اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشخصات چوک تلفن(آبی)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشخصات چوک تلفن(آبی)

سلام دوستان...
    کسی از این دوستان مشخصات این نوع چک رو داره؟؟؟
    فرکانس
    امپدانس و...
    ممنون

پاسخ : مشخصات چوک تلفن(آبی)

تو تلفن های جدید که دیگه خبری از چوک نیست .ولی من قبلا یه دونه پیچیده بودم :طرفی که قرار بود خط رو اشغال کنه 300 اهم وطرفی که قرار بود صدا وصل بشه دو تا 8 اهم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
      تو تلفن های جدید که دیگه خبری از چوک نیست .ولی من قبلا یه دونه پیچیده بودم :طرفی که قرار بود خط رو اشغال کنه 300 اهم وطرفی که قرار بود صدا وصل بشه دو تا 8 اهم.
      اگه فرکانسشم بگی خیلی ممنون میشم :redface:

دیدگاه

فرکانس هم تو محدوده صوتیه چون بیشتر از اون تو تلفن احتیاج نیست.

دیدگاه

سلام دوستان
          من برا یه پروژه می خوام از چوک آبی (ht330) استفاده کنم و اول می خوام ببینم تو شبیه سازی جواب می ده یا نه ؟ کسی می دونه مشخصات چوک ht330 چیه ؟ ممنون می شم کمک کنید

دیدگاه

از دوستان اگر کسی درباره مشخصات چوک آبی ht330 می دونه لطفاً کمک کنه؟

دیدگاه

با سلامی دوباره قصد من ایزوله کردن دو قسمت مدار با ترانس کوچیکه که یه طرفش هم سه سر باشه آیا از چوک آبی استفاده کنم یا چوک قرمز برای خروجی سینوسی بین بازه -9 تا 9 ولت از طرف سه سر طرف دو سرو می خوام وصل کنم به دو تا آپ آمپ
              جدیدترین ویرایش توسط mohsen74; ۱۸:۰۹ ۱۳۹۷/۰۶/۲۵.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen74 نمایش پست ها
                با سلامی دوباره قصد من ایزوله کردن دو قسمت مدار با ترانس کوچیکه که یه طرفش هم سه سر باشه آیا از چوک آبی استفاده کنم یا چوک قرمز برای خروجی سینوسی بین بازه -9 تا 9 ولت از طرف سه سر طرف دو سرو می خوام وصل کنم به دو تا آپ آمپ
                با سلام:
                چوک قرمز ، ترانس قرمز) مخصوص بلند گو و چوک آبی ( ترانس آبی) مخصوص درایور آمپلیفایر پوش پول ها می باشد.دربازار چوک آبی H300بصورت آماده وجود دارد. می توانید از رادیو های قدیمی کهنه هم بردارید.
                علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                  با سلام:
                  چوک قرمز ، ترانس قرمز) مخصوص بلند گو و چوک آبی ( ترانس آبی) مخصوص درایور آمپلیفایر پوش پول ها می باشد.دربازار چوک آبی H300بصورت آماده وجود دارد. می توانید از رادیو های قدیمی کهنه هم بردارید.
                  سپاس برا پاسخ جناب تحریری پس از چوک آبی می تونم برا نتیجه ای که می خوام استفاده کنم؟

دیدگاه

سپاس برا پاسخ جناب تحریری پس از چوک آبی می تونم برا نتیجه ای که می خوام استفاده کنم؟
                    با سلام:
                    این چوک تا فرکانس 20 کیلوسیکل کار می کند. ایمپیدنس آن از چوک بلند گو یا قرمز بیش تر است. مقدار اهم ورودی و خروجی یادم نیست. اگر رادیوضبط کهنه قدیمی پیدا کردید می توانید از داخل بورد آن جدا کنید. یا فروشگاه های میدان امام خمینی تهران پاساژفتوت در طبقه های یک تا 3 می توانید بخرید. قیمت چندانی ندارد.
                    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

برای ایزوله کردن علاوه بر استفاده از ترانس میتونید از اپتوکوپلرهای خطی به شماره IL300 هم استفاده کنید البته برای راه اندازیش نیاز به دوتا اپ امپ هم دارید.
                      گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                      همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107 نمایش پست ها
                        برای ایزوله کردن علاوه بر استفاده از ترانس میتونید از اپتوکوپلرهای خطی به شماره IL300 هم استفاده کنید البته برای راه اندازیش نیاز به دوتا اپ امپ هم دارید.
                        با سپاس از پاسخ شما اپتوکوپلری که فرمایش کردید قابلیت دادن سینوسی در خروجی داره؟

دیدگاه

با سپاس از پاسخ شما اپتوکوپلری که فرمایش کردید قابلیت دادن سینوسی در خروجی داره؟
                          بله دارد. اتفاقا قبلا من راه اندازیش کرده بودم و نتایج رو با شکل های اسکوپ و شماتیک مدار و... در انجمن قرار داده بودم که با تغییر قالب انجمن و... شکل ها پاک شدند. برای راه اندازیش نیاز داره تا دوتا اپ امپ فکر کنم قبل و بعدش قرار بدید. اگر با دادن شکل موج سینوسی به ورودی در خروجی شکل موج سینوسی را همراه با ریپل و نوسانات و... میبینید توی فیدبک اپ امپ ها یک خازن MKT در رنج 10 تا 100 نانوفاراد تست کنید انشالله که جواب میده. قبل از راه اندازی حتما گوگلش کنید و دیتا شیت و ... رو بخونید. توی OrCAD هم قطعه اش هست میتویند شبیه سازیش کنید
                          گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                          همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

سلام به همه دوستان
                            صحبت از ایزولاسیون شد ؛ سوال من اینه که بین اولیه و ثانویه تا چه ولتاژی رو تحمل میکنه ؛ من میخوام از چوک آبی به عنوان ترانس پالس استفاده کنم و توی امیتر IGBT حدود 700 ولت دارم میخوام بدونم این ولتاژ باعث جرقه زدن بین اولیه و ثانویه نمیشه؟
                            ممنون از وقتی که میذارید

دیدگاه

اینم شماتیک مداری هست که میخوام ببندم ....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X