اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل ایجاد نویز روی خط تلفن هنگام وصل شدن به کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل ایجاد نویز روی خط تلفن هنگام وصل شدن به کامپیوتر

سلام
    من می خوام برداشته شدن و گذاشته شدن گوشی تلفن رو توسط تغییر ولتاژ خط متوجه بشم و با RS232 به کامپیوتر اعلام کنم . تشخیصش رو با میکرو انجام دادمو همه چیز کیمله و درسته اما تنها مشکل وقتی که زمین RS232 به زمین مدار وصل میشه . نویز نسبتا زیادی روی خط تلفن می افته و صدا رو مختل می کنه اما مدار به درستی کار می کنه . کسی می تونه منو راهنمایی کنه که با چه وسیله ای زمین RS232 رو به زمین مدارم وصل کنم که این نویز ایجاد نشه ؟

پاسخ : مشکل ایجاد نویز روی خط تلفن هنگام وصل شدن به کامپیوتر

این رو امتحان کنید شاید جواب بده: یه سلف که مقدارش رو باید با آزمون و خطا پیدا کرد با خط زمین سری کنید و یک خازن 2200 میکرو هم بین خطوط تغذیه مدار قرار بدید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majidmajid
      سلام
      من می خوام برداشته شدن و گذاشته شدن گوشی تلفن رو توسط تغییر ولتاژ خط متوجه بشم و با RS232 به کامپیوتر اعلام کنم . تشخیصش رو با میکرو انجام دادمو همه چیز کیمله و درسته اما تنها مشکل وقتی که زمین RS232 به زمین مدار وصل میشه . نویز نسبتا زیادی روی خط تلفن می افته و صدا رو مختل می کنه اما مدار به درستی کار می کنه . کسی می تونه منو راهنمایی کنه که با چه وسیله ای زمین RS232 رو به زمین مدارم وصل کنم که این نویز ایجاد نشه ؟
      شما میآ‌تونید از اپتوکوپلر استفاده کنید.
      مثلا همچین مداری رو ببندید و بجای LED ، اپتوکوپلر بزارید و در اونطرف اپتوکوپلر رو توسط میکروکنترلر بخوانید.
      در اینصورت بطور کلی زمین شما از خط تلفن جدا میشود و در نتیجه نویزی وارد خط تلفن نخواهد شد.

شکل ۱

شکل ۲ - نحوهٔ استفاده از اپتوکوپلر

پ.ن :
      مدار شکل ۱ را در جستجوی گوگل پیدا کردم و اطلاعی از صحت عملکرد آن ندارم.
      برای اطلاعات بیشتر به صفحهٔ اصلی آن مراجعه کنید :
      http://www.heidenstrom.gen.nz/tli/tli.html
      چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

با تشکر از شما
        روش اول که اصلا جواب نداد . قبلا 7-8 مقدار سلف داشتم تست کردم هیچکدوم حتی یه ذره هم تاثیر نداشتند .
        برای روش دوم هم مدارهای زیادی توی اینترنت پیدا کردم اما بعضیهاشون اصلا جواب ندادو بعضی دیگه نور LED بسیار کم بودو بعیید می دونم اپتوکوپلرو روشن کنه . به نظر من اصلا نیازی به مدار هم نیست . با یه تقسیم مقاومتی درست هم میشه راهش انداخت . لطف می کنید یه شماره اپتوکوپلر که واسه اینکار مناسب باشه به من معرفی کنید ؟ که مثلا با حدود 4-5 ولت روشن بشه و با حدود 1-1.5 ولت خاموش باشه .
        راستی اپتولیزولاتور که 6 تا پایه داره فرقش با اپتوکوپلر چیه ؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majidmajid
          برای روش دوم هم مدارهای زیادی توی اینترنت پیدا کردم اما بعضیهاشون اصلا جواب ندادو بعضی دیگه نور LED بسیار کم بودو بعیید می دونم اپتوکوپلرو روشن کنه . به نظر من اصلا نیازی به مدار هم نیست . با یه تقسیم مقاومتی درست هم میشه راهش انداخت . لطف می کنید یه شماره اپتوکوپلر که واسه اینکار مناسب باشه به من معرفی کنید ؟ که مثلا با حدود 4-5 ولت روشن بشه و با حدود 1-1.5 ولت خاموش باشه .
          راستی اپتولیزولاتور که 6 تا پایه داره فرقش با اپتوکوپلر چیه ؟؟؟؟
          میتونید از اپتوکوپلر 4N26 استفاده کنید.
          ورودی (Emitter) این اپتوکوپلر با 1.25 ولت روشن میشود که شما با انتخاب مقاومت مناسب میتونید به نتیجهٔ دلخواه خودتون برسید.
          چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

لطفه اگه جواب گرفتین ما رو هم در جریان بذارید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ghasedak2716
              لطفه اگه جواب گرفتین ما رو هم در جریان بذارید
              حتما جواب میده ، چرا جواب نده ؟ من می خواستم از روش دیگه ای که سخت افزار زیادی لازم نداشته باشه اینکارو انجام بدم که دیدم فایده ای نداره وگرنه اصلا کار اپتوایزولاتور همینه . از اسمشم مشخصه . اما به هر حال چشم ، به محض اینکه تستش کردم خبرشو میدم . فعلا فرصت نکردم برم بخرمش

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X