اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از FastLCD و Bascom

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از FastLCD و Bascom

سلام به همگی

من می خوام برای نمایش عکس رو LCD گرافیکی از نرم افزار FastLCD استفاده کنم ولی نمی تونم،آخه بلد نیستم با خروجیش کار کنم،البته طبق گزینه های موجود در نرم افزار کدی که تولید میشه برای Bascom هست،ولی اینکه چطور باید ازش استفاده کرد نمی دونم.

ممنون میشم اگه کسی در این زمینه تجربه داره کمکم کنه.

:smile:

------------------------------------------

www.mrkelectronic.blogfa.com

اَللّهُمَ صَلّ عَلي مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

{خلاف قوانین}
    [img width=124 height=100]http://mortezark.persiangig.com/image/Web/6_3.PNG[/img]

پاسخ : استفاده از FastLCD و Bascom

سلام به همگی

بالاخره به کمک دوست خوبمون اقای هنرفر در سایت کویر الکترونیک تونستم بفهمم که قضیه از چه قراره. من مطلب ارسالی ایشون رو در اینجا قرار میدم تا همه استفاده کنن.

این فایلیه که دوستمون آقای هنرفر در قالب Word برای دانلود گذاشتن :

نحوه کار با fast lcd و bascom:
    ابتدا تصویر مورد نظر را ساخته سپس بروی گزینه ی generate bas table ( ) کلیک می کنیم. پنجره ای جدید باز می شود که نوع ال سی دی و نوع جدول خروجی را تعیین می کند نوع خروجی را image array قرار می دهیم و فایل را در مکان دلخواه ذخیره می کنیم.اگر به محل ذخیره سازی فایل برویم خواهیم دید که یک فایل با پسوند .bas ذخیره شده که این فایل در واقع عکس مورد نظر ما است که به صورت کدهای بیسیک در یک جدول 128*8 ذخیره شده این جدول دارای 8 ستون و 128 سطر است .هر کدام از درایه های این جدول یک کد هشت بیتی است که به صورت هگز نوشته شده و نمایش دهنده ی هشت بیت عمودی عکس است با یک مثال موضوع روشن تر می شود.فرض کنید قسمت اول از سمت چپ بالای عکس به شکل باشد می خواهیم ببینیم کد های خروجی به چه صورتی می شود. چون هشت خانه ی عمودی سمت چپ همه سیاه رنگ هستند و رنگ سیاه به نشانه ی یک منطقی است پس بایت اول جدول به صورت Hff& می شود و بایت دوم به دلیل سفید بودن همه ی خانه ها برابر H00& می شود وسطر اول جدول طبق شکل به صورت
    hff,&h00,&h00,&h00,&h00,&h00,& amp;h00,&h81&
    خواهد بود سطر دوم جدول نیز به همین صورت کدهای مربع دوم (سمت راست مربع اول) خواهد بود .به همین ترتیب 128 مربع موجود در تصویر به ترتیب از چپ به راست وبه سمت پایین به کد تبدیل شده است.
    امیدوارم توانسته باشم کمکی به شما دوست عزیز کرده باشم.

Mr.honarfar@yahoo.com

با تشکر از این دوست عزیز،اینم اون چیزیه که من راجع به کدویژن فهمیدم : برای اینکه بتونید از این کد توی کدویژن هم استفاده کنید فقط کافیه که اونو توی کدویژن کپی کنید و بعد از منوی Search گزینه ی Replace رو اتنخاب کنید و بجای دو حرف H& که توی کد کپی شده وجود داره قرار بدین 0x ، حالا می تونید ازین کدها در کدویژن هم استفاده کنید.

اَللّهُمَ صَلّ عَلي مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

{خلاف قوانین}
    [img width=124 height=100]http://mortezark.persiangig.com/image/Web/6_3.PNG[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X