اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دادن هزار ولت و 1005 ولت به تفذیه میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دادن هزار ولت و 1005 ولت به تفذیه میکرو

سلام
    میخاستم بپرسم که من اگه این کار رو بکنم یعنی :
    دادن هزار ولت و 1005 ولت به تفذیه میکرو :eek:

ایا میکروم میسوزه ؟ اگر جواب مثبت هستش پس چرا میگیم که مهم اختلاف پتانسیل هستش!
    یکی میتونه این مسلئه زو برای بنده حقیر توضیح فرماید :redface:

پاسخ : دادن هزار ولت و 1005 ولت به تفذیه میکرو

سلام.
    مشکلی پیش نمیاد. به شرط اینکه اختلاف ولتاژ بین پایه هات نسبت به پایه زمینت بیشتر از حد مجاز نشه. مدارت هم باید به خوبی نسبت به زمین(earth) ایزوله باشه.

دیدگاه

سلام،

1000 ولت که هیچ اگر 1000 کیلو ولت و 1000 کیلو ولت + 5 رو به تغذیه ی میکرو وصل کنید مشکلی پیش نمیاد فقط باید مراقب Arc و تخلیه ی الکترواستاتیکی (رعد و برق) باشید :biggrin:
      There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

سلام دوست من هیچ مشکلی پیش نمی اد به شرط اینکه واقعا نذاری ولتاژ بیشتر بشه مثلا لحظه قطع و وصل تغذیه. در ضمن سیگنا لهای ورودی رو هم باید با گراند مدارت که 1000 ولتی است لحاظ کنی که بیشتر از vcc نشن

دیدگاه

ممنون :applause:

منظور از زمین در مدارات واقعا زمینه ؟
          یا صفر ولته ؟
          من فوق دیپلم دارم ولی هنوز اینو کامل متوجه نشدم ! :mrgreen: :sad:

دیدگاه

همه ولتاژها نسبین. نسبت به یه مرجعی سنجیده میشن. تو آزمایشگاه 0 ولت منبع تغذیه میشه زمین.
            http://www.mashhadkit.com/2004/Learning/volt%20and%20curent.htm

دیدگاه

دوست عزیز توی خطوط انتقال قدرت برای اینکه نول رو انتقال ندن توی نیروگاه نول رو به زمین وصل می کنن و در سمت مصرف کننده نول رو دوباره می سازند یا ....!
              زمین یه واژه مصطلحه !
              توی حل یک مسئله مدار یادت میاد که شما یک نقطه از مدارت رو که هر جایی میتونست باشه به عنوان نقطه مرجع در نظر می گرفتی و بعضی از ولتاژها مثبت و بعضی منفی در می اومدند؟!
              نوعا توی یک مدار (بغیر از مدار های چند برابر کننده و ...) معمولا نقطه صفر رو سر منفی باطری می گیرن.
              به هر حال تو مورد شما توجهت به سیگنال های ورودی به میکرو هم باید باشه که گراند اونها رو باید به مدارت وصل کنی و در این حالت نباید از Absulote Maximum rating میکرو بالاتر بری

دیدگاه

مشکلی پیش نمیاد فقط باید مراقب Arc و تخلیه ی الکترواستاتیکی (رعد و برق) باشید
                پس تخلیه الکترواستاتیکی چرا ناشی میشه ؟
                چون زمین پتانسیلش خیلی کمتر از سیمه ؟
                در کل من مفهوم صفر رو فهمیدم ولی زمین رو نه !
                نول همون زمین نیست ؟

oo:

دیدگاه

نقل قول
                  مشکلی پیش نمیاد فقط باید مراقب Arc و تخلیه ی الکترواستاتیکی (رعد و برق) باشید

پس تخلیه الکترواستاتیکی چرا ناشی میشه ؟
                  چون زمین پتانسیلش خیلی کمتر از سیمه ؟
                  در کل من مفهوم صفر رو فهمیدم ولی زمین رو نه !
                  نول همون زمین نیست ؟

ببین یه سری چیزها مثل لامپ تصویر تلویزیون یا مانیتور الکتریسیته ساکن تولید می کنند و دیدی که اگه مثلا به صفحه تلوزیونی که مدتیه روشن بوده دست بزنی یه احساسی دور دستت می کنی که ناشی از جاری شدن الکتریسیته ساکن به خاطربسته شدن مدار بین اون نقطه و زمین واقعی از طریق بدن شماست!یا مثلا راه رفتن روی فرش یا تجع ابرها ی بارانی که کلا حاوی الکتریسیته ساکن هستن!
                  در کل الکتریسته ساکن اگر بتونه خودش رو از طریق یه مدار می خواد جاری کنه .حالا آی سی ها برای پایه های ورودی شون این مقدار ESD رو به عنوان مشخصه ذکر می کنند .یعنی تا چقدر الکترسیته ساکن می تونه از طریق اون پایه ها تخلیه بشه در حالی که آی سی از بین نره .
                  مفهوم زمین رو هم گفتم که :
                  زمین به مفهوم کره زمین برای نیروگاهها و شبکه توزیع صفر یا گرانده . اگر ارتباطی بین مدار شما و برق شهر وجود نداشته باشه مثلا شما تغذیه مدارت رو با ترانس از برق شهر درست بکنی ، دیگه کره زمین واسه مدار شما زمین نیست یعنی هیچ ارتباطی بین مدار شما و زمین برقرار نیست چون با ترانس ایزولشون کردی . البته این ایزولاسیون به معنای وجود یه مقاومت زیاد بین کره زمین و مداره که به کیفیت ایزولاسیون ترانس و یا منبع تغذیتون داره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X