اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرق گیربوکس با موتور dc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرق گیربوکس با موتور dc

فرق گیربوکس با موتور dc در چیه؟ دقت و سرعت کدامیک بیشتره؟

پاسخ : فرق گیربوکس با موتور dc

سلام .
    گیربکس با موتور فرق داره . گیربکس به مجموعه ای از چرخ دنده ها گفته میشه که به موتور متصل شده تا قدرت رو افزایش بده . البته قدرت با سرعت رابطه ی عکس داره . چون گیربکس قدرت رو بالا میبره پس سرعت هم میاره پایین . گیربکس و موتور DC دو موضوع جدا از هم هستن .

دیدگاه

گیربوکس به موتور متصل می شود و فقط قدرت را افزایش می دهد؟ مثلا عدم وجود گیربوکس در ربات مسیریاب چه مشکلی ایجاد می کند؟

دیدگاه

اگه گیربکس نذارید ، موتورها قدرت تحمل وزن ربات را ندارن و بسیار کند حرکت می کنند . در ضمن چون به موتور فشار زیادی وارد میشه ، از مدار جریان بسیار زیادی هم میکشه . ولی با گیربکس دیگه چنین نیست . بلکه از سرعت اصلی موتور کمی کاسته می شود ولی به قدرت آن افزوده میشود تا بتواند وزن ربات را تحمل کند و به حرکن خود ادامه دهد . البته موتورهایی هم موجود می باشند که گیربکس بر روی خود موتور نصب شده است که به آن ها "موتورهای گیربکس سرخود" گفته می شود .

دیدگاه

چطور میشه یه گیر بکس طراحی کرد آیا چرخ دنده های چند سانتی متری در بازار موجود است یا اینکه گیر بکس هایی وجود دارد به صورت آماده؟
          سرعت برایم مهم نیست اما قدرت و فرسوده نشدن برایم خیلی مهم است

موتور هایی که در بازار گیر بکس داخلی دارند از نزدیک دیده ام اما با توجه به مینیاتوری بودنشان با آن چرخ دنده های بسیار ظریف داخلی و قدرت لحظه ای که به طور مداوم نیاز دارم بنظر خیلی زود فرسوده میشوند چکار کنم؟ :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pouya
            چطور میشه یه گیر بکس طراحی کرد آیا چرخ دنده های چند سانتی متری در بازار موجود است یا اینکه گیر بکس هایی وجود دارد به صورت آماده؟
            سرعت برایم مهم نیست اما قدرت و فرسوده نشدن برایم خیلی مهم است

موتور هایی که در بازار گیر بکس داخلی دارند از نزدیک دیده ام اما با توجه به مینیاتوری بودنشان با آن چرخ دنده های بسیار ظریف داخلی و قدرت لحظه ای که به طور مداوم نیاز دارم بنظر خیلی زود فرسوده میشوند چکار کنم؟ :cry2:

سلام
            دوست عزیز گیربکس های آماده رو تو جمهوری میتونی با قدرت ، سرعت و ولتاژهای مختلف تهیه کنید

موفق باشید :smile:
            [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
            ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

اگر دنبال قدرت و استحکام زیاد حستی من گیریبکس جوجه گردون را پیشنهاد میکنم.

دیدگاه

ممنونم چرخ دنده های خطی را طور و از کجا میشود تهیه کرد ؟

دیدگاه

چرخ و شونه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد ایجی
                    اگه گیربکس نذارید ، موتورها قدرت تحمل وزن ربات را ندارن و بسیار کند حرکت می کنند . در ضمن چون به موتور فشار زیادی وارد میشه ، از مدار جریان بسیار زیادی هم میکشه . ولی با گیربکس دیگه چنین نیست . بلکه از سرعت اصلی موتور کمی کاسته می شود ولی به قدرت آن افزوده میشود تا بتواند وزن ربات را تحمل کند و به حرکن خود ادامه دهد . البته موتورهایی هم موجود می باشند که گیربکس بر روی خود موتور نصب شده است که به آن ها "موتورهای گیربکس سرخود" گفته می شود .
                    ممنون از راهنمایی تان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X