اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آلتراسونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آلتراسونیک

سلام خسته نباشید من میخواستم ببینم کسی تا بحال با سنسور های آلتراسونیک کار کرده میشه با میکروی 8051 کار کرد اگه راهنمایی کنید یا لینکی و یا سایتی که توضیح داده باشه معرفی کنید ممنون میشم
    چنين گفت زردشت:....عاشق عاشقي باش و دوست داشتن را دوست بدار ، از تنفر متنفر باش ، به مهرباني مهر بورز با آشتي آشتي کن و از جدايي جدا باش ......

آلتراسونیک

سلام . خوبی محمد جان .
    من خودم تا به حال مدارش رو نبستم . ولی به صورت تئوری اگه بخوام بهتون بگم زمانی که شما پایه فرستنده رو فعال میکنید با یه تاخیری حجمی از فرکانس فرستاده شده به گیرنده بر میگرده . شما یه پ امپ باید بذارید و مقدار ولتاژی که خروجی گیرنده میده رو با یه ولتاژ مرجعی مقایسه کنید اگه از مقدار مشخصی بیشتر بشه یعنی مانع به شما نزدیک هست . به این ترتیب تقریبا میتونید مسیرتون رو پیدا کنید .
    من خودم تا به حال این مدار رو نبستم ولی اگه پایه کار هستید با هم روش کار کنیم . من چند تا سایت هم برای بایاس پیدا کردم . براتون میفرستم (آ‌البته هم نظرتون رو بگید هم اگه مایلید با هم کار کنیم یاد آوری کنید ) .
    موفق باشید .
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

آلتراسونیک

ممنون از جوابتون من این پروژه رو برای پروژه درس اصول اندازیه گیری باید انجام بدم البته با یکی از دوستام من که خوشحال میشم باهم کار کنیم البته اینم بگم من با دوستم تصمیم داریم یه ربات بسازیم که مثلا به مانع برخورد نکنه و مسیرشو عوض کنه به عنوان مثال تا فاصله 20 سانتی هر شیئی رسید تغییر مسیر بده به هر حال من که خوشحال میشم باهم کار کنیم به نظرم پروژه جالبی میشه من خودمم گشتم و یک سری مدار و اطلاعات البته نه زیاد پیدا کردم و میخوام برم جمهوری و ببینم میتونم دیتا شیتی کتابی چیزی در این زمینه پیدا کنم یا نه فعلا خدا نگهدار
      چنين گفت زردشت:....عاشق عاشقي باش و دوست داشتن را دوست بدار ، از تنفر متنفر باش ، به مهرباني مهر بورز با آشتي آشتي کن و از جدايي جدا باش ......

دیدگاه

آلتراسونیک

سلام . خوبید ؟
        فکر نمیکنم نیازی به رفتن به جمهوری برای گرفتن دیتا شیت باشه . همه دیتا شیت ها رو توی اینترنت میتونید پیدا کنید . ولی اگه شما ساکن تهران هستید . با هم یه مدار بایاس رو به نتیجه میرسیم . بریم جمهوری قطعات رو بخریم . من دانشگاه هم رجایی هست ، امکانات هم میدن یه روز قرار میذاریم توی دانشگاه با هم میبندیمش . نظرتون چیه ؟ شما دانشجوی کجا هستید ؟
        موفق باشید .

دیدگاه

آلتراسونیک

سلام خوبید فکر کنم یک اتفاق جالب افتاده اول اینکه من موافقم خوبه دوم من دانشگاه رجایی اومدم سوم اینکه شما استاد دکتر ابراهیم پور رو میشناسید تو دانشگاه شما در میدن و استاد دانشگاه ما که علمی کاربردی هست هم هستن البته 2 ترم پیش استاد الکترونیک من بودن که واقعا استاد خوبین نمیدونم میشناسیدش یا نه به هر حال من موافقم البته من خیلی تو الکترونیک و اینجور چیزا قوی نیستم چون تازه 6 و 7ماه است که شروع کردم ولی دارم گاماس گاماس یاد میگیرم راستی من نمیدونم شما کدوم منطقه هستید ولی خونه ما منطقه 5 هست البته و دانشگاهم نزدیک شهرک آزمایشه ولی در کل موافقم باهم کار کنیم البته من که در حد شما نیستم خیلی ضعیف تر هستم شماره تلفن رو براتون چجوری بزارم فعلا تا بعد خدا نگهدار از لطفتون هم ممنون

دیدگاه

آلتراسونیک

سلام . خوبی محمد جان ؟
            بله آقای دکتر ابراهیم پور استاد بنده هم هستن . من همین الان هم با ایشون پروژه دارم . من خونمون خیلی به دانشگاه نزدیک هست . فقط چیزی که هست قرارمون باشه برای یک هفته دیگه . از طریق پیام میتونید شماره تماستون رو بدید . البته اگه نیازی بشه .
            موفق و پیروز باشید .

دیدگاه

آلتراسونیک

سلام خوبید باشه مسئله ای نیست من تلفنم رو میگم بعدا قرار میگذاریم فعلا خدا نگهدار

دیدگاه

آلتراسونیک

سلام

این پروژه فاصله سنج التراسونیک رو من با 89s51 بستم و فعلا" تا حدود 2 متر هم جواب گرفتم . اگه سئوالی داشتید بگید تا اگه تونستم راهنماییتون کنم.

دیدگاه

آلتراسونیک

سلام خوبی دوست عزیز من چن سوال داشتم میخواستم ایدی شما رو بدونم تا با هم صحبت کنیم ایدی من mohammadm64@yahoo.com است به من پی ام بدید

دیدگاه

آلتراسونیک

اول میخواستم بدونم این سنسور مثبت منفی داره یا نه دوم اینکه این سنسور خروجیش دیجیتاله یا انالوگ و یا سریال چون من اصلا نمیدونم خروجیش چی هست در ضمن اگه پروژه خودتون رو بزارید تو سایت ممنون میشم با تشکر خدا نگهدار راستی اگه یک توضیحاتی در مورد کارکرد مدار بدید ممنون میشم خدا حافظ

دیدگاه

آلتراسونیک

نوشته اصلی توسط hne573
                      سلام

این پروژه فاصله سنج التراسونیک رو من با 89s51 بستم و فعلا" تا حدود 2 متر هم جواب گرفتم . اگه سئوالی داشتید بگید تا اگه تونستم راهنماییتون کنم.
                      سلام . خوبی دوست عزیز . اگه امکان داره مدار بایاسی که از جواب گرفتی رو توی سایت بذار . اینطوری کار ما رو خیلی راحت میکنی . برنامه و ... اش رو فکر کنم بتونیم انجام بدیم ولی برای بایاسش باید یه مقدار بگردم . شما مدار جواب گرفته ات رو بذاری کلی در وقت صرفه جویی میشه .
                      ممنون
                      موفق باشید.

دیدگاه

آلتراسونیک

سلام اقای نحوی من با دوستم رفتیم جمهوری و قطعات رو خریدیم که مدار رو ببندیم
                        اگه جواب گرفتیم حتما خبر میدم

دیدگاه

آلتراسونیک

سلام . خوبی محمد جان .
                          مدار بایاس رو گیر آوردید ؟ اگه مدار رو بستید فکر می کنم باید حتما برنامه اش رو داشته باشید اگه بخواهید من میتونم توی نوشتن برنامه کمکتون کنم .
                          موفق باشید.

دیدگاه

آلتراسونیک

سلام آقای نحوی من چهارشنبه با دوستم میریم مدارو ببندیم مدار بایاسش مشکلی نداره فقط ما نمیدونیم خروجی این سنسور چیه اقای hne573 گفتن موج سینوسی 40 کیلو هرتزه ولی ما خودمون ندیدیم باید امتحان کنیم ولی صد درصد تو نرم افزار کمک میگیرم دست شما درد نکنه من واقعا تشکر میکنم تو دانشگاه دوستامون اینقدر راحت جواب مارو نمیدن و کمکمون نمیکنن ولی شما بدون منت تا جایی که از دستتون بر بیاد کمک میکنید خیلی متشکرم ولی چشم این رو میدونم که به مشکل میخوریم و حتما از شما کمک میگیریم فعلا تا بعد خدا نگهدار

دیدگاه

آلتراسونیک

البته ارسال این پست یکمی دیر شده و شما قطعات رو خریدین. ولی کسانی که روبات های Maze (ماز) رو میسازن برای اینکه بفهمن کی به دیوار نزدیک شدن از فوتوسل های معمولی استفاده میکنند که دورو برش چند تا LED پر نور روشن کردن. برای همین این روبات ها خیلی شبیه چراغ خواب میشن!

البته حداکثر تشخیص فاصله فکر نکنم از حدود 20 30 سانتی متر تجوز بکنه ولی چون گفتین برای روبات می خواین از اون جهت گفتم.

این لینک رو هم که فرستادم نقشه چنین مداری هست که با مادون قرمز از برخورد ماشین در هنگام پارک کردن ماشین جلوگیری میکنه! تحلیله مدارش هم چیزه خاصی نداره!

http://www.electronics-lab.com/projects/automotive/005/index.html

HTH - Shahriar
                              Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X