اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

LABVIEW

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

LABVIEW

با سلام خدمت دوستان عزیز....
    نمیدونم تا حالا با نرم افزار labview کار کردید یا نه...
    این برنامه یک نرم افزار برنامه نویسی گرافیکی است...یعنی اینکه شما میتونید بدون کوچکترین اطلاعات برنامه نویسی با این نرم افزار برنامه بنویسید...شاید این سوال برای شما پیش بیاد که من چرا این تاپیک رو توی انجمن کنترل ایجاد کردم...این اشتباهیه که خیلی ها انجام می دهند...متاسفانه زمانی هم که به کتابفروشی ها می ریم می بینیم که کتابهای آموزش این نرم افزار رو به اشتباه توی قفسه کتابهای کامپیوتر قرار داده اند....در حالی که این نرم افزار یک نرم افزار کارا برای بچه های کنترل ، ابزار دقیق و برق محسوب میشه...شما با این نرم افزار میتونید با استفاده از زبان برنامه نویسی "G" یه برنامه نویسی شی گرا بپردازید...شما با این نرم افزار می تونید سیستم های کنترلی رو شبیه سازی کنید...جالبه که بدونید سازمان NASA هم برای شبیه سازی فضا پیماها و دیگر تجهیزاتش از این نرم افزار استفاده می کنه... :eek: :eek: :eek:
    برعکس چیزی که فکر میکنید این نرم افزار فوق العاده ساده است... اشیا شامل کنترل کننده ها و نشانگرها رو قرار میدید و بعد بین اونها سیم کشی میکنید...به همین راحتی...
    من خودم هر چی گشتم هیچ کلاس آموزشی رو براش در سطح شهر شیراز پیدا نکردم...به همین خاطر شروع به مطالعه کتاب کردم...من کتاب <مرجع کامل LabView> نوشته فربد قابوسی از سری کتاب های مثلث نارنجی از انتشارات آفرنگ رو بهتون پیشنهاد می کنم....
    البته کتابش رو من از کتابخانه دانشگاهمون گرفتم...چون این کتاب تو شیراز اصلا پیدا نمی شه...نیاز نیست این کتاب رو خریداری کنید....چون پشت جلد کتاب نوشته شده که یک نسخه الکترونیکی از کتاب شامل 2000 صفحه آموزش الکترونیکی در cd همراه کتاب موجوده...من خودم کار با این نرم افزار رو تازه شروع کردم و خیلی خوشحال می شم دوستانی که کار با این نرم افزار رو بلدند توی همین تاپیک به دیگران هم کمک کنند...ضمنا میخواستم از دوستانی که نسخه الکترونیکی این کتاب رو دارند خواهش کنم که اگر که امکانش هست اونرو پلود کنند تا ما هم استفاده کنیم....مرسی :bye :bye

پاسخ : LABVIEW

من تا به حال با این نرم افزار کار نکردم!! یعنی نتونستم که کار کنم!! به طور کلی هیچ نفهمیدم به چه دردی می خوره که حالا باهاش کار کنم!! فقط از این و اون شنیدیم که لبویو برای کنترله!!
    اگر اینجا یه بحث توپ با پروژه های مختلف راه بندازید خیلی جالب میشه!! من هم پایه ...

یعنی خیلی خییل زیاد دوست دارم که ککار کردن با اونو یاد بگیرم ...

دیدگاه

سلام. چند تا کتاب مربوطه رو براتون Upload کردم. فقط همشون به زبان انگلیسی هستن. امیدوارم مفید باشن.

به این قمست برید و کتاب هارو دانلود کنید.

http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,5789.0.html
      BNTSTBNT

دیدگاه

فقط کنترل که نه ..... حتی تو مهندسی پزشکی هم کلی کاربرد داره !
        خوب میتونیم خودمون شروع کنیم و یک آموزش کلی هم براش تهیه کنیم....
        یاشار هم که کتاب هارو گزاشته فقط میمونه خوندنشون :mrgreen:

دیدگاه

ممنون از زحمت دوستان...
          من از مدیریت سایت و از دوستانی که در این نرم افزار دستی دارند خواهش می کنم که یک انجمن جدا برای این نرم افزار راه اندازی کنند...مرسی
          سایت labview:
          www.ni.com

دیدگاه

دوست عزیز انجمن جدا برای یک نرم افزار نیاز مند این هست که ما بتونیم مطالب زیاد و بدرد بخوری در موردش ارائه بدیم.
            پس اول سعی کنیم تا روی این نرم افزار تا حدی کار کنیم و بعد یک زیر بخش مثل پروتوس برای لب ویو هم باز می کنیم.
            منتظر فعالیت همه دوستان در خصوص این نرم افزار ناشناخته هستیم. :exclaim:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی
              دوست عزیز انجمن جدا برای یک نرم افزار نیاز مند این هست که ما بتونیم مطالب زیاد و بدرد بخوری در موردش ارائه بدیم.
              پس اول سعی کنیم تا روی این نرم افزار تا حدی کار کنیم و بعد یک زیر بخش مثل پروتوس برای لب ویو هم باز می کنیم.
              منتظر فعالیت همه دوستان در خصوص این نرم افزار ناشناخته هستیم. :exclaim:
              زیربخش بهترین گزینه برای این کاره!!
              ولی خوب !! همونطور که امیرعلی گفت ، باید به اندازه ای کار و پروژه براش باشه تا این کار انجام بگیره!!
              البت من مطمئنم که اگر چند نفر بیان و یه هندلی بزنن ، فکر می کنم که این نرم افزار اونقدر جذابیت داشته باشه که همه بخوان باهاش کار کنند !!

دیدگاه

این نرم افزار جمع و جور کردنش خیلی سخته
                باید چند نفر باشید با تخصص های جداگونه :biggrin:
                شکسپیر می گه:
                فراموش کن چیزی رو که نمی تونی بدست بیاری...
                و بدست بیار چیزی رو که نمی تونی فراموش بکنی...

دیدگاه

برنامه خیلی خوبیه، آدم وقتی باهاش کار میکنه، لذت میبره
                  به نظر من کار با این برنامه هم مثل کار با بقیه برنامه هاست(حتی ساده تر و خوش دست تر)، اول باید تو یه زمینه به خصوص (مثلا طراحی فیلتر) آشنایی کافی داشت و یه هدفی رو هم درپیش گرفت. بقیش هم فقط یه مقدار علاقه و پشتکاره
                  منم تا حدی که کار کردم و بلد باشم، درخدمتم
                  {خلاف قوانین - امضا ویرایش شد}

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nanoware
                    برنامه خیلی خوبیه، آدم وقتی باهاش کار میکنه، لذت میبره
                    به نظر من کار با این برنامه هم مثل کار با بقیه برنامه هاست(حتی ساده تر و خوش دست تر)، اول باید تو یه زمینه به خصوص (مثلا طراحی فیلتر) آشنایی کافی داشت و یه هدفی رو هم درپیش گرفت. بقیش هم فقط یه مقدار علاقه و پشتکاره
                    منم تا حدی که کار کردم و بلد باشم، درخدمتم
                    منم موافقم
                    تنها فرقش اینه که تو دانشگاه روش تاکید نمیشه واسه این واسه خیلیا عجیب به نظر میاد.

دیدگاه

چون راحته عجیب به نظر میاد
                      خب و استادا تا ما رو به قصد کسب علم و دانش تا چین و ماچین هم آره هفتاد ملت نکنند ول کن نیستند :biggrin:
                      ولی خوب این نرم افزار هدفش اینکه برنامه نویس رو روی خود برنامه متمرکز بکنه نه جوانب خسته کننده و ازاردهنده کدنویسی های معمولی تو زبان های برنامه نویسی
                      هم چین وضعیتی رو الان برنامه های ویژوال دارند که زیاد سعی کردندکه برنامه نویس رو روی کیفیت برنامه متمرکز بکنند
                      شکسپیر می گه:
                      فراموش کن چیزی رو که نمی تونی بدست بیاری...
                      و بدست بیار چیزی رو که نمی تونی فراموش بکنی...

دیدگاه

بازم سلام...
                        این طور که معلومه خیلی از دوستان تا حالا با این نرم افزار کار کرده اند.......
                        پس بهتره که همین تاپیک رو به تاپیک پرسش و پاسخ در مورد این نرم افزار تبدیل کنیم...

اولین سوال رو خودم می پرسم... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

آیا میشه پروژه های این نرم افزار رو کامپایل کرد... خودمونی تر بگم...از کدام منو و از کدام گزینه باید استفاده کرد تا یک پروژه رو تبدیل به یک فایل اجرایی (EXE) کرد...

.................................................. .........
                        یک سوال تا حدودی مربوط به بحث و تا حدودی خارج از بحث...
                        در این نرم افزار برای ساخت برنامه های بهتر می توان از کدهای زبان ++C هم استفاده کرد...من هیچ گونه آشنایی با زبان های برنامه نویسی ندارم...حالا سوالها :redface:
                        1- C با ++C چه فرقی داره؟
                        2- با توجه به کاربرد زیاد ++c در رشته های مهندسی اگر من بخوام این نرم افزار رو یاد بگیرم آیا از کلاسهایی که برای بچه های کامپیوتر برگزار میشه میتونم استفاده کنم؟؟؟
                        3- من یه بار توی کاتالوگ شرک SHNEIDER ELECTRIC یه عکس کوچیک از یه نرم افزار دیدم که تا حدود زیادی شبیه به labview بود...گفتم شاید این شرکت هم اینطور نرم افزارهایی تولید کرده باشه...اگه بود ما رو هم خبر کنید...
                        4- من تازه وارد رشته کنترل و ابزار دقیق شدم...آیا میکرو کنترلر هم توی این رشته کاربرد داره...کلا یاد گرفتن چه چیزهایی برای این رشته مفیده؟

دیدگاه

دوست عزیز این 4 موردی که پرسیدین رو لطفا تو تاپیک های جدا مطرح کنید چون اگه بخویا جواب بدیم همه چی قاطی میشه(مربوط به لب ویو نیستن)
                          مورد 1و2 رو تو قسمت برنامه نویسی مطرح کنید و مورد 4 رو در قسمت ابزار دقیق یا کنترل.
                          در مورد سوال سوم شما لطف کنید آدرس سایت این شرکت رو بدین تا بررسی بشه (تو قسمت دانلود نرم افزارها بزارین تا اگه نرم افزارش بود برای دانلود بزاریم)

متشکر.

دیدگاه

سلام...راستی یه کتاب الکترونیکی در مورد labview گیر آوردم...
                            200 صفحه...
                            ولی...ولی...ولی...
                            حجمش 55 مگا بایته...آخه من با این خط دیال پ زپزتی چه جوری پلودش کنم؟؟؟؟ :cry: :cry:

دیدگاه

سلام. اسم کتاب رو میگین؟
                              شما 55Mb رو بیخیال شین، چون حتی اگر 55 تا 1Mb هم جدا کنید، کلی وقت لازم دارین تا اینو Upload کنین. فقط کتاب رو بخونینو گاهاً در بحث ها قسمت هایی رو تشخیص میدین مربوط هستش و میتونه کمک کنه رو برامون کپی و Paste کنین.
                              BNTSTBNT

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X