اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقاله بیرون دادن یعنی چی ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مقاله بیرون دادن یعنی چی ؟

سلام خدمت دوستان محترم.
    راستش من مدتیه که دوست دارم یه مقاله بنویسم و در مجامع معتبر ارائه بدم اما به هیچ وجه نمی دونم باید چیکار کنم.یعنی نمی دونم در مورد چی باشه و باید به کجا ارائه کنم و چه جوری باشه و . . .
    لطفا دوستانی که در این باره اطلاعاتی دارند راهنمایی کنند.البته اطلاعات با توضیحات کامل.
    برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است . وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جريان آب حرکت کند ...

پاسخ : مقاله بیرون دادن یعنی چی ؟

سلام دوست عزیز ، در مورد مقاله دادن باید بگم که کار ساده ای نیست ، اول باید موضوعی رو که میخوای روش کار کنی رو مشخص کنی و ببینی که چی دوست داری .. در مرحله بعد مقالات مربوط به موضوعت رو بخونی که میتونی از سایت های ieee , www.sciencedirect.com دانلود کنی البته باید اکونت داشته باشی بقیه اش هم یه همت و سواد خودت بستگی داره و همچنین زبان انگلیسی در حد خوب ، چون مقاله ها در حد تخصصی هستن و درکش راحت نیست ولی اگه تلاش کنی میتونی ......

در مورد نحوه ارائه اطلاعی ندارم
    کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

با سلام

از توضیحات آقا بهرام ممنونم اما من برای راهنمایی بیشتر یه سری نکات رو اضافه میکنم.......

ببینید اولین قدم انتخاب حوزه ای فعالیتتون هست ....... اینکه در چه زمینه ای میخواید کار کنید؟ مثلا من شبکه عصبی(هوش مصنوعی) رو دوست داشتم رفتم دنبال ای موضوع ...
      قدم بعدی کسب اطلاعات در مورد موضوعی که میخواید درموردش مقاله ارائه کنید که با خوندن مقالات معتبر در زمینه ای که انتخاب کردید ، یا کتابهایی که در اون مورد هست ....میتونید شروع کنید .... ببینید نمیشه عینا مقاله ی رو کپی کرد اما با توجه به اونها و دستاورداشون شما میتونی ایده های جدیدی برای تحقیق خودتون بگیرید ..... شما باید روی اون موضوع به یه سطحی برسید که تسلط داشته باشید در اون مورد ...
      و بعدش ارائه است که اول باید از کنفرانس شروع کنید تا بعد تجربیاتتون باعث چاپ مقاله تون در ژورنالای معتبر بشه، انشالله. در مود اینکه چه کنفرانسی ؟/ باید باتوجه به کارتون و حالا موضوع و اون بحثی که توی مقاله تون انجام دادین و اینکه سطحش چیه و ........ اونو به کنفرانس بفرستین که ایرانی یا بین المللی اون و حتی سطح کنفرانس بستگی به تحقیق شما داره.
      و نکته بعدی متن شماست که حالا اگه فارسی باشه باید اینقدر روان موضوع رو توضیح داده باشید که اگه کسی که بررسی کننده اون مقاله هست هم هیچ اطلاعات و حتی پیش زمینه ای در مورد موضوع مقاله و کار شما نداشت بتونه با خوندن چکیده و بخش معرفی کارتون یه دید منطقی نسبت به کارتون پیدا کنه و آنچه که در ابتدای مقاله تون بیان میکنین باید در قسمت نتیجه گیری اونو اثبات کرده باشین با توجه به بیان راهکارو الگوریتمهایی که ارائه دادین که این خیلی مهمه در واقع شما باید اینقدر خوب موضوع رو بیان کنین که تسلط شما روی موضوع کامل آشکار بشه ... و اگه مقاله تون رو بخواین انگلیسی بنویسین علاوه بر این موارد سینتکس و گرامر و سطح متن مقاله تون باید خیلی بالا باشه اینجا بکار بردن جملات درست از نظر علمی بدون اشتباه جزء ملزومات هست ... دونستن سطح معمولی انگلیسی کافی نیست ... سطح متن از نظر نگارشی باید طوری باشه که یه انگلیسی زبان و حالا هرکسی که زبان انگلیسی هم بلده با خوندن متن ، متن رو روان ببینه نه دارای ایراد و اشکال گرامری،املایی، و .....(البته این بخش واسه ژورنالا و کنفرانسای معتبره جهانی هست مثل : elseiver, ieee, springer ...
      و ...

من پیشنهاد میکنم اگه دوست دارید موضوعات مورد علاقه تون رو بگید .... تا اینجوری بهتر بشه راهنمایی تون کرد .... حداقل واسه استارت ... البته هم رشته هم هستیم خیلی زود دارین شروع میکنین اما واقعا من بعنوان یه هم رشته بهتون آفرین میگم..

موفق باشید..
      [url=http://wiki.eca.ir/]http://www.ecapic.ir/image/ECA-091005091909.gif[/url

دیدگاه

با سلام.
        از راهنمایی آقای بهرام و خانم الیسا تشکر می کنم و باید خدمتتون عرض کنم که من به موضوعات متعددی علاقه دارم مثل هوش مصنوعی و شبکه و برنامه نویسی و خیلی چیز های دیگه.در مورد زبان هم که دست و پا شکسته می تونم یه چیزهایی ترجمه کنم اما اینکه خودم بخوام چیزی بنویسم نه.
        حالا بعد از نوشتن مقاله نباید اون رو جایی ثبت کرد؟از کجا باید متوجه شد که مثلا فلان کنفرانس در چه تاریخی و در چه زمینه ای هست؟
        بعد مقاله ای که می نویسیم در واقع باید یه راهکار جدید برای حل مساله باشه یا چیزه دیگه ای؟
        مثلا باید یک چیز اثبات شده رو مطرح کرد یا اینکه یه چیزی در حد یه ایده که عملی کردنش معلوم نیست؟
        برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است . وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جريان آب حرکت کند ...

دیدگاه

باسلام و عذرخواهی بابت تاخیر

ببینید در مورد ارائه باید بگم بستگی داره به اینکه میخواین در ایران ارائه بدین یا در خارج از کشور.... اگه ارائه در داخل ایران باشه .... این سایت لیست تموم کنفرانسا بهمراه زمان و مکانش رو اعلام میکنه http://www.civilica.com/Calendar.html و البته خود دانشگاه تون 100% اعلام میکنه توی برد دانشگاه و گروهتون بعضی از کنفرانسارو ... اگه میخواین کنفرانس بین المللی شرکت کنین که انواع مختلف داره که واسه رشته برق الکترونیک و کامپیوتر بالاترین و یکی از بهتریناش کنفرانسای IEEE هست که بعضی از کنفرانساشو میتونید در این سایت ببینید البته همش اعتبار بالا نداره انگشت شمارن کنفرانسایی که 100% ساپورت IEEE باشن حتی اگه عنوان IEEE رو هم نوشته باشه ... که دلایلی هم داره حالا اگه خواستین دلایل سنجش اعتبار رو هم بهتون میگم اینم لینک لیست کنفرانسای بین المللی http://www.iacsit.org/publication.htm اما در مورد زبان انگلیسی ببینید اول از کنفرانسای ایرانی و بعد پایین شروع کنید کنفرانس رفتن خودش یه کلاس درسه ... اما درمورد :
          مقاله ای که می نویسیم در واقع باید یه راهکار جدید برای حل مساله باشه یا چیزه دیگه ای؟
          مثلا باید یک چیز اثبات شده رو مطرح کرد یا اینکه یه چیزی در حد یه ایده که عملی کردنش معلوم نیست؟
          مقالات متفاوتند ... مقاله یا بیان یه راهکاره جدیده که با بقیه نمونه های مشابه فرق داره یا باعث بهبود راهکار ارائه شده در نمونه هایی قبلی میشه .... که هر کدومش ویژگیهای خاص خودش رو داره .... مقاله کنفرانس به مراتب راحتتر از مقاله ژورنال هست البته ژورنالای معتبر elseiver, ieee, springer که توی بعضیهاش هر n سال یه بار یه ایرانی میتونه مقاله داشته باشه مثل Ieee transaction ..... مقاله ژورنال دادن خیلی کار ساده ای نیست و خیلی فاکتورا باید رعایت بشه .....

سوالی بود بفرمایید ....
          موفق باشید ....

دیدگاه

تشکر از راهنمایی تون.این جور که شما از کنفرانس ها تعریف کردین ظاهرا باید دانشمند باشی تابتونی حرفی برای گفتن داشته باشی.
            1-فرق کنفرانس با إ¾إ¾ژورنال چیه ؟ ؟ ؟
            2-اگر مطالبی که در مقاله ارائه می شه قبلا توسط کسی دیگه ای - نه عین مطلب بلکه مشابه همون - مطرح شده بود چی؟
            3-من که برای اولین بار می خوام شرکت کنم از کجا بفهمم مقاله ام ارزش ارائه شدن داره یا نه؟
            4-برای ارسال مقاله باید از pdfاستفاده کرد یا کاغذ و اینکه محدودیتی در تعداد صفحات هست ؟

دیدگاه

با سلام ....

تشکر از راهنمایی تون.این جور که شما از کنفرانس ها تعریف کردین ظاهرا باید دانشمند باشی تابتونی حرفی برای گفتن داشته باشی.
              این جورایام نیست کنفرانس خیلی راحتتر از ژورنال هست ...
              -فرق کنفرانس با إ¾إ¾ژورنال چیه ؟ ؟ ؟
              مقاله ژورنال با ارزشتره .....به این سادگی نمیشه مقاله ژورنال داشت خیلی باید تجربه کسب کرد ... کنفرانس بهترین شروع هست ... بعد از عنوان کردن طرح یا ایده ، ... در قالب مقاله کنفرانس هر بار با شرکت در کنفرانس گامی به جلو در بهتر شدن ایده تون خواهید داشت، با استفاده از نظرات داوران و یا حتی شرکت کنندگان .. یه رزومه ای خوب پژوهشی وقتی با ارزش هست که مقاله ژورنال داشته باشید اونم ژورنالای درست و حسابی ...
              -اگر مطالبی که در مقاله ارائه می شه قبلا توسط کسی دیگه ای - نه عین مطلب بلکه مشابه همون - مطرح شده بود چی؟
              خب، شما نمیتونی یه مقاله رو کپی کنی مثلا فقط نامشو عوض کنی خلاف مقررات هست اما استفاده از مطالب یه مقاله به شرط ذکر منبع یعنی نام مقاله،نام نویسنده، سال انتشار، نوع انتشار با ذکر نام (ژورنال یا کنفرانس) و عنوان کردن کامل در reference مقاله مجازه ... که البته در مورد بیشتر تحقیقات ایرانی چون انتشار نیافتن امکان پذیر نیست .....
              من که برای اولین بار می خوام شرکت کنم از کجا بفهمم مقاله ام ارزش ارائه شدن داره یا نه؟
              خب، امتحان میکنید، ببینید پیدا کردن کنفرانس مناسب سخت نیست ؛ توی اون سایتایی که معرفی کردم بگردین کنفرانسی که مناسب موضوع مقالتون باشه هست ... حالا موضوعتون چی هست؟ بگین تا کمکتون کنم.
              برای ارسال مقاله باید از pdfاستفاده کرد یا کاغذ و اینکه محدودیتی در تعداد صفحات هست ؟
              کاغذ و ورق که نه ... فرمت مجاز ارسال همه مقالات pdf هست و هر کنفرانس و ژورنالی هم style خودش رو داره که در سایت مربوط به اون کنفرانس و ژورنال فایل style و فرمت مجاز برای ارسال مقالات هست میتونید دانلود کنید ...
              موفق باشید .....

دیدگاه

سلام دوستان
                چند وقتی که روی مقاله های گوناگونی تلاش میکنم از شما عزیزان میخوام اگه سایتی معتبر که جدیدترین مقاله های انگلسی رشته تربیت بدنی رو میشناسید بهم معرفی کنید واقعا ممنون میشم :read:

دیدگاه

در ژورنال های خارجی خرج داره بگمونم باید یه 10میلیونی خرج کنی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X