اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ببینید ـــ شاخ در بیارید ـــ اونوقت جواب بدید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ببینید ـــ شاخ در بیارید ـــ اونوقت جواب بدید

با درود . . .

بیایید ببینید چه بلایی سر میکرو آوردم!!!
    خودمم شاخ دراوردم oo:

من یه ماهی میشه که با این میکرو کار میکنم
    امشب یهو قاط زد و پروگرامر دیگه نشناختش. اول گفتم شاید خدا بیامرز شده. گذاشتمش کنار و با یه میکرو دیگه کار کردم اونم همین بلا سرش اومد (دیگه پروگرامر نشناختش )

بعد رفتم سراغ مدار قفل شکن و با اون بازشون کردم حالا ببینید چه بلایی سر فیوز بیتها اومده. خود بخود تغییر کردن.هر دو تا میکرو هم مثل هم!!!

کسی میدونه قضیه چیه؟؟؟
    قبلا هم این مشکل برام پیش اومده بود ولی بعد از تغییر دوباره فیوز بیتها دیگه اتفاق نمی افتاد اما این دیگه بر نمیگرده!

oo: oo: oo:

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .

پاسخ : ببینید ـــ شاخ در بیارید ـــ اونوقت جواب بدید

این که فیوز بیت JTAG اش و OCDEN fuse unprogrammed فعاله

برای همین که پروگرامر نمی شناستش

شما باید با پروگرامر JTAG بازش کنی
    هرکه خود را یک بار با اشکهایش شستشو دهد تا زنده است پاک و مقدس میماند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید نصیری
      با درود . . .

بیایید ببینید چه بلایی سر میکرو آوردم!!!
      خودمم شاخ دراوردم oo:

من یه ماهی میشه که با این میکرو کار میکنم
      امشب یهو قاط زد و پروگرامر دیگه نشناختش. اول گفتم شاید خدا بیامرز شده. گذاشتمش کنار و با یه میکرو دیگه کار کردم اونم همین بلا سرش اومد (دیگه پروگرامر نشناختش )

بعد رفتم سراغ مدار قفل شکن و با اون بازشون کردم?????? حالا ببینید چه بلایی سر فیوز بیتها اومده. خود بخود تغییر کردن.هر دو تا میکرو هم مثل هم!!!

کسی میدونه قضیه چیه؟؟؟
      قبلا هم این مشکل برام پیش اومده بود ولی بعد از تغییر دوباره فیوز بیتها دیگه اتفاق نمی افتاد اما این دیگه بر نمیگرده!

oo: oo: oo:

r.pسابق

دیدگاه

منم خودم اونا رو دیدم برا همینه که نوشتم شاخ در بیارید
        من دارم با stk بازش میکنم!!!!
        هیف که دوربین ندارم وگرنه فیلمشو میذاشتم یه خورده بخندیم
        فیوز بیت jtag هم دستکاری نشده بلکه میکرو خود بخود به این روز افتاد
        نوع کلاک رو نگاه کنید چطور شده!!!
        درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
        بدرود . . .

دیدگاه

کسی نمیآ‌خواد جواب بده؟؟؟
          :angry:

بدرود . . .

دیدگاه

سلام
            (((مدار قفل شکن و با اون بازشون کردم )))
            میشه در این مورد توضیح بدین مدار خاصیه این کار رو میکنه

دیدگاه

سلام
              من قبلا با مشکلی شبیه به این برخورد کردم و هر میکروئی را پروگرم می کردم همون برنامه اولی روی میکرو میرفت. مشکلو که پرسیدم گفتند بعضی پروگرامرها یک حالت لچ راش پیش میاد و از اون به بعد تا زمان نامعینی همون برنامه لچ شده را روی میکرو می ریزه.مشکل با یه پروگرامر دیگه حل شد.
              میکرو شما را نمی دونم که اینجوری حل میشه یا نه اما اگه حل شد یه خبری بده............... :cry2:
              by

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید نصیری
                منم خودم اونا رو دیدم برا همینه که نوشتم شاخ در بیارید
                من دارم با stk بازش میکنم!!!!
                هیف که دوربین ندارم وگرنه فیلمشو میذاشتم یه خورده بخندیم
                فیوز بیت jtag هم دستکاری نشده بلکه میکرو خود بخود به این روز افتاد
                نوع کلاک رو نگاه کنید چطور شده!!!
                سلام
                با stk پروگرامش میکنی که اینجوری میشه؟
                اگه اینطوریه باید بدونی که آی سی لچت خرابه عوضش کنی درست میشه....
                من خیلی به این مشکل برخوردم (البته من دیگه پروگرامر jtag نداشتم که برش گردونم... :cry.
                موفق باشید

دیدگاه

ببخشید چرا باید شاخ در بیاریم
                  مگه چی شده؟
                  من که چیز عجیبی ندیدم
                  فقط چند فیوز بیت که اشتباه پروگرم شده
                  در ضمن اون ای سی تو پروگرمر stk200/300 لچ نیست بلکه بافره
                  پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

پاسخ : ببینید ـــ شاخ در بیارید ـــ اونوقت جو

سلام

اگه منظورتون از آی سی لچ همون آی سی معروف 74HC125 هست باید بگم که اون یه بافره با پایه های کنترلی و خروجی Tri-State منفی(NOT).

در ضمن تا اونجاییکه توی عکس معلومه AVR بدبخت به این خاطر قفل شده بود که منبع کلاکش بصورت کلاک خارجی (External Clock) برنامه ریزی شده بود،در این صورت باید پایه ی XTAL2 رو بدون اتصال قرار بدین و پایه ی XTAL1 رو به یک سیگنال ژنراتور وصل کنید و بعد با stk200/300 پروگرمش کنید. البته بجای سیگنال ژنراتور میشه از از آی سی 555 هم استفاده کرد.

اگرم شما فیوز بیت رو دستکاری نکردی و خود بخود اینطوری شده باید بگم که منم تا حالا چند بار با این مشکل برخوردم ولی آی سیم قفل نکرد بلکه با یه Erase ساده درست شد.

موفق باشید.

اَللّهُمَ صَلّ عَلي مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

{خلاف قوانین}
                    [img width=124 height=100]http://mortezark.persiangig.com/image/Web/6_3.PNG[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسنی کاخکی
                      ببخشید چرا باید شاخ در بیاریم
                      مگه چی شده؟
                      من که چیز عجیبی ندیدم
                      فقط چند فیوز بیت که اشتباه پروگرم شده
                      خب شما در نیار :mrgreen:
                      فیوز بیتها خودشون تغییر کردن نه اینکه من اشتباهی پروگرمشون کرده باشم :NO:
                      ضمنا قابل توجه همگی دوستان : آی سی استفاده شده در stk200/300 من لچ نیست.

در جواب سید جون هم باید بگم من با jtag کار نمیکنم و تقریبا 98 درصد از میکروهایی رو که قفل میشن یا یهو معلوم نمیشه چه مرگشونه با یه روش ساده باز میکنم! همون کلاک خارجی!!! یه تاپیک هم زدم ولی مثل اینکه خوششون نیومد و پاکش کردن یا شاید هم یه جایی گم و گور شده.به اونجا مراجعه کنید همشو توضیح دادم.

در جواب آقای رحیمی هم میگم قبوله. ولی میکرو خود بخود اینطور شده بابا (مثل اینکه کسی تاپیکو کامل نمیخونه) و با پاک کردن بر نمیگرده . اصلا میکرو رو نمیشناسه !!!
                      همون کاری رو هم که شما میگید کردم ولی دوباره میکرو قاطی میکنه

بدرود . . .

دیدگاه

حق باشماست ، اشتباه از من بود

دیدگاه

فیوز بیتها خودشون تغییر کردن نه اینکه من اشتباهی پروگرمشون کرده باشم
                          پس مشکل از پروگرامرته برو بندازش دور و یکی دیگه بخر :mrgreen:

دیدگاه

من هم یه بار همچین بلایی سرم اومده البته خدا رو شکر فقط چند تا فیوز بیت غیر مهم تغییر کرد و تونستم دوباره درستش کنم

معمولا علت از بافره موجود هست ولی خیلی موقع ها هم خود ویندوز و برنامه بی تقسیر نیستن و کامپایلر واسه خودش کد می نویسه و یا کد رو که کامپایل میکنین تغییرات ایجاد نمیشه و فایل هگز تغییر پیدا نمیکنه با حذف و نصب کامپایلر مشکل حل میشه
                            علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

سلام
                              به جای استفاده از پروگرامر های آبکی از پراگرومرهای با کلاس مثل Xeltek استفاده کنید!!!!!!!!!! :biggrin: :biggrin: :biggrin:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X