اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تاثیر شرایط آب و هوایی بر آنتن دهی ماژول RFM12BP

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تاثیر شرایط آب و هوایی بر آنتن دهی ماژول RFM12BP

با سلام خدمت همه دوستان
    می خواستم در مورد تاثیر پارامترهای محیطی مثل دما و رطوبت بر میزان آنتن دهی ماژول rf وتاثیرش روی برد ماژول rfm12bp بدونم
    ممنون میشمم اگه کسی راهنماییم کنه.

پاسخ : تاثیر شرایط آب و هوایی بر آنتن دهی ماژول RFM12BP

ببین دوست عزیز درسته که دما و شرایط آب و هوایی تو آنتن دهی تاثیراتی داره اما مهم ترین عامل در برد یک ماژول آنتن و خط انتقال سیگنال از ماژول به آنتن هست شاید به ظاهر باور کردنی نباشه اما برد همون ماژولی رو که 200 متر فقط یرد داره با یه آنتن 15dbi میشه به 2 تا 10 کیلومتر افزایش داد البته اینم بگم فرستنده اگر در جایی ثابت قرار بگیره تاثیر بسزایی در عملکردش داره پس شما اول مشخص کن آنتن چی میخوای بذاری بعد در موردش بحث میکنیم اگه یرد بالا میخوای باید حتما از آنتن یاگی استفاده کنی و حتما ارتباط بین ماژوب و آنتن رو باید به کمک سیم RG58C نوع تایوانی برقرار کنی
    سه کس را شنیدم که غیبت رواست وز این درگذشتی چهارم خطاست
    یکی پادشاهی ملامت پسند کز او بر دل خلق بینی گزند
    حلال است از او نقل کردن خبر مگر خلق باشند از او بر حذر
    دوم پرده بر بی حیائی متن که خود میآ‌درد پرده بر خویشتن
    ز حوضش مدار ای برادر نگاه که او میآ‌درافتد به گردن به چاه
    سوم کژ ترازوی ناراست خوی ز فعل بدش هرچه دانی بگوی

دیدگاه

ممنون از راهنمایی تون
      واقعیتش 1 آنتن 2db از RFPhone خریدم جوابی که ازش گرفتم خیلی کمتر از زمانی بود که از سیم به عنوان آنتن استفاده می کردم. البته این آنتن رو توی هوای بارانی تست کردم . گفتم شاید به خاطر شرایط آب و هوایی باشه که مسافت اینقدر کم شده.
      به نظر شما برای گرفتن حداکثر برد از ماژول BP از چه آنتنی باید استفاده کنم؟ فقط میخوام از لحاظ اقتصادی هم به صرفه باشه.

دیدگاه

سلام دوست عزیز من یک آنتن یاگی از yagiuda.blogfa.com خریدم و تا 5 کیلومتر با ماژول RFM12BP جواب گرفتم.با آنتن های سیمی چند متر بیشتر جواب نمی ده.

دیدگاه

به نظر من بزرگترین مشکل در راه اندازی ماژول RFM12BP عدم استفاده یک آنتن مناسبه،من با آنتن مارکنی از جنس سیم کلی مشکل داشتم،دستمو که به آنتن نزدیک می کردم جریان زیادی از منبع تغذیه کشیده می شد و از این طور مشکلات.
          ولی وقتی از یک آنتن یاگی یودا استفاده کردم همه چیز حل شد ، برد باور نکردنی و از نویز هم اصلا خبری نبود. :wow:
          به نظر من این ماژول بسیار ماژول خوبیه و من در تمام شرایط (بارانی،برفی،آفتابی)تست کردم و هیچ گونه مشکلی نبود.
          من پیشنهاد می کنم اگه واقعا می خواین با این ماژول برای فواصل زیاد استفاده کنید اول دو تا آنتن یاگی تهیه کنید. :agree:
          من از Yagiuda.blogfa.com خریدم قیمتشم نسبت به همه جا مناسب تره.

دیدگاه

به نام خدا سلام دوستان من با RFM12B مشکل دارم بردش واقعا کمه فضا هم خیلی کم دارم فعلا دارم از سیم استفاده میکنم قاب من اندازه یک کنترل تلوزیون مگید چکار کنم تغذیه هم حدود 3ولت دوتا باطری هیچ تقویت کنندهای وجود نداره؟؟
            آيا كسى كه وعده نيكو به او داده‏ايم و او به آن خواهد رسيد، مانند كسى است كه از كالاى زندگى دنيا بهره‏مندش گردانيده‏ايم [ولى‏] او روز قيامت از [جمله‏] احضارشدگان [در آتش‏] است؟ (61)(سوره قصص)

دیدگاه

با تشکر از تمامی دوستان ...
              من این ماژول RFM12BP رو برای روبات استفاده کردم ، این آنتن های یاگی خیلی بزرگن (تقریبا یک متر ! oo ، میخواستم بپرسم آنتن دیگه ای برای این ماژول وجود داره ؟؟؟ من برد حدود 1 کیلومتر میخوام ... :question:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X