اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل تلویزیون سامسونگ CS-5391TPS

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل تلویزیون سامسونگ CS-5391TPS

سلام خدمت شما دوستان عزیز
    تلویزیون بعد از یک مدت یک لحظه(1-2ثانیه)خاموش و بعد روشن میشه.
    خطوط نورانی بصورت افقی در حال حرکت است.
    مشکلات از کجاست؟
    با تشکر

پاسخ : مشکل تلویزیون سامسونگ CS-5391TPS

سلام
    این لینک را ببینید .شاید کمکتان کنه.
    http://www.persiangig.com/pages/download/?dl=http://pasargad2.persiangig.com/pdf/tv.pdf

فایل های پیوست شده

دیدگاه

پدر پدربزرگم از این مقاله برای تعمیر استفاده میکرد :icon_razz: البته اواخر عمرش به این نتیجه رسیده بود که مطالبش یه کم قدیمی شده :icon_razz: (روحش شاد)
      دوست عزیز خط برگشت همیشه رو صفحه وجود داره؟ ایراد تو قسمت هوریزانتال واحتمالا باید اطراف های ولتاژ دنبال ایراد بگردی ولی برای شروع برد رو کامل بشور(با تینر) واز نظر لحیم سردی چک کن بعد ولتاژهارو چک کن به خصوص B+
      یه سوال دیگه وقتی که تلوزیون خاموش میشه صدا هم میره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
        پدر پدربزرگم از این مقاله برای تعمیر استفاده میکرد :icon_razz: البته اواخر عمرش به این نتیجه رسیده بود که مطالبش یه کم قدیمی شده :icon_razz: (روحش شاد)
        دوست عزیز خط برگشت همیشه رو صفحه وجود داره؟ ایراد تو قسمت هوریزانتال واحتمالا باید اطراف های ولتاژ دنبال ایراد بگردی ولی برای شروع برد رو کامل بشور(با تینر) واز نظر لحیم سردی چک کن بعد ولتاژهارو چک کن به خصوص B+
        یه سوال دیگه وقتی که تلوزیون خاموش میشه صدا هم میره؟
        با سلام
        بعضی اوقات تصویر میره صدا هست. بعضی اوقات کلی ریست میشه. خودم فکر می کنم مشکل از آی سی مموری باشه.
        با تشکر

دیدگاه

البت باید بری تو تست وعملی دنبال ایراد بگردی ولی ایرا میتونه از یکی از خازنهای الکترولیتی ولتاژ بالا (مثلا تو مسیر B+) باشه که تو اصطلاح تخلیه شده وباعث افت ولتاژ 200+ ولت یا B+ شده.

دیدگاه

سلام
            :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
            دوست عزیز B2 (از B29 برای بمباران اتمی هیروشیما استفاده شد ومدلهای جدید B52 از هواپیماهای راهبردی آمریکا هستند ) شوخی کردم ناراحت نشوید.
            حالا چرا می زنید.شاید این فایلی را که گذاشتم بکار یک بنده خدا بیاید. :smile:

دیدگاه

:redface: :redface: :redface: :redface: :redface: اقا منم زیاد جدی نگفتم از فایلی هم که گذاشتی ممونم ولی خوب این تلوزیونها از اون موقع خیلی تغییر کردن گفتم بنده خدا یه وقت قاطی نکنه :agree:

راستی اقا سعید خازن تغذیه هم میتونه تخلیه شده باشه(بزرگترین خازن روی برد معمولا 200u 400v)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
                :redface: :redface: :redface: :redface: :redface: اقا منم زیاد جدی نگفتم از فایلی هم که گذاشتی ممونم ولی خوب این تلوزیونها از اون موقع خیلی تغییر کردن گفتم بنده خدا یه وقت قاطی نکنه :agree:

راستی اقا سعید خازن تغذیه هم میتونه تخلیه شده باشه(بزرگترین خازن روی برد معمولا 200u 400v)
                سلام
                اتفاقا یک تلویزیون قدیمی تماشا دارم که که خازن HighVoltage خراب شده بود.
                کلا تصویر سبز شده بود فقط صدا داشت.
                با تشکر

دیدگاه

ولی خرابی خازن های ولتاژ باعث سبز شدن تصویر نمیشه :eek:

دیدگاه

سلام
                    پشت لامپ تصویر بردی قرار داره که یه آی سی TDA روشه(شمارشو نمی دونم) اونو چک کن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X