ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    2006/12/05
    تهران
    1,401
    6

چطوري و از كجا ميتونم اين ترانسفورماتور خاص ( كه عكس گذاشتم ) را تهيه كنم ؟

سلام
    من 2 تا ترانسفورماتور ( شايد بگم چوك بهتر باشه) و يك سلف دارم كه مربوط به يك مدار بالاست است .

مشخصات سلف را دارم 47mH و 0.3A ( هموني كه آبي رنگ است )

ولي از مشخصات دو تا ترانسفورماتور هيچ اطلاعي ندارم . اين هم عكس اونها

سوالات :

1- جنس هسته اونها را از كجا تشخيص بدم ؟

2- آيا تنها راه اينه كه بشكافمش و از روي تعداد دور و قطر سيم يكي ديگه بپيچم ؟( در اين صورت باز جنس هسته مجهول مي مونه)

3- آيا فروشگاه خاصي را در تهران سراغ داريد كه تخصصي روي اينها كار كنه (آ*يا حداقل سر در بياره )

4- اگه آماده اش نباشه آيا جايي رو سراغ داريد كه براي من بپيچند ؟

از كليه اطلاعات شما ، هر چند مختصر ، پيشاپيش سپاسگذارم.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2008/12/31
    380
    2

پاسخ : چطوري و از كجا ميتونم اين ترانسفورماتور خاص ( كه عكس گذاشتم ) را تهيه كنم ؟

سلام
    اينها ترانس با هسته فريت هستند كه چند تا فروشگاه در پاساژ توكل وامجد اختصاصا كارشون اينه.دوتاي سمت راست بالا هسته هاي EE وآبي رنگه لاين فيلتر كه معمولا به صورت قطعه به فروش مي رسه ومي توني آنها را بازكني وتعداد دورشون را بشماري وبه نظر مياد كه دوتاي بالايي گپ هوايي دارند وموقع خريد بايد دقت كني جنس ومشخصات هسته خودش باشه.اگر توضيحات بيشتر خواستي در خدمتم.
    با تشكر
    2006/12/05
    تهران
    1,401
    6

پاسخ : چطوري و از كجا ميتونم اين ترانسفورماتور خاص ( كه عكس گذاشتم ) را تهيه كنم ؟

از پاسخ شما ممنونم

1- جنس هسته اونها را از كجا تشخيص بدم ؟

2- آيا تنها راه اينه كه بشكافمش و از روي تعداد دور و قطر سيم يكي ديگه بپيچم ؟( در اين صورت باز جنس هسته مجهول مي مونه)

4- اگه آماده اش نباشه آيا جايي رو سراغ داريد كه براي من بپيچند ؟

2009/08/01
    528
    14

من چون علاقه زیادی به اوراق کردن مدارت مستعمل دارم نزدیک به 200 تا از اینا رو در رنجهای مختلف جمع کردم این ترانسی که شما منظورتونه رو میتونید توی منبع تغذیه سویچینگ سونی یک (پلی استیشن) پیدا کنید توی تعمیرگاههای سونی پیدا میشه از خداشونه که یکی بخره چون باید بندازن دور.
    2008/12/31
    380
    2

سلام
    لاین فیلتر را که باید بخرین.انواع واقسام آن مانند نقل ونبات تو بازار پیدا می شه.برای ترانسها ابتدا مقدار اولیه وثانویه را اندازه گیری کنید.بعد آن را باز کنید وسعی کنید هسته نشکنه.تعداد دورها را یادداشت کنید.100 دور سیم روی قرقره ترانس بپیچید و با گذاشتن هسته (بدون گپ هوایی) مقدار آن را اندازه گیری کنید.مقداری که برحسب میلی هانری بدست آمده را در عدد 100 ضرب کنید.عدد حاصل AL هسته را نشان می ده که با توجه به گپ هوایی که گذاشته پیش بینی می کنم AL این هسته ها بالای 1000 باشه.خوب حالا می تونید به یک فروشگاه مثل نوترینو در پاساژ توکل یا عرفان در پاساژ امجد برید وبا نشان دادن هسته وبوبین یکی مثل آنها را بخرید که اگر فروشنده AL هسته های خودش را داشت که چه بهتر ودر غیر اینصورت مثل روش قبلی اندازه بگیرید.
    فرکانس کار بالاستها بین 20 کیلو هرتز تا 100 کیلو هرتز است.
    2006/12/05
    تهران
    1,401
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط behrouz_t
    من چون علاقه زیادی به اوراق کردن مدارت مستعمل دارم نزدیک به 200 تا از اینا رو در رنجهای مختلف جمع کردم این ترانسی که شما منظورتونه رو میتونید توی منبع تغذیه سویچینگ سونی یک (پلی استیشن) پیدا کنید توی تعمیرگاههای سونی پیدا میشه از خداشونه که یکی بخره چون باید بندازن دور.
    دوست عزيز

ممنونم از پاسختون

ولي شما چطوري از ظاهر اين چوك تونستيد مشخصات آنرا استخراج كنيد ؟؟؟

مگه چوك آبي و قرمز راديو برقيه كه در مدارات مختلف يكسان باشه ؟

2006/12/05
    تهران
    1,401
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط aliagha1382
    سلام
    لاین فیلتر را که باید بخرین.انواع واقسام آن مانند نقل ونبات تو بازار پیدا می شه.برای ترانسها ابتدا مقدار اولیه وثانویه را اندازه گیری کنید.بعد آن را باز کنید وسعی کنید هسته نشکنه.تعداد دورها را یادداشت کنید.100 دور سیم روی قرقره ترانس بپیچید و با گذاشتن هسته (بدون گپ هوایی) مقدار آن را اندازه گیری کنید.مقداری که برحسب میلی هانری بدست آمده را در عدد 100 ضرب کنید.عدد حاصل AL هسته را نشان می ده که با توجه به گپ هوایی که گذاشته پیش بینی می کنم AL این هسته ها بالای 1000 باشه.خوب حالا می تونید به یک فروشگاه مثل نوترینو در پاساژ توکل یا عرفان در پاساژ امجد برید وبا نشان دادن هسته وبوبین یکی مثل آنها را بخرید که اگر فروشنده AL هسته های خودش را داشت که چه بهتر ودر غیر اینصورت مثل روش قبلی اندازه بگیرید.
    فرکانس کار بالاستها بین 20 کیلو هرتز تا 100 کیلو هرتز است.
    ممنونم
    پاسخ جامعي داديد .

1-سلف هايي كه اين فروشگاهها ميفروشند چه مشخصاتي دارند ؟ مثلا اندوكتانس اوليه و ثانويه شون مشخصه ؟

يا علاوه بر اون مقاومت اهمي اوليه و ثانويه هم مشخصه ؟ جنس هسته چطور ؟ يا اينكه تعداد دور و قطر سيم لاكي شون مشخصه ؟

2- كلا اگه يك ترانس گير بيارم كه امپدانس و مقاومت اهمي اوليه و ثانويه اون با ترانسي كه دارم يكسان باشه آيا كاملا مشابه ترانس من ميشه يا پارامتر هاي ديگه اي هم دخيل هستند ؟

و در پايان لطفا بفرماييد براي خريد يك ترانس مشابه ترانسي كه دارم بايد چه مشخصاتي را به فروشنده اعلام كنم ؟

تشكر

2009/08/01
    528
    14

همونطور که گفتم از این نمونه زیاد دارم در ضمن این چوکهایی که شما تصویرش رو گذاشتید پیش ساخته هست پس شما هم اون رو از روی یک مدار برداشتید که احتمالا منبع تغذیه سویچیینگ بوده پس خود شما هم از مشخصاتش اطلاعی ندارید و مطمئن باشید تهیه اون از روی بردهای مشابه بصرفه تر از خریدنشه شاید اصلا نمونه اش تو بازار نباشه و اینکه من از کجا فهمیدم مشخصاتش چیه بر میگرده به اون گفته معروف که کار نیکو کردن از پر کردن است.فقط چوک آبی و سبز و قرمز نیست که با نگاه کردن بتونید معادلش رو پیدا کنید خیلی از مدارات مخصوصا منابع تغذیه از چوکهای مشابه استفاده میکنند فقط کافیه به تعداد پایه ها و حجم فیزیکی و رنگ پوشش اونها توجه کنید. اگر هم باور ندارید میتونم از قطعاتم یکی عین همین چوک شما رو پیدا کنم و عکسش رو براتون بگذارم.
    2008/04/28
    تهران
    651
    3

پاسخ : چطوري و از كجا ميتونم اين ترانسفورمات

سلام

اگه ترانس ها مال همون طرحيه كه با توپولوژي فول بريجه بايد خودتون بپيچيد . ما ترانس آماده با هسته فريت
    نداريم چون ولتاژهاي مورد نياز مردم با هم متفاوتند و معمولا نميشه چيز آماده اي پيدا كرد .

چند راه داري :
    يكي اينكه ترانس رو باز كني و تعداد دورسيم ها رو شمارش كني و نمونه همون ترانس فريت رو هم از بازار
    تهيه كني و خودت بپيچي يا در واقع كپي كني .
    يا اينكه متناسب با نيازت ترانس جديدي رو طراحي كني . اين كار هم با دادن مشخصات دستگاه مربوطه به
    كساني كه طراحي منابع تغذيه سويچينگ انجام ميدهند امكان پذيره . خوبي اين روش اينكه ميتوني از قطعات
    موجود در بازار براي طرحت استفاده كني .
    فكر كنم راه ديگه اي نداري.
    2006/12/05
    تهران
    1,401
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط behrouz_t
    همونطور که گفتم از این نمونه زیاد دارم در ضمن این چوکهایی که شما تصویرش رو گذاشتید پیش ساخته هست پس شما هم اون رو از روی یک مدار برداشتید که احتمالا منبع تغذیه سویچیینگ بوده پس خود شما هم از مشخصاتش اطلاعی ندارید و مطمئن باشید تهیه اون از روی بردهای مشابه بصرفه تر از خریدنشه شاید اصلا نمونه اش تو بازار نباشه و اینکه من از کجا فهمیدم مشخصاتش چیه بر میگرده به اون گفته معروف که کار نیکو کردن از پر کردن است.فقط چوک آبی و سبز و قرمز نیست که با نگاه کردن بتونید معادلش رو پیدا کنید خیلی از مدارات مخصوصا منابع تغذیه از چوکهای مشابه استفاده میکنند فقط کافیه به تعداد پایه ها و حجم فیزیکی و رنگ پوشش اونها توجه کنید. اگر هم باور ندارید میتونم از قطعاتم یکی عین همین چوک شما رو پیدا کنم و عکسش رو براتون بگذارم.
    از پاسخ شما متشكرم .
    ولي صحبت من هم همين بود . دوتا ترانس با رنگ و ظاهر هم سايز الزاما مشخصات مشابهي ندارند . ممنونم از اينكه ميخواهيد عكس بزاريد ولي فكر ميكنم فقط با اندازه گيري اندوكتانس و مقاومت اهمي آن ميشه فهميد كه دقيقا همونه يا نه .
    حالا با توجه به تجربه شما ،
    1-اين دوسايز ترانس را از چه دستگاه مستعملي ميشه در آورد ؟
    2- ميشه لطف كنيد مقاومت اوليه و ثانويه اون ترانسي كه مربوط به Playstation است براي من بنويسيد ؟
    تشكر

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16