اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شکستن قفل مموری کارت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شکستن قفل مموری کارت

سلام

توی گوشی های موبایل وقتی روی رم رمز میزاری یا باید اونو بلد باشی یا باد توسط دستگاهی به نام مموری آنلاکر قفلشو بشکونی .
    حالا م از دوستان میخوام بپرسم آیا میشه این دستگاه رو با AVR ساخت یا نه
    اگر میشه چطوری؟

پاسخ : شکستن قفل مموری کارت

خیر نمیشه
    اما میتونی کاری کنی که مموری های که ویروس خفن دارن و حتی با pc نمیشه فرمت کرد دوباره زنده کنی
    علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اٌمید حبیبی
      خیر نمیشه
      اما میتونی کاری کنی که مموری های که ویروس خفن دارن و حتی با pc نمیشه فرمت کرد دوباره زنده کنی
      چطوری؟
      فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

چه ویروسی اینطوری کار میکنه؟
        من خودم با تکنیک های ویروس نویسی تسلط دارم و ویروس هم نوشتم اما این رو نشنیدم !!
        www.keytak.blogfa.com
        ---------------------------------------------------------------
        کنترل وسایل برقی با VB6(جالبه یه نگاه بندازید)
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=33488.0

دیدگاه

چه ویروسی اینطوری کار میکنه؟
          من خودم با تکنیک های ویروس نویسی تسلط دارم و ویروس هم نوشتم اما این رو نشنیدم !!

چطوری همکار؟؟؟ :twisted: :twisted: :twisted:
          میبینم که بحث داره داغ میشه

بعضی از ویروسها خودشون رو توی روت اصلی درایو قرار میدن و به PC میگن که ما مثلا فایل سیستمی هستیم.اما با بعضی از آنتی ویروسها مثل avast میشه پاکشون کرد.طریقه ساختش هم یه خورده مکافات داره.
          اون قضیه پاک کردن رم هم که اخوی امید اشاره کردن راحته شما با میکرو یه برنامه مینویسی که رم رو به avr ربط بده بعد میگی که تمام سکتورهای رم رو با یه عدد(همون ff خودمون) پر کنه. دیگه avr کاری نداره که چی روی رم هست همه رو ناک اوت میکنه .البته بعد از این کار باید رم رو با pc فرمت کنید چون اطلاعات سخت افزاری مربوط به خود رم هم پاک شده.(200 تا 400 سکتور اولیه)

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
          بدرود . . .

دیدگاه

اره همین که اقا وحید فرمدند رو من عملی تست کردم ولی این که میگین چه ویروسی این بلا رو سرم اورد والا من هم ندیدمش و گرنه بهش درس ابرت میدادم :mrgreen:

یه طریق دیگه هم پیش میاد که مموری به این روز میفته اگه هی وسط کار(مخصوصا وقتی به avr وصله)هی مموری رو در بیاری مموری رو دیگه کامپیوتر نمیشناسه و میگه باید فرمت کنی و بعضی وقتا حتی نمی شناستش که بخوای فرمت کنی.این جور مواقع هست که avr میدرخشد

دیدگاه

ممنون از همه دوستان

تا اینجا متوجه شدم که نوشتن اطلاعات روی مموری مشکل رو حل میکنه

به چه فرمتی FAT یا spi اگر اشتباه نکنم

در ضمن من تازه با این سایت آشنا شدم اگر امکان داره لینک که میتونه به من کمک کنه رو برام بزارید

دیدگاه

سلام
                چه جوری میشه آدرس سکتور اول مموری کارت رو پیدا کرد با avr و کامپیوتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط GLX405
                  ممنون از همه دوستان

تا اینجا متوجه شدم که نوشتن اطلاعات روی مموری مشکل رو حل میکنه

به چه فرمتی FAT یا spi اگر اشتباه نکنم

در ضمن من تازه با این سایت آشنا شدم اگر امکان داره لینک که میتونه به من کمک کنه رو برام بزارید
                  spi یه نوع ارتباطه و fat یه چیزه دیگس(یه چیزی تو مایه های یه پروتکل سکتور بندی درکش کن)

spi چیزیه که که به طریق این مموری و Avr همدیگه رو ارتباط میدن به هم

ولی fat یه رابطه بین فایل ها و تفکیک فایل ها و کاربر تا شما بتونی تشخیص بدی و پراکندگی نداشته باشی

چه جوری میشه آدرس سکتور اول مموری کارت رو پیدا کرد با avr و کامپیوتر
                  با avr تو برنامه ای که به روش سکتور هست کافیه readsector رو 0 بزاری
                  ولی با pc من بلد نیستم

دیدگاه

سلام و خسته نباشید
                    این دستگاهی که می فرمایید (به وسیله میکرو میشه ساخت)، می شه جای ارتباط با MMC یه جوری تغییرش داد که کول دیسک ها یا فلش مموری ها رو فرمت کنه.چون این بلا سر منم اومده که با نود 32 آخرین پدیتش هم پاک نشد.حتی ویندوز مینی و برنامه های BOOTABLE هم کار ساز نبود.مجبور شدم کم بیارم و بگم کاری از دست من بر نمیاد.از مهندسین محترم خواهش می کنم اگه مدار عملی برا این کار دارن و سورس برنامه برا میکرو رو بذارن.بالا خره چشم امیدمون به این سایته و موفقیتامون مدیون راهنمای این اعضا.از همگی ممنونم

دیدگاه

درود بر همه دوستان
                      من یادمه حدود 2 سال پیش شاید هم نزدیک تر یکی از دوستان این کار رو کرده بود
                      اسم تاپیکش هم آنلاکر mmc بود
                      یه مشکلی برای انجمن پیش آمد که بعضی تاپیک ها ی یک بازه زمانی پاک شد این تاپیک هم جز اون تاپیک ها بود
                      ولی یادمه یکی از بچه های مهم انجمن انچامش داده بود
                      شاد باشید
                      معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

داخل سکتور 0 مموری همه اطلاعات اصلی ذخیره میشه و اگه این سکتور رو پاک کنید دیگه مموری تا فرمت نشه نمیشه ازش استفاده کرد

ولی میشهrecovery کرد

چه طوری؟؟
                        خیلی ساده نیست و بسته به فرمت fat داره که 12 یا 16 یا 32 شده باشه و تو هر کدوم یه رده ای رو رعایت میکنن
                        مثلا تو fat32 اطلاعات هر 32 سکتور نوشته میشه(اگر درست یادم باشه)
                        حالا شما حتی اگر مموری سکتور 0ش پاک شده باشه میتونین ار سکتور 32 به بعد دنبال اطلاعات بگردین و دیتا رو recover کنید
                        یه چیز جالب تر این وسط هست اگر اصل پروتکل رو درک کنید و بفهمید 512 بایت سکتور اول با چه فرمولی نوشته میشه اونوقت میتونین این اطلاعات رو دوباره خودتون بنویسین و دیگه نیازی به recover نیست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X