اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اشکال در تلوزیون - مشکل تعویض کانال در تلویزیون سامسونگ 21 اینچ سامسونگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اشکال در تلوزیون - مشکل تعویض کانال در تلویزیون سامسونگ 21 اینچ سامسونگ

سلام.چند روزیه که تلوزیون من که مارکش سامسونگ 21هست یه ایرادی پیدا کرده که از اساتید میخوام راهنمایی کنن که چطور میشه رفع اشکال کرد چون جایی هستم که تعمیرکاری وجود نداره ولی خودم همه لوازم مورد نیاز برای تعمیر رو دارم و اما اشکال:
    با تعویض کانال ،شماره کانال تغییر میکنه ولی تصویر همون کانال قبلی پخش میشه برای اینکه کانالی رو ببینم باید یا منتظر بمونم تا کانال عوض شه که معلوم نیست چقدر طول میکشه یا تلوزیون رو خاموش کنم و بعد از چند دقیقه روشن کنم، اگر سریع روشنش کنم تصویر نیست و فقط برفک نشون میده.

پاسخ : اشکال در تلوزیون

سلام .یه سوال تو این حالت میتونی کانال یابی کنی ویه کانال ذخیره کنی؟ تو ایرادهای شبیه این (مثلا تلوزیون نمیتونه کانال ذخیره کنه)معمولا یه شکستگی یا لحیم سردی تو قسمت ایسی سیستم وایپرام وجود داره وبرای رفع این ایراد باید پشت برد رو کامل با تینر تمیز کنی بعد دنبال شکستگی یا لحیم سردی بگردی . یه سوال دیگه وقتی تلویزیون رو خاموش روشن میکنی بعد مدتی دوباره همونطوری میشه؟

دیدگاه

پاسخ : اشکال در تلوزیون - مشکل تعویض کانال در تلویزیون سامسونگ 21 اینچ سامسونگ

نوشته اصلی توسط behrouz_t
      با تعویض کانال ،شماره کانال تغییر میکنه ولی تصویر همون کانال قبلی پخش میشه برای اینکه کانالی رو ببینم باید یا منتظر بمونم تا کانال عوض شه که معلوم نیست چقدر طول میکشه یا تلوزیون رو خاموش کنم و بعد از چند دقیقه روشن کنم، اگر سریع روشنش کنم تصویر نیست و فقط برفک نشون میده
      با توجه به چیزهایی که گفتید اشکال بین آی سی سیستم ( کنترولر ) و تیونر قرار داره:
      چون از دید کنترولر کانال بلافاصله عوض می شه و بعد از یک مدت کانال واقعا عوض می شود، بعید می دونم
      اشکال از EEPROM برنامه باشه ولی احتمالش هست

نوشته اصلی توسط B2
      (مثلا تلوزیون نمیتونه کانال ذخیره کنه)معمولا یه شکستگی یا لحیم سردی تو قسمت ایسی سیستم وایپرام وجود داره وبرای رفع این ایراد باید پشت برد رو کامل با تینر تمیز کنی بعد دنبال شکستگی یا لحیم سردی بگردی . یه سوال دیگه وقتی تلویزیون رو خاموش روشن میکنی بعد مدتی دوباره همونطوری میشه؟
      پیشنهاد :
      نقشه شماتیک تلویزیون را پیدا کن و قطعات بین تراشه کنترولر و تیونر را بدقت بررسی کنید.
      عیبهایی که با زمان عوض می شوند ( یعنی گرم شدن و گذشت زمان ) می تونند با لحیم سرد ( همونطوری که دوستمون گفتند ) و معیوب بودن خازن در ارتباط باشند.
      خازن خراب می تونه بادکرده یا ظاهر معمولی داشته باشه. مقدارش هم ممکنه نادرست یا درست باشه ( نشتی خازن )
      در نهایت ، به خود تیونر و مسیر تغذیه اون هم می تونی شک کنی.

نکته مهم :
      وقتی تلویزیونی که چند سال کار کرده، خراب می شود، الزامی نیست که حتما یک قطعه مشخص خراب شده باشد !
      در برخی از موارد استهلاک چند قطه با مرور زمان، مثلا عوض شدن مقادیر چند مقاومت و خازن ، ترکهای روی pcb و ... دست به دست هم
      می دهند و یک عیب مزمن را ایجاد می کنند.
      یک تعمیرکار حرفه ای می شناختم که وقتی تمام سعی خودش رو کرده بود و مدار درست نمی شد ، طی یک اقدام مذبوحانه تمام خازنهای
      مسیری که شک داشت رو عوض می کرد و با هویه تمام مسیر را شارژ قلع می کرد و جالب اینکه خیلی از مواقع جواب می گرفت

It's not the Strongest that Survive, Nor the Most Intelligence, But the ones Most Responsive to Change
      گونه هایی که شانس بقا دارند ، نه قویترین هستند و نه باهوشترین بلکه آنهایی هستند که بیشترین آمادگی تغییرات را دارند !
      چارلز داروین - بنیانگذار نظریه تکامل

دیدگاه

پاسخ : اشکال در تلوزیون

نوشته اصلی توسط B2
        سلام .یه سوال تو این حالت میتونی کانال یابی کنی ویه کانال ذخیره کنی؟
        امتحان نکردم اگر مهمه امتحان کنم.
        . یه سوال دیگه وقتی تلویزیون رو خاموش روشن میکنی بعد مدتی دوباره همونطوری میشه؟
        البته بگیر و نگیر داره ولی اکثر مواقع همونطور میشه.
        آیا طبقه تیونر علامت مشخصه خاصی داره یعنی باید چطور پیداش کنم مخصوصا توی این تلوزیونهای جدید که چند طبقه توی یک آیسی خلاصه میشن.

دیدگاه

عکس تیونر تلویزیون :
          It's not the Strongest that Survive, Nor the Most Intelligence, But the ones Most Responsive to Change
          گونه هایی که شانس بقا دارند ، نه قویترین هستند و نه باهوشترین بلکه آنهایی هستند که بیشترین آمادگی تغییرات را دارند !
          چارلز داروین - بنیانگذار نظریه تکامل

دیدگاه

دوست عزیز منم همین مشکل شمارو داشتم
            تمام پایه های تیونر رو لحیمکاری کردم یه مدت خوب شد ولی دوباره مثل قبل شد
            یه تیونر نو گرفتم گذاشتم مشکل حل شد
            ولی حواست به برد تلویزیونت باشه خیلی این مدل بردش ضعیفه یه وقت ترک بر نداره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X