اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

هر کار میکنم atmega128 پروگرام نمیشه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

هر کار میکنم atmega128 پروگرام نمیشه

هم با پروگرمر usb خودم تست کردم هم با stk200/300

روش خاصی که نداره ؟ مثه mega32 هستش ؟

sck,miso,mosi,reset,gnd,vcc اینا یاید وصل باشن دیگه فقط ؟

میکروم low هم هستش. مطمئنم هستم که قطعی یا اتصالی نداره.

کلا چیپ رو نمیشناسه.

به نظرتون مشکل از کجاست ؟؟
    G*B*J*T
    انسانها به 10 گروه تقسیم می شوند آنها که باینری می فهمند و آنها که باینری نمی فهمند

پاسخ : هر کار میکنم atmega128 پروگرام نمیشه

پایه شماره 1 یا همون PEN رو زمین کردید ؟

در ضمن پایه های ISP در MEGA64 و MEGA128 به قرار زیز هستند :

PE0 پایه شماره 2
    PE1 پایه شماره 3
    PB1 پایه شماره 11

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali65
      پایه شماره 1 یا همون PEN رو زمین کردید ؟

در ضمن پایه های ISP در MEGA64 و MEGA128 به قرار زیز هستند :

PE0 پایه شماره 2
      PE1 پایه شماره 3
      PB1 پایه شماره 11
      آقا دستت درد نکنه. نه من اصلا نمیدونستم چی هست این pen !!
      مطمئتی باید زمین بشه ؟ الان به سرج زدم یه مدار اومد با 10 کیلو vcc کرده بودش.

پایه pe0 و pe1 که مربوط به ارتباط سریال و به ترتیب RXD و TXD هستش !چرا mosi / miso نوشتی پس ؟
      mosi/miso این پایه ها هستن : pb2/pb3

چه جوریاست حالا ؟ نقشه stk 200/300 ندارید شما ازش ؟ من گشتم نیود !
      G*B*J*T
      انسانها به 10 گروه تقسیم می شوند آنها که باینری می فهمند و آنها که باینری نمی فهمند

دیدگاه

پایه pe0 و pe1 که مربوط به ارتباط سریال و به ترتیب RXD و TXD هستش !چرا mosi / miso نوشتی پس ؟

چه جوریاست حالا ؟ نقشه stk 200/300 ندارید شما ازش ؟ من گشتم نیود
        در اتمگا 128 و 64 و چند تا دیگه از میکرو ها در پروگرام کردنشون به جای پایه های mosi , miso از pd0,pd1 که استفاده میشه... (فکر کنم سیم کم آوردند وصلش کردند به این دو تا پایه :mrgreen...
        موفق باشید....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad8853
          آقا دستت درد نکنه. نه من اصلا نمیدونستم چی هست این pen !!
          مطمئتی باید زمین بشه ؟ الان به سرج زدم یه مدار اومد با 10 کیلو vcc کرده بودش.

چه جوریاست حالا ؟ نقشه stk 200/300 ندارید شما ازش ؟ من گشتم نیود !
          خوب PEN همون Programming Enable هستش که برای پروگرم کردن میکرو باید زمین بشه و برای کار کرد عادی میکرو با یه مقاومت VCC بشه

پایه های PE0 و PE1 هم پایه های چند کاره هستند که با زمین دن PEN تو حالت MOSI و MISO قرار می گیرند

همون STK200/300 معمولی رو به این پایه ها بزنید حله

دیدگاه

همه قسمتهای حرفتون قبول جز این پایه PEN
            شما اصلان این پایه کاری نداشته باش نه موقع پروگرم کردن نه موقع کار معمولی بزار آزاد باشه
            اگه مشکلی پیش اومد من جوابگو هستم
            پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

چه جالب ! عجب ضرری زد به ما !! :angry: همین pcb ای که دارم تا الان 60 تا سیم از زیر و روش رد شده !! اینم شد قوز بالا قوز !!! عکسشو میتونید ببینید و بخندید !!
              برم ببینم نتیجه میده با این پورت ها یا نه. اعلام میکنم !

G*B*J*T

دیدگاه

همه چی ok هستش پروگرام هم شد اما به مشکل دیگه پیش اومده !! :mrgreen:

من کرمم گرفت که از حالت اینترنال به اکسترنال کلاک رو تغییر بدم ولی به محض save کردن دیگه نمیشناسه میکرو رو !!!!

من این مشکلو با سری tiny داشتم که اونجا منطقی بودش چون پایه ها کم بود یه سری از پایه ها وقتی اکسترنال میکردم کلاکو از حالت دیفالت عوض میشد و دیگه پروگرامر stk نمیشناخت میکرو رو . ولی واقعا بعیده که mega128 هم همین مشکلو داشته باشه با این همه پایه !!!! :eek:

از طرفی من مطمئنم که ارورش ماله همین اکسترنال کردنه ! چی کار کنم حالا ؟؟؟
                G*B*J*T

دیدگاه

سلام
                  چه عجب آخر ما عکس این تابلو تاریخی رو دیدیم :mrgreen:خوب یه کریستال خارجی بهش وصل کن و دوباره فیوز بیتش رو بزار رو داخلی....
                  موفق باشید

دیدگاه

راستش دیدم عکس گذاشتی گفتم بزار این عکس رو بزارم...
                    این عکس مدار فرمان یه تابلو 16 در 64 هستش...(البته میکروش رو برداشتم....)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید مهدی
                      سلام
                      چه عجب آخر ما عکس این تابلو تاریخی رو دیدیم :mrgreen:خوب یه کریستال خارجی بهش وصل کن و دوباره فیوز بیتش رو بزار رو داخلی....
                      موفق باشید
                      :mrgreen: :mrgreen:

من الانشم کریستال 16MHZ روش دارم ولی بازم نمیشه دیگه پروگرام کردش. اصلا ایرادش چیه ؟ mega32 از این جنگولک بازی ها در نمی آورد !!

من رو ماله خودم عرق دارم !!! :mrgreen: ولی ماله شما هم خوبه !! :mrgreen:
                      G*B*J*T

دیدگاه

فکر کنم تو حالت 0000 گذاشتید یعنی External Clock ، پس باید یه سیگنال مربعی با فرکانس مثلاً 1Mhz به پایه XTAL1 اعمال کنی تا دوباره پروگرامر بشناسدش !

میتونید با یه میکروی دیگه این سیگنال مربعی رو ایجاد کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali65
                          فکر کنم تو حالت 0000 گذاشتید یعنی External Clock ، پس بیاد یه سیگنال مربعی با فرکانس مثلاً 1Mhz به پایه XTAL1 اعمال کنی تا دوباره پروگرامر بشناسدش !

میتونید با یه میکروی دیگه این سیگنال مربعی رو ایجاد کنید
                          آره دقیقا. خب الان چی کار کنم ؟ اصلا علتش چیه ؟ متوجه نمیشم. چرا mega32 اینجوری نیست ؟
                          G*B*J*T

دیدگاه

یعنی چی علت چیه ؟! خوب خودتون از حالت اینترنال به اکسترنال تغییر دادید دیگه

چاره اش هم گفتم دیگه یه کلاک یک مگی به پایه XTAL1 اش اعمال کنید و با پروگرامر دوباره فیوزبیت های کلاکش رو به حالت اینترنال یا کریستال خارجی ببرید

دیدگاه

آره دقیقا. خب الان چی کار کنم ؟ اصلا علتش چیه ؟ متوجه نمیشم. چرا mega32 اینجوری نیست ؟
                              مگا 32 رو هم بزارش رو اکسترنال همینجور میشه...(0x00).
                              یه برنامه بنویس که داخل یه حلقه یکی از پایه هاش رو هر 10 میکرو ثانیه معکوس کنه بعدش همون پایه رو به XTAL 1 اتمگا128 وصل کن و پروگرامش کن..(فقط یادت نره زمین دوتاشون رو یکی کنی )...
                              موفق باشید...
                              :smile:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X