اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیس مزاحم در خروچی آمپلی فایر (درخواست راهنمایی)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بیس مزاحم در خروچی آمپلی فایر (درخواست راهنمایی)

سلام دوستان

من یه امپ کوچولو درست کردم (اما صداش خیلی دلنشینه! :nice. یه صدای بیس خفیف و لرزش دائمی در بلندگو مشاهده میشه. علتش چیه؟ چطور میتونم برطرفش کنم؟
    ممنون

پاسخ : بیس مزارح در خروچی آمپلی فایر (درخواست راهنمایی)

سلام.
    کاش بیشتر در مورد آمپلیفایرتون توضیح میدادید. که با آی سی است یا گسسته. و از چه قسمتهایی تشکیل شده و از چه نوع فیلتری استفاده میکنید.
    ولتاژ کاری چقدره؟؟ با باطری تامین میشه یا ترانس.
    اگر منظورتون از بیس یا لرزش خفیف همون صدای هووم خودمونه میشه گفت به احتمال زیاد شما از ترانس استفاده میکنید و این هوم هم میتونه از عدم فیلتر مناسب و استفاده از خازنهای نا مناسب در تغذیه باشه و هم میتونه فرکانس 50 هرتز برق شهر باشه که به احتمال زیاد هم همینه. واسه رفعش تنها کاری که میشه کرد اینه که ترانس رو حدالمقدور از طبقات اولیه مدارتون مثل پری آمپلیفار و فیلترهای ورودی دور کنید و یا در حد فاصل ترانس با سایر قسمتها از ورق سیلیس استفاده کنید.
    اگه مدارتون با باطری قابل راه اندازی است میتونید واسه اطمینان به جای ترانس از باطری استفاده کنید در این حالت هوم تقریبا حذف میشه.
    البته گراند نا مناسب هم میتونه تاحدی ایجاد نویزهایی اینچنینی بکنه.
    موفق باشید.
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
      سلام.
      کاش بیشتر در مورد آمپلیفایرتون توضیح میدادید. که با آی سی است یا گسسته. و از چه قسمتهایی تشکیل شده و از چه نوع فیلتری استفاده میکنید.
      ولتاژ کاری چقدره؟؟ با باطری تامین میشه یا ترانس.
      اگر منظورتون از بیس یا لرزش خفیف همون صدای هووم خودمونه میشه گفت به احتمال زیاد شما از ترانس استفاده میکنید و این هوم هم میتونه از عدم فیلتر مناسب و استفاده از خازنهای نا مناسب در تغذیه باشه و هم میتونه فرکانس 50 هرتز برق شهر باشه که به احتمال زیاد هم همینه. واسه رفعش تنها کاری که میشه کرد اینه که ترانس رو حدالمقدور از طبقات اولیه مدارتون مثل پری آمپلیفار و فیلترهای ورودی دور کنید و یا در حد فاصل ترانس با سایر قسمتها از ورق سیلیس استفاده کنید.
      اگه مدارتون با باطری قابل راه اندازی است میتونید واسه اطمینان به جای ترانس از باطری استفاده کنید در این حالت هوم تقریبا حذف میشه.
      البته گراند نا مناسب هم میتونه تاحدی ایجاد نویزهایی اینچنینی بکنه.
      موفق باشید.
      یه آمپلی فایر 6 وات کلاس A ترانزیستوری. با 14 ولت کار میکنه. و از یه آداپتور ( ) واس تغذیه اش استفاده میکنم. البته خودم هم حدس میزنم از آداپتور باشه. خودتون که وضعیت این آداپتورهای ارزان قیمت رو میدونید ...
      فکر میکنم باید از یه منبع تغذیه رگوله استفاده کنم.

دیدگاه

بله درست بود. از باتری استفاده کردم و خروجی بسیار صاف و بدون نویز بود!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X