اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد wdt در pic12f675

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد wdt در pic12f675

با سلام
    من چندروز پیش در مورد کار با 12f675 یه سوال مطرح کردم که گفته بودم میکروهام توی کار هنگ میکنن و یکی از دوستان اشاره ای به wdt کردن من توی help نرم افزار pic basic pro فقط دستور CLEARWDT رو در مورد wdt پیدا کردم یه جایی هم DEFINE NO_CLRWDT 1 رو دیدم از دوستانی که در مورد کار با wdt تجربه دارن خواهش میکنم بهم در مورد استفاده از این تایمر کمک کنن
    دیتا شیت میکرو رو هم خوندم ولی چیزی عایدم نشد
    در صورت امکان به صورت جزئی در مورد نحوه کار با wdt ، پرسکالر و تنظیمات دیگه بهم کمک کنید
    با سپاس فراوان

پاسخ : سوال در مورد wdt در pic12f675

دوست عزیز هنگ کردن میکرو دلیل داره و شما باید دلیلش رو پیدا کنید و مطمئنا اگر طراحی سخت افزاری مدار درست باشه میکرو هنگ نمیکنه.
    WDT یک روش برای جلوگیری از هنگ کردن میکرو نیست. WDT فقط زمانی که میکرو هنگ میکنه اونو ریست میکنه.

دیدگاه

با سلام و تشکر از این دوست خوب
      باید بگم که مداری که در موردش گفتم در تیراژ تقریبا بالا داره تولید میشه و مشکل در بعضی از بردها واون هم گاهی حتی بعضا یکبار اتفاق می افته و تا جایی که توی تست معلوم میکنه دیگه هنگ نمی کنه و با توجه به اینی که گفتم درصد کمی ممکنه هنگ کنه ولی این درصد کم تو تیراژ بالا یعنی تعداد بالا و یه معنی دیگش زمان تست زیاده و این هم یعنی هزینه زیاد و با توجه به اینکه اگه میکرو هنگ کنه رگولاتور و بعدش میکرو بعداز چند ثانیه میسوزن این هم یعنی هزینه بیشتر و مرجوع شدن کالا
      با توجه به اینکه من با روشهای مختلف درصد هنگ کردن رو خیلی پایین آوردم اما هنوز برای اطمینان بیشتر لازمه که wdt میکرو رو ریست کنه و با توجه به برنامه و سخت افزار ، میشه تاثیر این ریست رو حذف کرد و نادیده گرفت چون بازه زمانی کار میکرو در برابر زمانی که میکرو روشنه کمه و در واقع بیشتر زمان برای میکرو برای انظار برای وجودیابی ورودیها میگذره و عملا خروجی یا پردازش اونچنانی نداریم
      خلاصه کلام اینکه از تذکر به جاتون ممنونم ولی استفاده از wdt به عنوان یه راه حل برام لازمه اگه بتونین کمکم کنین ممنون میشم

دیدگاه

option_reg=%00001xxx
        به جای 3 x آخر 3 بیت برای تنظیم prescalar بنویسید که توضیحاتش تو دیتاشیت اومده.

دیدگاه

با سلام
          من یه برنامه معمولی نوشتم که کار با wdt رو یاد بگیرم
          option_reg=%00001101
          low gpio.0
          pause 30
          clearwdt
          main:
          high gpio.0
          pause 3
          low gpio.0
          pause 3
          goto main
          end
          برنامه طبق روالی که انتظار داشتم پیش رفت و روی اسیلوسکوپ جواب دلخواهمو داد و مثلا بعداز 576ms بعد از دستور clearwdt میکرو ریست میشد من تو برنامه اصلیم wdt رو تنظیم کردم و با توجه به پرسکالر تو جاهای مختلف برنامه clearwdt رو قرار دادم ولی باز هم میکرو هنگ میکنه به نظر شما اشکال کار کجاست

دیدگاه

اولا این دستور clearwdt نیاز نیست چون میکرو خودش با اجرای هر دستور wdt رو ریست میکنه.
            در ضمن میکرو حتما لازم نیست که هنگ کنه تا از کار بیفته و میتونه مثلا تو یک loop بی نهایت بیفته و یا کلا هر نوع خطای منطقی.
            کد رو چک کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X