اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص یک بایت مشخص از میان یک رشته 0 و 1

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص یک بایت مشخص از میان یک رشته 0 و 1

چطور میتونیم مداری طراحی کنیم که از میان یک رشته 0 و 1 متوالی کلمه ی 8 بیتی مشخص ما مثلا(11000110) را تشخیص دهد؟

نحوه ی تولید خود رشته بیت ورودی چطور است؟
    من از جهان بي تفاوتي فکرها و حرف ها و صدا ها مي آيم... و اين جهان به لانه ي ماران مانند است...
    و اين جهان پر ازصداي حرکت پاهاي مردمي است که همچنان که تو را مي بوسند در ذهن خود طناب دار تو را مي با فند
    من از اين جهان مي آيم .آري (دكتر شريعتي)

پاسخ : تشخیص یک بایت مشخص از میان یک رشته 0 و 1

با میکرو یا بصورت مدار منطقی ؟!

دیدگاه

مدارمنطقی
      من از جهان بي تفاوتي فکرها و حرف ها و صدا ها مي آيم... و اين جهان به لانه ي ماران مانند است...
      و اين جهان پر ازصداي حرکت پاهاي مردمي است که همچنان که تو را مي بوسند در ذهن خود طناب دار تو را مي با فند
      من از اين جهان مي آيم .آري (دكتر شريعتي)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط آنینا
        چطور میتونیم مداری طراحی کنیم که از میان یک رشته 0 و 1 متوالی کلمه ی 8 بیتی مشخص ما مثلا(11000110) را تشخیص دهد؟
        سلام دوست عزیز. سوال جالبیه. من یکم روش فکر کردم به یه نتیجه هایی هم رسیدم که عرض میکنم.
        شما باید اول با استفاده از یه شیفت رجیستر دیتاهای ورودی رو کنار هم قرار بدید و بعد با مقدار مورد نظرتون مقایسش کنید.
        توی شکل زیر من برای مقایسه از گیتهای XNOR استفاه کردم ولی آیسیش هم موجوده.
        فقط این یه مشکلی داره که ورودی سنکرون رو قبول میکنه(یعنی ورودی ای که کلاک و دیتای مجزا داشته باشه).
        اگه ورودیتون آسنکرون باشه و کلاک نداشته باشه خودتون باید با نوسان ساز کلاک رو براش بسازید.

نحوه ی تولید خود رشته بیت ورودی چطور است؟
        یعنی چی؟!! :eek: اینو دیگه شما باید بگید که ورودیتون چی هست؟!

دیدگاه

به قول دوستمون سوال جالبیه .
          من خودم تا به حال صورت real این کار رو نکردم تئوری رو من هم پیشنهاد میدم .
          اول در مورد ساخت رشته بیت هاتون .
          چند راه برای ساخت یه پالس هست .
          1. 555 با خوندن دیتاشیتش مداراش رو متوجه میشوید .
          2. پالس دستی با مدار زیر ( گمان می کنم این مورد برای کار شما پر کاربرد تر است ) دی بانسر

3. نوسان ساز اشمیت تریگر

یک مثال حل شده برای شما می زنم . (درس مدارهای منطقی )
          شما در رشته خود به دنبال دنباله ی 1101 هستید که از سمت راست به چپ جستجو را آغاز میکنید .
          اول دیاگرام حالت که به دلیل کمبود وقت فقط به شرح ان می پردازم و کشیدن آن به عهده خودتان .
          در مرحله ی اول شما از اولین بیت دریافتی کار را آغاز می کنید .
          اگر بیت شما 1 بود به مرحله بعد می روید اگر یک نبود در مرحله اول می مانید .
          فرض میکنیم که شما به مرحله بعد رفتید حال اگر بیت بعدی 0 بود بار دیگر به مرحله سوم می روید در غیر این صورت در همان مرحله دوم می مانید .
          در مرحله سوم اگر 1 بود به مرحله چهارم در غیر این صورت به مرحله اول باز میگردید و دوباره شروع به کار میکنید
          در مرحله چهارم اگر 1 بود به مرحله آخر رفته در غیر این صورت به مرحله سوم باز میگردید .
          امید وارم که دیاگرام را متوجه شده باشید چون به نظر خودم خیلی نا واضح است . سعی میکنم در اسرع وقت بکشم .
          پس از رسم دیاگرام به هر یک از حالت ها یک کد داده و جدول تحریک رو می کشید . من می خواهم این مدار را با فلیپ فلاپ طراحی کنم پس در همین مرحله تعداد فلیپ فلاپ ها را مشخص میکنم . که اگر a تعداد فلیپ فلاپ های من باشد 2به توان a بزرگتر مساوی تعداد حالات است و 2 به توان a-1 کوچکتر مساوی تعداد حالات است . پس از این دو معادله تعداد فلیپ فلاپ ها به دست می اید .
          در جدول تحریک هم با استفاده از حالت های فعلی و بعدی و جدول تحریک فلیپ فلاپ jk و تشکیل کارنو برای هر قسمت مدار نهایی شما طراحی می شود .
          در اسرع وقت مدار کامل شده را در همین قسمت قرار می دهم .

در میان مردم پی دستی هستم پی گرمای نگاهی حتی در پس این همه چشم سردی غربت انسان پیداست
          در پس، این همه نور این همه رنگ چه کسی میبیند اشک آن کودک را چشم آن مردی را
          که شبانگاه، سر افکنده ز شرم و به یاد طفل اش بی صدا میگرید، می شکند
          آری این شهر من است این همان شهر شما است در پی چشمی باش که نگاه اش آبی است و پر از نم نم باران بهار

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X