اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل acبه dc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل acبه dc

سلام یه مدار میخوام که ac رو به dc تبدیل کنه که نویز اصلا نداشته باشه

خلاصه عالی باشه؟
    در آغاز هیچ نبود، کلمه بود و آن کلمه خدا بود.
    و کلمه، بی زبانی که بخواندش، و بی اندیشه ای که بداندش، چگونه می تواند بود؟و خدا یکی بود و جز خدا هیچ نبود،
    و با نبودن، چگونه می توان بودن؟و خدا بود و، با او، عدم،و عدم گوش نداشت،حرفهایی هست برای گفتن،که اگر گوشی نبود، نمی گوییم،و حرفهایی هست برای نگفتن،حرفهایی که هرگز سر به ابتذال گفتن فرود نمی آرند.حرفهایی شگفت، زیبا و اهورایی همین هایند،و سرمایه ماورایی هرکسی به اندازه حرفهایی است که برای نگفتن دارد

پاسخ : تبدیل acبه dc

ولتاژ خروج؟
    جریان خروجی؟
    خطی؟
    سویچینگ؟
    :question:

دیدگاه

من خیلی حرفه ای نیستم ...
      ولی برای آمپلی میخوام

ترانس من 12V 5A

ولتاژ خروجی هم مثل همین بالایی باشه
      در آغاز هیچ نبود، کلمه بود و آن کلمه خدا بود.
      و کلمه، بی زبانی که بخواندش، و بی اندیشه ای که بداندش، چگونه می تواند بود؟و خدا یکی بود و جز خدا هیچ نبود،
      و با نبودن، چگونه می توان بودن؟و خدا بود و، با او، عدم،و عدم گوش نداشت،حرفهایی هست برای گفتن،که اگر گوشی نبود، نمی گوییم،و حرفهایی هست برای نگفتن،حرفهایی که هرگز سر به ابتذال گفتن فرود نمی آرند.حرفهایی شگفت، زیبا و اهورایی همین هایند،و سرمایه ماورایی هرکسی به اندازه حرفهایی است که برای نگفتن دارد

دیدگاه

خروجی ترانس (البته 16 ولت) را با یک پل دیود و خازن صاف کن و بده به ورودی این مدار واز خروجیش ولتاژ رگواه شده 12 ولت بگیر

http://www.4shared.com/file/166678862/71ab081e/regolator.html

دیدگاه

سلام
          وقتی خازن صافی رو بعد از پل دیودی که خروجیش 15 ولته قرار میدم ولتاژم میشه حدود 21 22 ولت! :eek: چرا اینجور میشه؟!
          ترانس 15 ولت، 400 میلی آمپر هستش.

دیدگاه

بین به اون حالت میگن بی باری خوب بی باری ینی ولتاژ ماکسی موم یه در خرو جی به صورت dc رو خازن میفته با کمی جریلان کشی خیلی افت پیدا می کنه و با خروجی ترانس برابر میشه فرمول ولتاژ بی باریم
            ببین ولتاژ خروجی ضرب در رادیکال 2
            میاد حدود 21.2 خوب اگه بخای ولتاژت ثابت باشه از رگلا تور 7812 که 12 ولته اگه پیدا کردی فک کنم 15 ولتشم باشه 7815
            :applause:
            [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
              بین به اون حالت میگن بی باری خوب بی باری ینی ولتاژ ماکسی موم یه در خرو جی به صورت dc رو خازن میفته با کمی جریلان کشی خیلی افت پیدا می کنه و با خروجی ترانس برابر میشه فرمول ولتاژ بی باریم
              ببین ولتاژ خروجی ضرب در رادیکال 2
              میاد حدود 21.2 خوب اگه بخای ولتاژت ثابت باشه از رگلا تور 7812 که 12 ولته اگه پیدا کردی فک کنم 15 ولتشم باشه 7815
              :applause:
              یعنی اگه یه بار در خروجی اضافه بشه ولتاژ خروجی همون 15 ولت میشه؟
              اما چرا در مورد این آداپتورها اینجوری نیست؟ اونا هم فقط تشکیل شدن از ترانس، پل دیود و خازن صافی. اکثراً رگولاتور هم ندارن. اما تو این حالت بی باری که میگید وقتی خروجی اندازه گرفته میشه همون ولتاژ ترانس رو نشون میده!

دیدگاه

درسته ولی اونا شاید یه ال ایدی چیزی دارن در ضمن این ولتاژ تو بار خیلی کم میشه مال شما 15 ولته 20 ولت نشون میده میان می کنن 11 ولت 12 نشون میده یا 12.5 ولی می تونین حالت بی باریو از بچه ها بپرسی من بدون دلیل نمیگم تو کتابم هست
                [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

درسته ولی اونا شاید یه ال ایدی چیزی دارن در ضمن این ولتاژ تو بار خیلی کم میشه مال شما 15 ولته 20 ولت نشون میده میان می کنن 11 ولت 12 نشون میده یا 12.5 ولی می تونین حالت بی باریو از بچه ها بپرسی من بدون دلیل نمیگم تو کتابم هست
                  احسنت! :nice: بله تو همه اونها از یه ال ای دی استفاده شده. پس این باعث میشه ولتاژ درست رو نشون بده!
                  ممنون

دیدگاه

راستی، یه مقاومت نمیتونه این بار رو به وجود بیاره؟

دیدگاه

چرا یه 330 اهم حدود 30 میلی امپر میکشه ولی سعی کن 100 اهم 1 وات بزار بهتره فرمولشم با قانون اهم یکیه جریان= ولتاژ /جریان
                      :agree:

دیدگاه

چرا یه 330 اهم حدود 30 میلی امپر میکشه ولی سعی کن 100 اهم 1 وات بزار بهتره فرمولشم با قانون اهم یکیه جریان= ولتاژ /جریان
                        :agree:
                        من یه مقاومت 1.2 کیلو 2 وات رو با خازن موازی کردم اما بعد از حدود یک دقیقه سوخت و دود شد رفت هوا !!! :surprised:
                        چرا داغ کرد؟!
                        چون وات بالا گذاشتم اینطوری شد؟!

دیدگاه

زمانی که یک ولتاژ AC تبدیل به DC میشه و به خازن صافی وصل میشه ولتاژ خروجی میشه 1.4 ضربدر ولتاژ AC . در مورد ترانس شما میشه 15*1.4=21.2 ولت. این ولتاژ زیر بار کم میشه ولی نه در اون حدی که دوستمون گفت. این میزان زمانی کاملاً برابر ورودی میشه که شما جریان پیک رو از ترانس بکشی. به عنوان مثال من یه ترانس 12 ولت 8 آمپر ac دارم. DC میشه 17 ولت. وقتی یه پخش ماشین بهش وصل میکنم و حسابی ازش بار میگیرم تازه میشه 14 ولت. یه LED نمیتونه این ولتاژ رو به حالت اول برگردونه. فرمول زیر بار غیر پیک همون فرمول بالاست فقط به جای 1.4 میشه 1.2. یعنی اگه ترانس شما 400 میلی باشه و شما ازش مثلاً 200 میلی بکشی ولتاژت حدود 18 ولت میشه. در حالی که یه LED حدود 20 میلی بیشتر نمیکشه اونم در 3 ولت. یعنی تمام جریان مصرفی LED توسط مقاومت کمتر هم میشه تا جایی که میشه 3 ولت. در ضمن گذاشتن مقاومت در خروجی هم اشتباه است و میتونه حتی منجر به سوختن پل دیود و یا ترانس بشه. بهترین راه رگولاتوره. شما 7815 نیاز دارید. 400 میلی روهم راحت جواب میده.
                          در ترانسهای بیرون ولتاژ AC رو 10 ولت میگیرند که بی بار میشه 14 ولت وزیر بار 12 ولت میده. البته تمام افتها به مصرف کننده و ظرفیت خازن هم بستگی داره.
                          :bye
                          خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                            زمانی که یک ولتاژ AC تبدیل به DC میشه و به خازن صافی وصل میشه ولتاژ خروجی میشه 1.4 ضربدر ولتاژ AC . در مورد ترانس شما میشه 15*1.4=21.2 ولت. این ولتاژ زیر بار کم میشه ولی نه در اون حدی که دوستمون گفت. این میزان زمانی کاملاً برابر ورودی میشه که شما جریان پیک رو از ترانس بکشی. به عنوان مثال من یه ترانس 12 ولت 8 آمپر ac دارم. DC میشه 17 ولت. وقتی یه پخش ماشین بهش وصل میکنم و حسابی ازش بار میگیرم تازه میشه 14 ولت. یه LED نمیتونه این ولتاژ رو به حالت اول برگردونه. فرمول زیر بار غیر پیک همون فرمول بالاست فقط به جای 1.4 میشه 1.2. یعنی اگه ترانس شما 400 میلی باشه و شما ازش مثلاً 200 میلی بکشی ولتاژت حدود 18 ولت میشه. در حالی که یه LED حدود 20 میلی بیشتر نمیکشه اونم در 3 ولت. یعنی تمام جریان مصرفی LED توسط مقاومت کمتر هم میشه تا جایی که میشه 3 ولت. در ضمن گذاشتن مقاومت در خروجی هم اشتباه است و میتونه حتی منجر به سوختن پل دیود و یا ترانس بشه. بهترین راه رگولاتوره. شما 7815 نیاز دارید. 400 میلی روهم راحت جواب میده.
                            در ترانسهای بیرون ولتاژ AC رو 10 ولت میگیرند که بی بار میشه 14 ولت وزیر بار 12 ولت میده. البته تمام افتها به مصرف کننده و ظرفیت خازن هم بستگی داره.
                            :bye
                            چه جالب! خیلی ممنون، واقعاً مفید بود.
                            البته این پدیده خوبی هم هستا! تو هزینه تهیه ترانس هم صرفه جویی میشه. 1.4 برابر پولمون سود میکنیم!
                            پس در کل قرار دادن مقاومت به طور موازی در منبع تغذیه اشتباهه؟ اینم نکته خوبی بود.
                            ممنون

دیدگاه

این سایت هم ببینید
                              http://www.pishrono.com
                              www.k1k.ir
                              www.yadak-khodro.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X