اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنجش کلر محلول در آب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنجش کلر محلول در آب

سلام خدمت همه دوستان چند وقتی هست تو فکر طراحی و ساخت سیستمی هستم که بشه به کمک اون میزان غلظت کلر محلول در اب آشامیدنی رو سنجید خیلی تو نت جستجو کردم اما به نتیجه قابل نوجهی نرسیدم من فقط میخوام بدونم آیا سنسوری هست که بشه باهاش در یا غلظت کلر رو سنجید دوستان اگه راهنمایی کنند ممنون میشم
    سه کس را شنیدم که غیبت رواست وز این درگذشتی چهارم خطاست
    یکی پادشاهی ملامت پسند کز او بر دل خلق بینی گزند
    حلال است از او نقل کردن خبر مگر خلق باشند از او بر حذر
    دوم پرده بر بی حیائی متن که خود میآ‌درد پرده بر خویشتن
    ز حوضش مدار ای برادر نگاه که او میآ‌درافتد به گردن به چاه
    سوم کژ ترازوی ناراست خوی ز فعل بدش هرچه دانی بگوی

پاسخ : سنجش کلر محلول در آب

سلام دوست عزیز
    منم از خیلی وقته دارم دنبال یه همچین سنسوری می گردم اینترنتم زیرو رو کردم ولی چیزی پیدا نکردم هنوز :mrgreen:
    اگه پیدا کردی به منم بگو
    منم اگه مطلب جدیدی گیرم اومد میزارم تو همین تاپیک
    یا حق...

دیدگاه

البته من تو سایت های خارجی محصول آماده دیدم که کاملا دیجیتال این مقدار رو نمایش میده کم کم دارم به این نتیجه میرسم که همونو بگیرم اوراقش کنم از یه جاش خروجی بگیرم بدم به میکرو !!!!! به نظر شما این کار منطقی نیست؟ البته خودم هم میدونم کار خنده داریه اما وقتی کسی کمک نمیکنه کار دیگه ای میشه به نظر شما کرد؟

دیدگاه

سلام
        اره منم دیدم امادشو ولی این کاری که میگه :eek:
        مگه بیای بازش کنی ببینیم داخلش چی داره شاید روش عملکرد و یا سنسور مورد استفادشو یافتیم :mrgreen:
        مثله بچگیامون!!!! دل و رودشو بریز بیرون شاید کشف کردی :applause:
        یعنی هیچ کسی تا الان دلش نخواسته کلر اب و اندازه بگیره :angry:

دیدگاه

بابا خواهشا دوستان یه چیزی بگن واقعا تو جعیت عظیم اعضای این سایت کسی تا حالا نخواسته کلر آب رو بسنجه یا حد اقل از اسم سنسور یا راه حل ای مساله گاهی داشته باشه؟

دیدگاه

با سنسور تشدید پلاسمون سطحی میتونی غلظت کلر را داخل آب اندازه بگیری.

دیدگاه

فکر نمی کنم سنسوری باشه که همچون یک ولت متر ؛ بتونه به صورت در لحظه و دائما، غلظت گرم در لیتر گاز کلر محلول در آب رو نشون بده. این سیستم یک تکنولوژی ترکیبی است و دانش اون رو قطعا در اختیار همه قرار نمی دهند. به نظر من، بیشتر از روشهای فوتومتری ابتکاری مثل polarographic sensor technology و یا ترکیب الکترودهای اختصاصی کلر و قرصهای Reagent مخصوص بشه استفاده کرد که البته هر بار، نیاز به نمونه برداری دستی دارد. در ضمن معمولا چند نوع اندازه گیری در مورد کلر (در فرمتهای مختلف) وجود دارد:

Chloride as NaCl
              Chlorine Dioxide
              Chlorine, Free
              Chlorine, High Range
              Chlorine, Total

دیدگاه

با سلام همانطور که قبال گفتم با سنسور spr این کار شدنی است فقط یک سرچ کوچولو کافی است. در ضمن این سامانه را طراحی کردم سوالی بود در خدمتم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein1867
                  با سلام همانطور که قبال گفتم با سنسور spr این کار شدنی است فقط یک سرچ کوچولو کافی است. در ضمن این سامانه را طراحی کردم سوالی بود در خدمتم.
                  با سلام و درود
                  در صورت امکان از دستگاهی که ساخته اید تصویر قرار دهید.
                  لطفا در مورد نحوه کارکرد دستگاه بیشتر توضیح دهید.

دیدگاه

متاسفانه با لود کردن عکس در این سایت اشنایی ندارم در مورد کارکرد دستگاه به طور خلاصه فقط همینو میتوانم بگم که کارکرد اصلی آن اندازه گیری ضریب شکست مواد است. در ضمن اطلاعات تکمیلی در مورد این سامانه به اندازه کافی در سایت های انگلیسی زبان وجود دارد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein1867
                      متاسفانه با لود کردن عکس در این سایت اشنایی ندارم در مورد کارکرد دستگاه به طور خلاصه فقط همینو میتوانم بگم که کارکرد اصلی آن اندازه گیری ضریب شکست مواد است. در ضمن اطلاعات تکمیلی در مورد این سامانه به اندازه کافی در سایت های انگلیسی زبان وجود دارد.
                      روی گزینه ی زیر کلیک کنید تا بتوانید نحوه قرار دادن تصویر را یاد بگیرید.
                      آموزش های اولیه برای کار با امکانات انجمن

برای Upload عکس از سایت Persiangig یا Picofile استفاده کنید.

کلمات کلیدی برای پیدا کردن مطالبی پیرامون این دستگاه در اینترنت چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر

کلمات کلیدی برای پیدا کردن مطالبی پیرامون این دستگاه در اینترنت چیه؟
                        فکر می کنم پیشنهاد ایشون ، ساخت نوعی «دستگاه رفراکتومتر» برای غلظت سنجی گاز کلر محلول در آب آشامیدنی است. البته برای این کار؛ اول باید ببینیم آیا نمودار تغییرات درصد وزنی (کسر مولی) آن بر حسب ضریب شکست، جائی پیدا می شه یا نه.

اما به نظر، دستگاههای chlorine meter تجاری، از چنین مکانیسمی استفاده نمی کنند، احتمالا به این دلیل که آب آشامیدنی یک آب خالص نیست و در عمل، آنیونها و کاتیونهای زیادی در آب وجود دارند که همگی روی ضریب شکست آب تاثیر می گذارند. بنابراین، باید دنبال ساخت یک الکترود اختصاصی برای کلر بود.

دیدگاه

با سلام
                          انشاالله هر چه زودتر عکس دستگاه و قسمتی از پایان نامه خودم را که در مورد طراحی و ساخت حسگر تشدید پلاسمون سطحی است را قرار میدم.
                          کلمات کلیدی برای سرچ پیرامون این موضوع surface plasmon resonance sensor است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X