اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خراب شـدن LCD 2x16

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خراب شـدن LCD 2x16

با درود . . .
    lcd من امروز یهو قات زد و طرف راستش کمرنگ نشون میده(اصلا دیده نمیشه) .دقیقا اگه LCD رو 32 تا ماتریس حساب کنیم 16 تای طرف راست کمرنگ و 16 تای طرف چپ حالشون خوبه
    کسی میدونه چشه؟
    من قبلا دیدم کلا میسوزه یا یه بلا های دیگه ای سرش میاد. اینم سوخته؟
    میشه درستش کرد؟

:cry:
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .

پاسخ : خراب شـدن LCD 2x16

:angry: :angry: :angry:

کسی نمیدونه؟؟؟

:angry: :angry: :angry:
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .

دیدگاه

خیلی کم تاقت هستیااااااااااااااا
      1 روز صبر بده اگه کسی جواب نداد بعد سرت رو بزن تو در و دیوار
      فلت ها رطوبت دیدن
      اگه بادقت بازش کنی و اون لاستیک هی بین pcb و شیشه رو تمیز کنی و قشنگ بزاری سر جاش درست میشه

کار خیلی سختیه.دقت کن اگه نمی خوای ریسک کنی همین جوری باهاش بساز ولی تو جای نم دار نزارش
      یه کم اون دسته های مشکی رنگ پشتی رو سفت کن معمولا جواب میده
      علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

بابا همکار علمی جون. :mrgreen:

من باید این پروژه رو فردا تحویل بدم. هنوز اون مشکل 1307 هم که حل نشده!!!!! :angry:
        مثل اینکه ابر و باد و مه خورشید و فلک دست به دست هم دادن تا ما رو ضایع کنن بعد برن بشینن با هم بگن و بخندن :cry:

اینجا هم که همه فقط میان نگاه میکنن :mrgreen:( معرکه را انداخته بودم یه پولی حداقلش گیرم میومد :mrgreen

بدرود . . .

دیدگاه

سلام آقا وحید :mrgreen:
          عجب معرکه ای راه انداخی
          یه کاری بکن شاید جواب بده!
          پایه ی کنتراست رو با تقسیم مقاومتی یه پتانسیومتر تغییر بده شاید درست شد....
          من یه ال سی دی داشتم ولتاژ زیاد در یه لحظه بهش وصل شد!
          همین کار رو کردم درست شد اما چند وقت بعدش دوباره سر همون اتفاق 36 ولت افتاد بین VCC و GND ش ...
          خدا بیامرزتش :mrgreen:
          موفق باشید

دیدگاه

سلام من هم همین مشکل رو داشتم فکر کردم خرابه دقیقا نیمه سمت راست مخصوصا خط دوم کم رنگ بود هر کار هم کردم درست نشد
            اما برنامه رو که عوض کردم و رو مدار جدید گذاشتم درست شد
            نمی دونم مشکل از برنامه بود یا ...
            Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

سلام خدمت دوستان گل مخصوصا سید جون که کاربر فعال شده و امروز هم به خاطر طوفان زردشون حسابی کیفش کوکه
              اول اینو بگم که به خاطر رطوبت نیست چون بازش کردم و نشد.
              به قضایای کنتراست هم مربوط نمیشه. یه ال سی دی دیگه پیدا کردم و گذاشتم جای این درست داشت کار میکرد پس برنامه هم مشکل نداره

آمـــــــــــــــــــــــــــــــا :

oo: oo: oo:
              باورتون نمیشه اگه بگم درسش کردم.
              oo: oo: oo:

اگه پشت LCD رو نگاه کنید دوتا آی سی قیری میبینید. یادمه زمان بچگی هر موقع آژیر دوچرخه دوستان خراب میشد( به قول تعمیر کارها میسوخت) یه سر سیم از باطری مستقیم میزدم به هر پایه ای که گیرم میومد ( زمان بچگی !!!) بعدش هم در کمال تعجب درست میشد.
              اینجا هم دیگه از خیر LCD گذشتم و همین بلا رو سرش آوردم.
              اولش نشد ولی یه راهی پیدا کردم حتما برید امتحان کنید

:wow: :wow: :wow:
              یه مقاومت 18 کیلو پیدا کنید و یه سرش رو به GND و سر دیگش رو به خروجی های آی سی به طور تصادفی بزنید(همون VIA هایی که برای دولایه شدن pcb گذاشتن) .

بعد از کمی امتحان میبینید که وقتی مقاومت به یه پایه وصل میشه درست میشه!!!! oo: oo: oo:

البته مثل روز اولش نمیشه و زاویه دیدش کمتر میشه ولی به قولی زندش میکنیم oo: oo: oo:

الان داره جلوی من در کمال صحت کار میکنه و مشکلی نداره. خودمم هنوز دلیلشو پیدا نکردم اما جواب میده حتما امتحان کنید.( ایرانی همینه دیگه )

بدرود . . .

دیدگاه

الان داره جلوی من در کمال صحت کار میکنه و مشکلی نداره. خودمم هنوز دلیلشو پیدا نکردم اما جواب میده حتما امتحان کنید.( ایرانی همینه دیگه )
                منظورت چیه؟ منظورت اینه که ایرانی اصولی کار نمی کنه؟؟؟
                ولی به نظر من منظورت اینه که مبتکره :rolleyes:
                اگه پشت LCD رو نگاه کنید دوتا آی سی قیری میبینید. یادمه زمان بچگی هر موقع آژیر دوچرخه دوستان خراب میشد( به قول تعمیر کارها میسوخت) یه سر سیم از باطری مستقیم میزدم به هر پایه ای که گیرم میومد whistling( زمان بچگی !!!) بعدش هم در کمال تعجب درست میشد.
                بابا استعداد شما در الکترونیک از اون بچگیا خودشو نشون داده؟ پس جای تعجب نداره الان هم به این راه رفتین. ولی عجب راهیه. من که عاشقشم :mrgreen:
                موفق و پیروز باشید.
                کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

وحید جون (چه اسم قشنگی هم داری :mrgreen . من منظورم اینه که ایرانی ها از هیچ هم یه چیزی میسازن(همون مبتکرن خودت ) فکر کن کی میاد بشینه یه LCD رو که همه میگن سوخته و راهی نداره رو تعمیر کنه.

ولی حتما امتحان کنید وگرنه سرتون کلاه میره!!! :wow:

اگر هم درست نشد یه راه دیگه هست که حسابی ازش استفاده کنید:

یه دونه گوشکوب از توی آشپزخونه بردارید و LCD محترم رو جلوی بقیه قطعاتتون (مخصوصا LCD ها ) اونقدر بزنید تا حالشو ببرید و بقیه LCD هاتون حساب کار دستشون بیاد و خراب نشن :mrgreen:

البته نه از این خشونت بازی ها در نیارید که برای پوستتون ضرر داره. یه خورده روش وقت بزارید شاید درست بشه

بدرود . . .

دیدگاه

سلام
                    ببخشید وحید جون یهو بگید یه CPR یا همون شک یا همون احیای قلبی ریوی به ال سی دی دادید دیگه؟
                    اون روش گوشکوب و... قدیمیه! ما معمولا پرتش میکنیم تو دیوار! :mrgreen:
                    موفق باشید

دیدگاه

در مورد طوفان هم باید بگم این اولشه.... icon_cool
                      داریم از بحث دور می شیم ولی می خوام بدون منظورتون کدوم طوفانه؟

در ضمن، آخرش نفهمیدین دلیل اینکه مثلا یه اتصال بین زمین و یکی از پایه ها برقرار می کنید و درست می شه چیه؟
                      کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X