اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

LM35

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

LM35

سلام

من یه دماسنج با LM35 ساختم و روی بردبرد هم جواب داده حالا سوال اینکه دمایی که این LM35 سنس میکنه قابل اطمینان هست یعنی روی برد برد یه دمایی رو نشون میده آیا این واقعا دمای محیط هست؟

یه سوا دیگه که اینه میشه با NTC و PTC (مقاومت های حرارتی) دور یک فن رو کنترل کرد؟

پاسخ : LM35

سلام.
    من LM35 که کار می کردم، تقریبا خوب بود (با تلرانس حدود 2 درجه سلسیوس .)
    در مورد سوال دوم فکر کنم بشه.
    به این صورت که یه NTC یا PTC رو با یه مقاومت دیکه تقسیم ولتاز کنید و بدید به ADC میکرو.
    توسط PWM و یه درایور مثل L298 دور موتور رو کنترل کنید. (با توجه به مقدار خوانده شده توسط ADC ‎ ، دیوتی سایکل PWM رو کم و زیاد کنید.)
    موفق باشید.

دیدگاه

میشه در مورد PWM بیشتر توضیح بدین

من یکی از تایمر ها رو رو fast PWM میزارم و خروجی هم noninvertig قرار میدم و وقتی که مقدار OCRx رو تغییر میدم فرکانس پالسی که رو پایه OCx هست تغیر میکنه حالا با این چه طوری مثلا نور یه LED یا دور موتور رو کم زیاد کنم؟

دیدگاه

سلام.
        ببینید در مورد pwm دو موضوع متفاوت وجود داره . یکی فرکانس موج و دیگری duty cycle . برای تغییر دور موتور یا تغییر نور led ، تغییر فرکانس کمکی نخواهد کرد . بلکه شما باید duty cycle موج pwm را تغییر دهید .
        Duty cycle یعنی نسبت زمان high بودن موج به کل زمان یک سیکل تناوب . فرض کنید موجی با سیکل نوسان 100 میکرو ثانیه تولید کرده اید . اگر در این زمان ، 40 میکرو ثانیه high و 60 میکرو ثانیه هم low باشد پس duty cycle موج مذکور برابر 40/100 می شود . (یعنی 40 درصد .)

دیدگاه

من این چیزی که شما گفتید رو تست کردم و تا حدودی جواب داد ولی وقتی که می خواستم نور LED رو کم کنم مجبور میشم Duty Cycle رو کم کنم و وقتی کم میکردم LED چشمک زد که برای این مشکل یه خازن 1000u گذاشتم درست؟ خازن 1000u رو چه طوری بسازم ؟ با موازی کردن چنتا خازن درست میشه؟

اگه یه نمونه مثال باشه خیلی میتونه کمک کنه

خیلی ممنون

دیدگاه

دقت کنید که برای رفع کردن جشمک زدن LED ، شما باید فرکانس موج PWM رو زیاد کنید. فکر نکنم به خازن نیازی باشه.

دیدگاه

اگه میشه این لینکی که گذاشتم رو ببینید مشکل داره یا نه فقط فرکانس میکرو رو روی 8M تنظیم کنید خیلی ممنون

دیدگاه

LM35 دمای منفی رو تو خروجش چطور نشون میده منظورم اینکه ولتاژ تو چه محدوده ای میشه تو دمای منفی؟

دیدگاه

با درود . . .
                  به راحتی
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=9761.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=9761.15

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                  بدرود . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X