اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور دمای دقیق با رنج کوچک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور دمای دقیق با رنج کوچک

با سلام .
    من میخام یه دستگاه جوجه کشی بسازم ولی lm35 زیاد دقیق نیست .
    در ضمن رنج گسترده ای از دما نمی خام تا قیمتش کم شه، 10 درجه دور و بر 38 درجه کافیه.
    ای با من و پنهان چو دل از دل سلامت میکنم توکعبه ای هر جا روم قصد مقامت می کنم
    هر جا که هستی حاضری از دور در ما نا ظری شب خانه روشن میشود چون یاد نامت میکنم
    گه همچو باز آشنا بر دست تو پر میزنم گه چون کبوتر پرزنان آهنگ بامت می کنم

مرا گویی تورا با این قفس چیست من چه دانم ، من چه دانم اگر مرغ هوایی این قفس چیست من چه دانم ، من چه دانم من چه دانم

پاسخ : سنسور دمای دقیق با رنج کوچک

SMT160

دیدگاه

سنسورهای دیجیتال:lm75-smt160-ds1820...

دیدگاه

با سلام خدمت شما دوست عزیز
        من هم برای انجام کاری مانند شما پس از کلی تحقیق فهمیدم بهتر است از این lm35 های نظامی استفاده کنم
        به شما هم استفاده از این سنسور ها را پیشنهاد میکنم

دیدگاه

سلام به همه دوستان عزیز به نظر من نه LM35 و نه هیچ کدام از سنسورهایی که معرفی کردند دوستان به درد یه کار دقیق نمیخورن شاید بپرسید چرا ؟ دلیلشو هم عرض میکنم ببینید دوستان رنج تغییرات در مثلا LM35 0.7 درجه هستش اینو خود PDF میکه این میدونید یعنی چی ؟ یعنی اینکه اگه دمای واقعی 25 درجه باشه و سنسور 25 درجه رو نشون بده اگر دما آرام آرام بره بالا و به 25.6 هم برسه سنسر همون 25 رو نشون میده تا اینکه به 25.7 برسه و سنسور نشونش بده البته من دتاشیت سنسورهای دیجیتال و انالوگ دیگه ای رو که دوستان معرفی کردند کما بیش دیدم و همه چنین مشکلاتی دارند و بین 1 تا نیم درجه دقتشون بیشتر نیست اگر دقت مهمه از سنسور SHT71 یا SHT75 استفاده کنیدئ و حاشو ببرید رنج دقت دمایی یک صدم درجه سانتی گراد !!!! و این برای هذرکاری ایده ال هست البته این در حد توان و اطلاعات من بود شاید دوستان دیگر اطلاعاتشون از من بیشتر و بروز تر باشه اونچه که من با عقل ناقصم از این دتاشیت ها فهمیدم همین بود که عرض کردم
          سه کس را شنیدم که غیبت رواست وز این درگذشتی چهارم خطاست
          یکی پادشاهی ملامت پسند کز او بر دل خلق بینی گزند
          حلال است از او نقل کردن خبر مگر خلق باشند از او بر حذر
          دوم پرده بر بی حیائی متن که خود میآ‌درد پرده بر خویشتن
          ز حوضش مدار ای برادر نگاه که او میآ‌درافتد به گردن به چاه
          سوم کژ ترازوی ناراست خوی ز فعل بدش هرچه دانی بگوی

دیدگاه

دوست عزیزمون اشاره درستی رو کردند سنسورهای sht11 وsht75 از نظر دقت عالی هستند ولی به دو دلیل من به اونا اشاره نکردم:
            1-قیمت بالا ای سنسورها که sht11 حدود 20000تومان و sht75 حدود 30000 می باشد :mrgreen:
            2-این سنسورها علاوه بر دما رطوبت رو هم سنس می کنند :wow:
            یا حق...

دیدگاه

hp 2804a با رزلوشن 100 میکرو درجه سانتیگراد و قیمت 7200 دلار :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Dr.j
                با سلام .
                من میخام یه دستگاه جوجه کشی بسازم ولی lm35 زیاد دقیق نیست .
                در ضمن رنج گسترده ای از دما نمی خام تا قیمتش کم شه، 10 درجه دور و بر 38 درجه کافیه.
                نوشته اصلی توسط adc
                من هم برای انجام کاری مانند شما پس از کلی تحقیق فهمیدم بهتر است از این lm35 های نظامی استفاده کنم
                سلام دوستان
                چه جالب... شما هم میخواهید دستگاه جوجه کشی بسازید؟
                من یه نمونه خونگی ساختم و تقریباً 80 درصد جوجه ها در اومدن.(خیلی جالب بود :mrgreen
                من از سنسور DS1820 استفاده کردم چون هم دیجیتاله هم ارزونه (2500 تومان) و دقتش هم خوبه (نیم درجه سلسیوس).
                برای رطوبت هم از HS1101 استفاده کردم که خیلی بد قلق بود ولی بالاخره یه جوری راش انداختیم.
                البته دقت اسمی LM35 بیشتره ولی با مبدل آنالوگ به دیجیتال به سختی میشه دقت بهتر از نیم درجه ازش گرفت.
                در ضمن اگه میکروکنترلرتون A\D نداشته باشه کار کردن با LM35 گرونتر هم در میاد.

در کل به شما توصیه میکنم یکم ولخرجی کنید و از SHT11 استفاده کنید.اونوقت خیالتون هم از بابت دما و هم رطوبت راحته.
                اما اگر خیلی اصرار دارید ارزون در بیاد از DS1820 استفاده کنید. اما برای رطوبت با مشکل مواجه میشید چون سنسور درست و حسابی ای براش وجود نداره.سنسسور های ارزون کار باهاشون سخته و سنسور های خوب هم گرون هستند.

اگر برای کار با ds1820 یا سایر کارهای جوجه کشی مشکلی داشتید ما در خدمتیم.

دیدگاه

با تشکر از همه دوستان .
                  مگه رطوبت هم مهمه؟
                  چون من یه نمونه صنعتی از این دستگاههای جوجه کشی دیدم
                  فقط یه دونه المنت گذاشته بود تو آب و یه چیزی هم شبیه ترموستات داشت که بالای 38 درجه
                  قطع می کرد.

مرا گویی تورا با این قفس چیست من چه دانم ، من چه دانم اگر مرغ هوایی این قفس چیست من چه دانم ، من چه دانم من چه دانم

دیدگاه

بله دوست عزیز رطوبت هم خیلی مهمه!!
                    مادر نشدی تا بدونی!!! :mrgreen:

دیدگاه

معذرت می خام نمی دونین خود مرغ ها از چه سنسور رطوبت و دمایی استفاده می کنن :mrgreen:.

پس خود مرغ چه جوری تخم هاشو نگه می داره بدون سنسور رطوبت؟ اینو بی شوخی میگم .

دیدگاه

مگه رطوبت هم مهمه؟
                        چون من یه نمونه صنعتی از این دستگاههای جوجه کشی دیدم
                        فقط یه دونه المنت گذاشته بود تو آب و یه چیزی هم شبیه ترموستات داشت که بالای 38 درجه قطع می کرد.
                        پس خود مرغ چه جوری تخم هاشو نگه می داره بدون سنسور رطوبت؟ اینو بی شوخی میگم .
                        سلام
                        ببین برای این کار چهار تا فاکتور مهمه. 1- دما 2- رطوبت 3- چرخش تخم ها 4- تهویه هوا
                        اون نمونه صنعتی که شما دیدی سنسور رطوبت نداشته به این دلیل بوده که طراحش محاسبه کرده که مثلاً برای این محفظه چه مقدار آب و در کجا باشه رطوبت تامین میشه.
                        بدن مرغ هم بطور طبیعی این روطوبت رو تامین میکنه.

در ضمن یه نگاهی به اینجا بنداز اطلاعات مفیدی داره: http://www.dpi.qld.gov.au/27_11904.htm

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی باوفا

سلام دوستان من یه ترموستات و رطوبت سنج با shtxx ساختم که میتونی تو لینک روبرو مشخصات کامل اون رو ببینیhttp://www.اگه آماده اون رو خوستی ما در خدمتیم
                          دوست عزیز تبلیغات در این سایت قانونی نیست.لطفا قوانین سایت رو مطالعه کنید:
                          لینک تبلیغاتی شما پاک میشود و پست شما حذف می شود.
                          قوانین سایت:
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,10159.0.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط freedom_truth

نوشته اصلی توسط adc
                            سلام دوستان
                            چه جالب... شما هم میخواهید دستگاه جوجه کشی بسازید؟
                            من یه نمونه خونگی ساختم و تقریباً 80 درصد جوجه ها در اومدن.(خیلی جالب بود :mrgreen
                            من از سنسور DS1820 استفاده کردم چون هم دیجیتاله هم ارزونه (2500 تومان) و دقتش هم خوبه (نیم درجه سلسیوس).
                            برای رطوبت هم از HS1101 استفاده کردم که خیلی بد قلق بود ولی بالاخره یه جوری راش انداختیم.
                            البته دقت اسمی LM35 بیشتره ولی با مبدل آنالوگ به دیجیتال به سختی میشه دقت بهتر از نیم درجه ازش گرفت.
                            در ضمن اگه میکروکنترلرتون A\D نداشته باشه کار کردن با LM35 گرونتر هم در میاد.

در کل به شما توصیه میکنم یکم ولخرجی کنید و از SHT11 استفاده کنید.اونوقت خیالتون هم از بابت دما و هم رطوبت راحته.
                            اما اگر خیلی اصرار دارید ارزون در بیاد از DS1820 استفاده کنید. اما برای رطوبت با مشکل مواجه میشید چون سنسور درست و حسابی ای براش وجود نداره.سنسسور های ارزون کار باهاشون سخته و سنسور های خوب هم گرون هستند.

اگر برای کار با ds1820 یا سایر کارهای جوجه کشی مشکلی داشتید ما در خدمتیم.
                            سلام دوست عزیز
                            من هم می خوام یه دستگاه جوجه کشی درست کنم. یه سنسور sht15 خریدم اما هر کاری کردم راه نیافتاد. حالا می خوام از همین سنسور هایی که شما استفاده کردی استفاده کنم. اگه می شه یه مقدار راجع به راه اندازی و نحوه کار با این سنسور ها توضیح بدین.اگه کمکم کنید خیلی ممنون می شم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط zng
                              سلام دوست عزیز
                              من هم می خوام یه دستگاه جوجه کشی درست کنم. یه سنسور sht15 خریدم اما هر کاری کردم راه نیافتاد. حالا می خوام از همین سنسور هایی که شما استفاده کردی استفاده کنم. اگه می شه یه مقدار راجع به راه اندازی و نحوه کار با این سنسور ها توضیح بدین.اگه کمکم کنید خیلی ممنون می شم.
                              سلام
                              پروتکل ارتباطی DS1820 ارتباط 1-wire هست که تو دیتاشیتش کاملاً توضیح داده و خودت براحتی میتونی پیاده کنی.اگر کتابخونه آمادشو هم داری که فبها المراد.(من با 8051 و اسمبلی باهاش کار کردم)

در ضمن در مورد ارتباط یک سیمه ویکیپدیا هم توضیحات خوبی داده: http://en.wikipedia.org/wiki/1-Wire

شما اینا رو مطالعه کن واگه سوالی داشتی بپرس ما در خدمیتم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X