اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطور 2 پورت از 2 میکروی MEGA32 رو به هم وصل کنیم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطور 2 پورت از 2 میکروی MEGA32 رو به هم وصل کنیم؟

سلام. من می خواهم پورت B یک میکروی MEGA32 رو به پورت A یه میکروی MEGA32 دیگه وصل کنم. حالا می خوام یه برنامه بنویسم با بسکام که مثلا
    عدد باینری 11100000 رو از میکروی اول ارسال کنه و میکروی دوم اون عدد رو دریافت کنه و به یه پورت دیگه از میکروی دوم ارسال کنه.
    لطفا در نوشتن برنامه با بسکام کمکم کنید.
    با تشکر فراوان

پاسخ : چطور 2 پورت از 2 میکروی MEGA32 رو به هم وصل کنیم؟

این کار که خیلی سادست
    تو میکرو اولی بنویس
    portb=&BXXXXXXXX
    ت. میکرو دومی بنویس
    a=pina
    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

دستتون درد نکنه. مشکلم حل شد. یه سوال داشتم. به نظر شما برای ارتباط بین 2 میکرو اگر پورت ها رو به صورت 8 بیتی به هم وصل کنم سریع تر دیتا انتقال پیدا می کنند یا به روش پروتوکل SPI ؟

ممنون از راهنمایی تون

دیدگاه

صد در صد به روش spi
        هم سرعتش خیلی بالاست هم احتمال خطا درش خیلی کم و در حد صفره
        این روش شما اصلا اصولی نیست و خطا درش خیلی خیلی زیاده
        مثلا شما چه جوری مخواین به میکرو دومی بفهمونید بایت جدید اومده؟
        در ضمن در روش spi تعداد پایه های کمتری هم اشغال میشه
        پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

سلام. خودم هم SPI مد نظرم بود. ممنون از راهنمایی تون.
          آیا می شود در یک میکرو هم ار soft SPI استفاده کرد وهم از hard spi استفاده کرد؟ یعنی در برنامه هم soft spi و هم hard spi رو کانفیگ کرد؟
          چون من می خوام میکرو رو به MMC وصل کنم و دوباره از طریق SPI به یه میکروی دیگه وصل کنم. یعنی از 2 تا SPI می خوام استفاده کنم.
          ممنون از کمک دوستان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط feshwari
            سلام. خودم هم SPI مد نظرم بود. ممنون از راهنمایی تون.
            آیا می شود در یک میکرو هم ار soft SPI استفاده کرد وهم از hard spi استفاده کرد؟ یعنی در برنامه هم soft spi و هم hard spi رو کانفیگ کرد؟
            چون من می خوام میکرو رو به MMC وصل کنم و دوباره از طریق SPI به یه میکروی دیگه وصل کنم. یعنی از 2 تا SPI می خوام استفاده کنم.
            ممنون از کمک دوستان
            خوب چه کاریه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek: :eek: :eek:
            شما چرا همیشه لقمه رو دور سرت میپیچونی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
            میشه کار این پایه CHIP SELECT رو توی SPI توضیح بدید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! oo: oo:
            در SPI این پایه رو به صورت دستی هم میشه کنترل کرد و حتی چند پایه CHIP SELECT داشت
            یکم در مورد SPI تحقیق کن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X