اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جریان مجاز سیم تلفن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جریان مجاز سیم تلفن

سلام به دوستان
    کسی میدونه تا چند آمپر رو میشه از سیم تلفن عبور داد؟؟؟(به طور دائم)
    به صورت لحظه ای چقدر(مثلا 3 ثانیه)؟؟؟؟

ممنون

در انتظار تو نشسته ام غافل از آنکه در انتظارت باید ایستاد

پاسخ : جریان مجاز سیم تلفن

منظورتون یک تکه سیم تلفن است ویا پریز تلفن؟اگر سیم تلفن باشد در صورتیکه قطر انرا 0.5 میلیمتر در نظر بگیریم بسته به اینکه طو ل ان چقدر باشد و ایا بصورت سیم پیچ باشد و یا یک سیم راست مقدار جریا ن فرق میکند ولی معمولا برای اینکه دمای سیم بالانرود وروکش ان صدمه نبیند مقدار جریاان 3 امپربر میلی متر مربع برای فرکانس بالا درر نظر گرفته مییشود.ولی اگر منظورتان خط تلفن باشد درصور تیکه مقدار جریان بالاتر از20 میلی امپرباشد خط تلفن تان اشغال خواهد شد و بالاتر از 70 میلی امپر نیز نمیتوانید از ان جریان بکشید البته این مقدار 70 بستگی به دوری ویا نزدیکی مرکز از شمادارد و70درصورتیست کهنزدیک مرکز باشید در غیر اینصورت مقدار ان کمتر خواهد بود زیرا سیم تلفن 0.5 میلیمتر مقاومت حدود 17 اهم در30متردارد.
    در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

سیم دو رشته تلفنی
      همون سیم نازک ها که برا سیم کشی تلفن ازش استفاده میشه
      تا چه آمپری میشه ازش عبور داد؟؟؟(برا یه کار دیگه میخام)
      در انتظار تو نشسته ام غافل از آنکه در انتظارت باید ایستاد

دیدگاه

سیمی را که داری با کولیس قطر انرا اندازه بگیر زیرا سیمهاا ی شرکتهای مختلفباهم فرق دارند سپس مساحت دایره ببا قطر اندازه گیری شده را حساب کن البته بر حسب میلی مترسپس عددبدست امدهرا در 4 ضرب کن این مقدار جرریان دایمرا بهشما میدهد مثلا اگر0.5 میللی متر قطر باشد مساحت ان برابر پی ضربدر قطر بتوان ددو تقسیم بر 4 که میشود گه اگر انرا در 4 ضرب کنیم جریان درحدود 0.8 امپر بصورت دایم میتوانی عبور دهی.واین برای سیمراست میباشد ولی اگر بصورت سیم پیچ باشد محاسبات ان خیلی فرق خواهد کرد.
        در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

سلام به همگی دوستان
          منم یه سوال مشابه این سوال دارم!
          قصد دارم سیمی به موتوری وصل کنم که روی ریل حرکت کنه،ولی نمیخوام این سیم آویزون بشه واسه همین قصد دارم از چیزی مثل سیم تلفن استفاده کنم،سیم تلفن تا چقدر جریان میده با ولتاژ 20 ولت؟ توش چند شاخه سیم داره؟

دیدگاه

معمولا 1 مترش 6 امپر رو براحتی تحمل میکنه.
            هر چی سیم بلند تر بشه امپر کمتر میشه .
            ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -LEON-
              معمولا 1 مترش 6 امپر رو براحتی تحمل میکنه.
              هر چی سیم بلند تر بشه امپر کمتر میشه .
              آخه یه فروشنده ای بهم گفت تحمل جریانش خوبه ولی ولتاژ بالای 3 ولت سیم جمع میکنه و نمیتونه تحمل کنه! درسته این حرف؟؟

دیدگاه

هر چی ولتاژ بالتر بره امپری که میتونه تحمل کنه کمتر میشه.
                ولتاژ DC با AC امپر هاش فرق میکنه.
                مثلا من روی 12 ولت DC امتحان کردم 6 امپر جواب داد.مثلا اگه 12 ولت AC بود 10 امپر جواب میداد.

ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

سلام خسته نباشیدتو انجمن گزینه ای برای برای پرسیدن سوال پیدا نکردم کابل های تلفن سانتراال با مشخصات درج شده روی کابل(90 درجه سانتیگراد-600 ولت- 6 میلیمتر مربع)در مسافت حدود 200 متر برای برق تکفاز 220 ولت تقریبا قابلیت تحمل چند آمپر رو داره؟؟آیا برای استفاده در ولتاژ و جریان ac مشکل نداره؟ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X