اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

صدای تیک تیک و روشن نشدن تلویزیون LG

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

صدای تیک تیک و روشن نشدن تلویزیون LG

با سلام
    من یک تلویزیون LG دارم که زمانی که به برق می زنم تلویزیون روشن نمی شود و صدای تیک تیک از روی برد می آید ، بعد از بررسی برد دیدم IC کنار Hi voltage که روی هیت سینگ است سوخته است.
    بعد از تعویض ترانزیستور مربوطه ( TT 2170 ) مجددا برق را وصل کردم ولی بعد از چند ثانیه دوباره صدای تیک تیک آمد و همچنین تلویزیون نیز روشن نشد و در ضمن ترانزیستور نیز مجددا سوخته بود.
    پس از این کارها تعدادی از خازنهای الکترولیتی محدوده POWER و Hivoltage را خارج کردم و ظرفیت آنها را تست کردم که همه سالم بودند.
    آیا امکان دارد که IC STR و یا ترانس خراب باشد؟
    لطفا راهنمائی نمائید .

پاسخ : صدای تیک تیک و روشن نشدن تلویزیون LG

ترانزیستور سوخته رو خارج کن یه ولتاژ بگیر ببین b+ که 103 تا 115 ولت هست میاد؟ اگه میاد تغذیه(str ,ترانس) سالمه .ولی معمولا تو مسیر کلکتور ترانزیستور های ولناژ(در اصطلاح تعمیرکاری به این ترانزیستور میگن ب.یو) یه اتصالی هست دیود خازن عدسی . بهترین ترانزیستوری هم که تواین قسمت کار میکنه D2499 هست. البته ایراد میتونه از ترانس های ولتاژ هم باشه.
    یه نکته دیگه تو این جور ایرادها یه لامپ 100 وات با ورودی برق تلوزیون سری کن .

دیدگاه

با سلام و تشکر از راهنمائیتون

تلویزیون LG و 20 اینچ و Felat است ولی مدلش رو روش ننوشته و نمیدونم مدلش چیه.

من ترانزیستور قسمت های ولتاژ رو که روی هیت سینگ بودو شماره ترانزیستور TT2170 می باشد و سوخته بود رو عوض کردم که مجددا سوخت واین دفعه ترانزیستور جدید رو در محل نصب نکردم و وقتی روشن کردم دیگر صدای تیک تیک نیامد و چراغ LED STANDBAY تلویزیون هم روشن شد.( بصورت دائم روشن )

بنظر شما حالا مشکل از کجاست.امکان داره که ترانس های ولتاژ و یا دیود یکسوسازی آن سوخته باشه؟ طریقه تست و تعویض ترانس و یا دیود های ولتاژ چگونه است؟و چگونه می شود ترانس های ولتاژ را تهیه کرد؟ در صورت تعویض ترانس و سیم آن که به لامپ تصویر متصل است چه نکات ایمنی را باید مد نظر گرفت؟

باتشکر

دیدگاه

حالا شما اول نرو سر وقت های ولتاژ چون خیلی کمتر از دیود وخازن (عدسی) خراب میشه دنبال دیود وخازن خراب بگرد ( رو برد) در هرصورت های ولتاژ رو با اهم چک میشه تست(پایه ای که به کلکتور وصله واونیکه به b+ وصله) البت برای تست واقعی یه ولتاژ متناوب به ورودی میدیم و تو خروجی باید ولتاژ(بالا) داشته باشیم. برای خریدن هم خود ترانس رو باید ببری و دقیقا همون ترانس رو بخری اخرین باری که خریدم 5000 تومن بود(21 اینچ). نکات خاصی نداره فقط وقتی پستونک های ولتاژ رو از پشت لامپ تصویر کندی با یه سیم که به شاسی وصله ولتاژ تو لامپ رو خالی کن موقع وصل کردن هم دقت کن خوب جا رفته باشه وشل نباشه.البته این ایراد میتونه از ترانزیستور تقلبی هم باشه (یکبار بعد تعویض 4 عدد ب.یو با یه دونه D2499 تلوزیون راه افتاد)

دیدگاه

با سلام
          مدل شاسی تلویزیون mc-049b می باشد.باتشکر
          lg 21 flatron

اینم عکس برد :
          http://www.4shared.com/file/15778540.../1_online.html

http://www.4shared.com/file/15778563.../2_online.html

نقشه تلویزیون :

http://www.4shared.com/file/158291778/420583f/LG_RZ-21FB35MXRX_MC-049B_27.html

من تمام خازنهای تو مسیر رو درآوردم و با چک خازن در مولتی متر چک کردم که همه سالم بودند و ترانس های ولتاژ هم بین دو سیم پیچ B+و کلکتور ترانزیستور اتصال کوتاه بود.
          اپتوکوپلر رو نمی دونم چطوری چک کنم .تمام خازنهای Power رو هم چک کردم.
          در هر حال الان مشکل سر اینه که تا ترانزیستور های ولتاژ ( TT2170 ) رو می زنم سرجاش و تلویزیون رو روشن می کنم ، سریعا ترانزیستور می سوزه و صدای تیک تیک از تلویزیون می یاد.
          باتشکر

دیدگاه

با سلام

بجای ترانزیستور TT2170 از یک ترانزیستور دیگر بنام D2499 استفاده کردم که در حال حاضر پس از روش کردن TV چراغ LED آن هم روشن می شود و یک صدائی شبیه فس فس کردن و یا استارت کردن از تلویزیون ( قسمت های ولتاژ ) می آید ، انگار که می خواهد با زور تلویزیون را روشن کند ولی نمی تواند و پس از آن خود بخود قطع می شود و LED تلویزون هم خاموش می شود و با زهم خود بخود دوباره شروع به اینکار می کند .
            پس از اینکه چند بار این کار را کردو تلویزیون روشن نشد سیم برق را کشیدم و دیدم که D2499 داغ شده است ولی همچنان سالم است.
            در ضمن ولتاژهای B+ هم 110 ولت بود.
            آیا ایراد از خرابی های ولتاژ است؟
            باتشکر

دیدگاه

pdfمشکل داره درست باز نمیشه.
              اگه همه خازنها (به خصوص سرامیکی) ودیودها رو تست کردی میتونی بری تو کار های ولتاژ البت قبل تعویضش دوتا تست دیگه هم بکن : 1.موقعی که تلوزیون سعی میکنه روشن بشه و ب.یو(d2499) داغ میکنه تو سمت های ولتاژ خازنی(الکترولیتی) هست که داغ بشه اگه هست اول اونو عوض کن 2.پستونک هایولتاژ رو از پشت لامپ جدا کن وبا انبر دست نگه دار (خیلی مواظب باش که به جایی نخوره یا نزدیک بشه) اونوقت تلوزیون رو روشن کن ببین باز صدا میاد اگه صدا نیومد با نزدیک کردن پستونک های ولتاژ به (فقط) شاسی ببین های ولتاژ داری؟ اگه داشتی ممکنه لامپ تصویر مشکل داشته باشه (البت امیدوارم اینطور نباشه)
              تستارو انجام بده ونتیجه رو بگو.

دیدگاه

با سلام
                های ولتاژ رو از روی برد خارج کردم و دوباره تلویزیون رو روشن کردم دیگه صدای فسفس نیومد و LED مربوط به power هم روشن موند و ترانزیستور نیز داغ نمی کرد.
                های ولتاژ رو هم با اهم متر چک کردن ، بوبین هاش سالم بود و هر کدام از بوبین ها اهم متغیری رو نشون می داد و ظاهرا سالم بود. ( کسی می دونه طریقه تست های ولتاژ به چه صورت است ؟ )
                با توجه به توضیحات بالا آیا هنوز هم می تونه عیب از های ولتاژ باشه؟

دیدگاه

به پست قبلیم نگاه کن. یه تست بسیار مهم هم که من یادم رفته بود : مدار روی لامپ تصویر (تاج لامپ) رو باز کن یه خازن 47u و250 ولت داره به احتمال 80% نشتی داره اونو عوض کن و با همون های ولتاژ یه تست کن. چون معمولا وقتی صدای فس شنیده میشه یه قطعه ای(معمولا خازن) داره جریان میکشه.البته مدارهای دیگه ای هم هستند که از های ولتاژ تغذیه میشن مثل ورتیکال ولی چون شما گفتی همه خازنها رو دراوردی وتست کردی من سراغ اونها نرفتم .
                  یه نکته هم بنا به تجربه میگم تو ولتاژ 200 ولت ممکن نشتی خازن اونقدری که رو ولتاژ تاثیر داره (نشتی) رو اهمتر شما اثر نکنه پس همیشه نمیشه به اهمتر اکتفا کرد (به خصوص درباره خازن) وباید قطعه رو تعویض کرد.
                  در کل اگه نتیجه تستا رو بذاری بهتر میتونیم کمکت کنیم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
                    به پست قبلیم نگاه کن. یه تست بسیار مهم هم که من یادم رفته بود : مدار روی لامپ تصویر (تاج لامپ) رو باز کن یه خازن 47u و250 ولت داره به احتمال 80% نشتی داره اونو عوض کن و با همون های ولتاژ یه تست کن. چون معمولا وقتی صدای فس شنیده میشه یه قطعه ای(معمولا خازن) داره جریان میکشه.البته مدارهای دیگه ای هم هستند که از های ولتاژ تغذیه میشن مثل ورتیکال ولی چون شما گفتی همه خازنها رو دراوردی وتست کردی من سراغ اونها نرفتم .
                    یه نکته هم بنا به تجربه میگم تو ولتاژ 200 ولت ممکن نشتی خازن اونقدری که رو ولتاژ تاثیر داره (نشتی) رو اهمتر شما اثر نکنه پس همیشه نمیشه به اهمتر اکتفا کرد (به خصوص درباره خازن) وباید قطعه رو تعویض کرد.
                    در کل اگه نتیجه تستا رو بذاری بهتر میتونیم کمکت کنیم.
                    با سلام و تشکر
                    لینک نقشه اصلاح گردید :
                    http://www.4shared.com/file/160706144/5f5cb99a/LG_RZ-21FB35MXRX_MC-049B_27.html

دیدگاه

winrar من میگه the file corupted مثل اینکه فایلت مشکل داره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
                        winrar من میگه the file corupted مثل اینکه فایلت مشکل داره.
                        با سلام
                        لینک جدید:
                        http://www.4shared.com/file/161578019/e4185ac9/lg_online.html

دیدگاه

با سلام
                          مراحل کاری دوباره از ابتدا به استحضار می رسد :
                          تلویزیون شب تا صبح روشن بوده و خودبخود خاموش شده است که پس از روشن کردن آن صدای تیک تیک میدهد و روشن هم نمی شود.
                          با توجه به بررسی مدار و توصیه شما دوستان متوجه شدم که ترانزیستور قسمت ورودی هوریزنتال بشماره TT2170 سوخته که پس از تعویض آن مشخص گردید که ظاهرا تلویزیون استار می خورد که روشن شود ولی نمی تواند و با کمک شما معلوم شد که ترانس های ولتاژ نیز سوخته است.
                          امروز ترانس های ولتاژ را تعویض نمودم که مشخص گردیدکه با تعویض آن برق به لامپ می رود و ظاهرا همه چیز درت است ولی تصویر نداریم.
                          آدرس نقشه تلویزیون در سایت زیر می باشد :
                          http://www.eserviceinfo.com/equipment_mfg/LG_2.html
                          باتشکر

دیدگاه

راستر داری؟(راستر زمانیه که لامپ تصویر روشن و نورانیه ولی سیگنال ویدئو نداره)
                            چند تا سوال 1.صدا داری؟ 2.فیلامان لامپ روشن میشه؟ اگه روشن نمیشه مسیر ولتاژش رو چک کن(از FR901 تا های ولتاژ) 3.ولتاژ200+ ولت برای لامپ تصویر(RGB) میاد؟اگه نه مسیر ولتاژش رو چک کن(به خصوصFR404)

دیدگاه

با سلام

ولوم های روی های ولتاژ رو چرخاندم ، تصویر آبی کم رنگ و با خط های مورب روی صفحه پدیدار شد و یه صدای ضعیف هوم هم می یاد. حالا باید چی کار کنم.؟

باتشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X