اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در خرید ماژول RF

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در خرید ماژول RF

سلام. من برای ارسال دیتا می خواهم از ماژول RF استفاده کنم. گیرنده روی یک بورد قرار دارد که با سرعت زیاد در حال چرخیدن است. ولی فرستنده ثابت می باشد. حالا می خواهم با پروتکل UART دیتا رو از فرستنده به گیرنده که در حالت چرخیدن است را ارسال کنم. اگر دوستان یک گیرنده و فرستنده خوب سراغ دارن معرفی کنند.

پاسخ : کمک در خرید ماژول RF

بستگی به سرعتت داره
    hmt hmr کارت رو راه می ندازه احتمالا ولی نرخ خطای نسبتا بالایی داره(بستگی به baud داره)

قیمتش دونه ای 4 یا 5 تومن
    علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

سرعت دیتا زیاد مهم نیست. ولی می خوام با بود 38400 استفاده کنم. آیا با این بود مشکلی دارد؟
      یه مثال با بسکام می گذارید؟
      من شنیدم که این ماژول ها با بود 1200 کار می کنند درست است؟

دیدگاه

دوستان ماژولی که خطای کمتر و سرعت بالاتری داره رو میشه معرفی کنین؟؟؟ قیمتش چقدره؟؟ :smile:
        http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

دیدگاه

من با baud 9600 تست کردم وقتی فاصله از 70 متر بیشتر میشد خطا داشت

برنامه که نداره بابا خیلی سادست اینور پرینت میکنی و اونطرف تحویل میگیری فکر کن یه ارتباط سریال برقرار کردی و سیم رو ورداشتی جاش این ماژول رو گزاشتی

ماژول بدون خطا با سرعتی در حدود11500 کیلوبیت می تونین rfm12 رو بگیرید و بدن هیچ خطایی ولی کار باهاش واقعا سخته(از نظر کد نویسی)

دیدگاه

دوستان چه فرقی بین HMT433 و HMR433 هست؟ اگه بخوام یه فرستنده و گیرنده بخرم دقیقا باید چی بخرم؟ تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behnam_kh2002
              دوستان چه فرقی بین HMT433 و HMR433 هست؟ اگه بخوام یه فرستنده و گیرنده بخرم دقیقا باید چی بخرم؟ تشکر
              HMT433 : فرستنده
              HMR433 : گیرنده
              برای کار شما یک جفت از این مواردی رو که فرمودید رو بخرید کارتون حل میشه.

433 فرکانس ماژول مورد نظرتون هست.

دیدگاه

سلام.
                برای ارسال دیتا از فرستنده :
                بایت اول را با دستور printbin به پورت سریال میکرو ارسال می کنیم.
                در گیرنده دیتا را دریافت می کنیم.؟ آیا اینطوری درست است.؟
                در فرستنده IR باید یک اسیلاتور 33khz به فرستنده اضافه کنیم تا دیتا ارسال کنیم و دیتا رو در گیرنده دریافت کنیم درسته؟
                آیا در فرستنده RF هم اسیلاتور 33khz نیاز است؟
                ممنون

دیدگاه

نه بابا .این قدرا که فکر میکنی ادا و اصول نداره
                  تو فرستنده بنویس
                  کد:
                  print"omid habibi"
                  تو گیرنده هم

کد:
                  input , s

دیدگاه

نوشته اصلی توسط NASA_DE

HMT433 : فرستنده
                    HMR433 : گیرنده
                    برای کار شما یک جفت از این مواردی رو که فرمودید رو بخرید کارتون حل میشه.

433 فرکانس ماژول مورد نظرتون هست.
                    آیا مدل HMT433 و HMR433 خوب هستن؟؟؟؟؟؟ به نظر شما اساتید اینارو بخرم؟ 5 تومنه فکر کنم پولشون (هر کدوم)

دیدگاه

اره .درایوشون راحته و فکر میکنم واسه کار شما خوبه(البته تصمیم گیرنده نهایی شمایی و شما می دونی از پروژه چی می خوای در بیاری)

دیدگاه

دوست عزیز برد مفید اینا چقدره؟ و تا چه حد میشه برد رو افزایش داد؟ به چه طریقی؟

دیدگاه

100متر
                          یه سری هم داره می گه تا 1 کیلومتر ولی عملا 500 متر من جواب گرفتم
                          hmtr

دیدگاه

سلام من چند ماه دارم با این ماژول کار میکنک نسبتا ماژولی خوبی بود اما توانش پایینه زاسه همینم بردم پایینه خواسم از DRF7020 استفاده کنم اما 70 تومن بود بالاخره مجبور شدم ماژول پاور بگیرم اما راه انداژیشو بلد نیسم کمکم کن لطفا. :cry:

دیدگاه

دوستان سلام
                              من برای یک مدار آژیر به یک ریموت کنترل با برد 100 تا 200 متر نیاز دارم از یکی پرسدم گفت می تونی از ماژول های RF استفاده کنی

اگه میشه یکم در مورد این نوع ماژول ها یه توضیحی بدید ... ممنون.

قیمت اینا چنده؟
                              --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                              دوستان از این دو تا برا برد 200 متر استفاده کنم درسته؟
                              فرستنده:
                              http://iran-micro.com/product_info.php/cPath/303_22_168/products_id/5847
                              یا
                              http://iran-micro.com/product_info.php/products_id/6035

گیرنده:
                              http://iran-micro.com/product_info.php/cPath/303_22_168/products_id/5848
                              "زمان خط است نه دايره" چه ايده بدي بوده گرد ساختن ساعت. احساس ميکني هميشه فرصت تکرار است.
                              ساعت دروغ ميگويد. دروغ. زمان بر گرد يک دايره نمي چرخد! زمان بر روي خطي مستقيم ميدود. و هيچگاه، هيچگاه، هيچگاه باز نميگردد.
                              ساعت خوب، ساعت شني است! هر لحظه به تو يادآوري ميکند که دانه اي که افتاد ديگر باز نميگردد.
                              پس بهتره يکم به ثانيه هايي که داريم فکر کنيم تا به راحتي از دستشون نديم....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X