اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سیستم داخلی آنتن تلوزیون(کنترلی)؟؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سیستم داخلی آنتن تلوزیون(کنترلی)؟؟؟؟

با سلام
    میخواستم بدونم این آنتن هایی که کنترل دارند و با کنترل میچرخند، چطور کار میکنند؟ :question:
    آیا برای کنترلش یه سیم کشیده تا خود مدار کنترل داخل آنتن رو پشت بام؟ یا نه دیتا رو از روی همون سیم آنتن میفرسته و اونجا جداش میکنه؟....
    اگه مداری بلوکی چیزی هم دارید لطف کنید خیلی ممنون میشم...
    ممنون از لطفتون :smile:

پاسخ : سیستم داخلی آنتن تلوزیون(کنترلی)؟؟؟؟

راستش ما برای آنتن خونمون یکی از این کنترل دارها خریده بودیم که سیم آنتن و اونی که دیتا رو به موتور آنتن میرسوند از هم جدا بودن.

البته آنتن خوبی هم نبود, معلوم بود از این چینیهاست و زودم خراب شد.

البته شاید آنتن های بهتری هم باشن که از یه سیم برای انتقال دیتا و امواج استفاده کرده باشن.

البته شاید این کار سخت باشه (نظر شخصی), آخه امواج به صورت آنالوگ هستن و دیتا هم که به صورت دیجیتال و شاید تو یه جا با هم دعواشئن بشه :mrgreen:

البته من توی یه مقاله ای دیدم که از طریق کابل برق به اینترنت وصل شده بودن که برقشم از نوع فشار قوی بود oo:
    دانلود کی های جدید کاسپر
    جهت سفارش طراحی و برنامه نویسی سایت, قالب, بنر قیف و فلش
    با این آی دی تماس بگیرید :
    sam.shark360

دیدگاه

البته من توی یه مقاله ای دیدم که از طریق کابل برق به اینترنت وصل شده بودن که برقشم از نوع فشار قوی بود
      سلام
      منم میخوام یه همچین کاری بکنم ، البته اینترنت رو نه ، یه چیز دیگه رو
      یکی از استادام میگفت این آنتن ها دیتا رو خود سیم برق مدوله میکنه!(یا نمیدونم رو خود سیم امواج تی وی !!!!)...
      دوستان دیگه نظری ندارند؟ :question:
      ممنون

دیدگاه

راستی اینو تو نت سرچ کن : "انتقال دیتا توسط کابل برق" همه چی میاد دستت.

البته اون جوری که من من فهمیدم اساس کارش توی فرکانسه, یعنی اگه برق توی فرکانس 50 هرتز باشه و فرکانس دیتا هم مثلا 200 هرتز باشه, اینا روی هم هیچ تاثیری نمیزارن و میشه یه راحتی هم برق و هم دیتا رو از طریق یه سیم منتقل کرد اونم از نوع مسالمت آمیز :mrgreen:

یه چیز دیگه شما چقدر شبیه یکی از دوستام هستین, البته ایشون یکم از شما خوش تیپ ترن :mrgreen:
        دانلود کی های جدید کاسپر
        جهت سفارش طراحی و برنامه نویسی سایت, قالب, بنر قیف و فلش
        با این آی دی تماس بگیرید :
        sam.shark360

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sharktech
          راستی اینو تو نت سرچ کن : "انتقال دیتا توسط کابل برق" همه چی میاد دستت.

البته اون جوری که من من فهمیدم اساس کارش توی فرکانسه, یعنی اگه برق توی فرکانس 50 هرتز باشه و فرکانس دیتا هم مثلا 200 هرتز باشه, اینا روی هم هیچ تاثیری نمیزارن و میشه یه راحتی هم برق و هم دیتا رو از طریق یه سیم منتقل کرد اونم از نوع مسالمت آمیز :mrgreen:

یه چیز دیگه شما چقدر شبیه یکی از دوستام هستین, البته ایشون یکم از شما خوش تیپ ترن :mrgreen:
          سلام...
          اول اینکه من شبیه دوستونم یا اون شبیه منه؟ :mrgreen:
          دوم:
          این اطلاعاتی که شما بزرگواری کردید و گفتید رو خودم طی 2 هفته تحقیق گیر آوردم... البته آقای عزیزی هم خیلی کمکم کرد...
          اینو ببین:
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=33908.0
          ....
          طی بحث هایی که با آقای عزیزی داشتیم ، خوردم به یه در بسته بزرگ به اسم چوک فرکانس بالا.
          میشه این رو خودمون بسازیم فقط یه مشکلی هست... اینکه هسته فریت داخل بازار بیشتر از 3 تا 4 کیلو جواب نمیده... .
          من این مشکل رو با یکی از استادام در میون گذاشتم اون بهم گفت داخل این آنتن کنترلی ها از این کارها میکنند ، برو ببین اونجا چطوریه؟
          ما هم جستجو کردیم ، چیزی پیدا نکردیم به ناچار به ECA و مهندسانش رو آوردیم :mrgreen: ....
          بازم ممنون از کمکتون...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X