اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طرح مکانیک برای ربات امدادگردانش آموزی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طرح مکانیک برای ربات امدادگردانش آموزی

سلام
    من می خوام یه ربات امدادگر دانش آموزی بسازم ولی اطلاعات کاملی از طراحی مکانیکی این ربات ها ندارم کسی می تونه من را راهنمایی کنه؟مثلاً این که سیستم حرکتیش چطوری باشه بهتره یا این که چطوی بهتر می تونه موانع را رد کنه؟

پاسخ : طرح مکانیک برای ربات امدادگردانش آموزی

من مسابقات خوارزمی این رشته رو شرکت کردم
    برو سایتش قوانین رو ببین البته برا سال اینده
    هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
    بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
    میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

پاسخ : طرح مکانیک برای ربات امدادگردانش آموزی

سلام.سیستم های مختلفی وجود داره و حتی می تونه همشون کارایی داشته باشه!!که مهمترین اونها :
      1-سیستم دو چرخ: که ساده ترین سیستمه و در این سیستم قدرت ربات باید بالا باشه البته اکه از چرخ هرزگرد در جلوی ربات استفاده کنید ممکنه که در ورودی اتاق ها و ابتدای شیب و موانع نوع دوم و سوم مشکل پیدا کنید و برای الگوریتم نویسی و طراحی سنسور هام خیلی راحت تره!!
      2-سیستم چهار چرخ: که فضا را زیاد میگیه و طرح سنسور هاشم کمی مشکلتر از دو چرخه! در این سیستم فضای زیادی هم نیاز هست.
      3-سیستم شنی که در این چند سال اخیر اغلب تیم های مقام بیار با این سیستم کار کردند و سختی کار بیشتره ولی همه ی موانع را می تونه به خوبی پشت سر بذاره!!و شیب هم خوب عبور میکنه.

اگه اطلاعات بیشتر خواستی میتونی توی سایت www.metaroclub.com بپرسی.ایت سایت واسه ی رباتیک که یه انجمن ویژه ی امدادگر دانش آموزی داره!!!
      موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X