.

بعضی از دروس تخصصی این گرایش عبارتند از :1) کنترل دیجیتال و غیر خطی 2) کنترل مدرن 3) کنترل صنعتی 4) ابزار دقیق 5) اصول میکرو کامپیوتر

6)ترمودینامیک 7) مبانی تحقیق در عملیات و ........

برای توضیحات بیشتر در مورد دروس تخصصی میتونی یه سر به این سایت بزنی www.leitner******

دیدگاه

سلام.
                    یه نکته ای اینجا هست که در مقطع کارشناسی (لیسانس) این گرایش ها فقط ٢٠ الی ٢٤ واحد با هم تفاوت دارن . یعنی ٤-٥ تا کتاب !!!!!.
                    در کل کارشناسی همشون مشابه هست تقریبا . ولی در کارشناس ارشد تفاوتاشون زیاد میشه . پس در مرحله کارشناسی زیاد فرقی نمیکنه که چه گرایشی بخونید .

دیدگاه

سلام
                      من به طراحی وسایل اندازه گیری( یا همون ابزار دقیق) علاقه ی خاصی دارم.
                      چه رشته ای بخونم، بهتر می تونم این کار رو انجام بدم( الکترونیک یا کنترل؟)

دیدگاه

ابزار دقیق رو میتونی تو کنترل به طور کامل بخونی.

دیدگاه

سلام
                          دوستان، رشته ی مخابرات مباحثش چیه؟
                          بازار کارش چجوریه؟

دیدگاه

من فقط میدونم که برای اینکه در مخابرات به یک دانشجو موفق تبدیل بشید باید ریاضیات خیلی قویی داشته باشید.
                            سازمان های دولتی ، الکترونیک رو راحت تر استخدام می کنند.
                            ولی برای کارهای صنعتی مثل کار تو کارخونه ها، کنترل و قدرت بهترن.

دیدگاه

سلام دوستان
                              از پاسخ هایتان ممنون
                              آقا کسی دیگه می تونی مخابرات رو به طور دقیق تر بیان کنه؟ ماشاا... کلی مخابراتی تو فروم داریم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X