اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت فتو سل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت فتو سل

سلام
    کمک ی در مورد ساخت فتوسل میخوام
    با تشکر

پاسخ : ساخت فتو سل

فتوسل از یک نیمه هادی تشکیل شده و دو پایه و یک روکش.اگر انرژی به این نیمه هادی برسد تعدادی الکترون های موجود در لایه های ظرفیت به لایه الکترون آزاد خواهند آمد و بر تعداد الکترون های این لایه افزوده می شود و میزان رسانایی این نیمه هادی بیشتر می شود.می بینید که شما به یک نیمه هادی نیاز دارید که چنین حاتی در آن بیشتر از دیگر نیمه هادی ها باشد.مرحله بعد گذاشتن پایه است کعه دردسرهای خاص خور را دارد.مرحله بعد گذاشتن روکش است.روکشی که روزنه ای داشته باشد برای اینکه انرژی تابشی بتواند بر نیمه هادی بتابد تا الکترون های لایه ظرفیت را به لایه آزاد براند.اکثراً برای اینکه فتوسل دارای حساسیت کمی است میزان بخش نیمه هادی در برابر تابش را با حالت مارپیچی کردن نیمه هادی زیاد می کنند تا تاثیر تابش بر آن زیاد تر شود.
    از همه سخت تر جا گذاری پایه ها است.این پایه ها هم باید متصل به نیمه هادی ما باشند و هم باید به مرور زمان از آن جدا نشوند در اثر تکان خوردن و ضربات.
    باید گفت که این قطعه پلاریته خاص ندارد و هر پایه را که خود بخواهیم به قطب دلخواه متصل می کنیم.
    البته شاید هم من منظور شما را درست نفهمیده باشم و دارم غیر آنچه که نیاز دارید را می گویم.
    شکر که این سرا را دست بشر نداد
    ورنه بجز خرابی دست بشر ندارد

شکر که دست من را،دست قلم زدن نسیت
    ورنه بجز تباهی دست ترم ندارد

دیدگاه

کسی شماتیکش هم نداره
      خدایا چگونه زیستن را به من بیاموز ، چگونه مردن را خود خواهم آموخت
      "دکتر علی شریعتی"

دیدگاه

اگه به بخش ویکی http://www.wiki.eca.ir/ برید توضیحاتی در مورد قطعات هس