اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش تبدیل فایل سیمولینک به TMS رو کسی می دونه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آموزش تبدیل فایل سیمولینک به TMS رو کسی می دونه

سلام دوست عزیز
    بله من عملا کار کردم .چه مشکلی دارین شما؟
    من یه توضیحی میدم اگه کافی نبود بگین مشکلتون دقیقا کجاس تا بیشترتو ضیح دم.نکته مهم برای تبدیل این که حتما باید بردتون از طریق پروگرامر به کامپیوتر متصل باشه و گرنه عمل تبدیل صورت نمی گیره.در ثانی باید نرم افزار متلب و کد کامپوسررو کامپیوتر نصب باشه و در ضمن ورژن هایی هم باشند که هم دیگه را بشناسند یعنی یه متل ورژن بالا نباشه و یه کد کامپوسر قدیمی !!! باید این دو تا نرم افزار بتونن با هم دیگه سنکرون بشن تا بتونن عمل کامپایل و تبدین فایل سیمولینک به TMS را نجام بدن
    بعد شما یه فایل سیمولینک و از بلوک هایی که قابلیت تبدیل دارن را استفاده می کنین و در نهایت پروژه را save می کنین و روی گزینه incemental build می زنین .متلب خودش به صورت کاملا اتومتیک به کد کامپوسر وصل میشه .کد کامپوسر را اجرا می کنه و عمل تبدیل را انجام میده و حتی برنامه را روی برد run هم میکنه (خیلی خفنه) من که خیلی حال کردم :mrgreen:
    برای شروع از خود example های متلب استفاده کنین
    اگه بازم مشکلی بود بگین تات وضیح بدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط edisonkocholoo
      بله من عملا کار کردم .چه مشکلی دارین شما؟
      در ثانی باید نرم افزار متلب و کد کامپوسررو کامپیوتر نصب باشه و در ضمن ورژن هایی هم باشند که هم دیگه را بشناسند یعنی یه متل ورژن بالا نباشه و یه کد کامپوسر قدیمی !!!
      با عرض سلام خدمت شما
      اگه ممکنه ورژن نرم افزارهای matlab و ccs که شما واسه این منظور با اونا کار کردین رو بفرمایید؟
      شما با کدوم سری dsp عملا موفق به انجام این کار شدین؟ :applause:
      ممنون از همکاریتون.موفق و پیروز باشید.

دیدگاه

با سلام به همه دوستان
        ورژن کد کامپوسر من 3.3 بود و ورژن r2007 a متلب .و در ضمن ویندوز xp . رو ویندوز ویستا تا جایی که من میدونم جواب نمیده . دقیقا نمیدونم چه مدته ( فک کنم یکی دوماهی هست) که ورژن جدید کد کامپوسر یعنی ورژن 4.1 beta توسط شرکت TI منتشر شده . این نسخه رو ویستا هم کار میکنه و می تونین ورژن های جدید متلب را استفاده کنین .
        از دوستان اگه کسی این ورژن را داره به من هم بده . :nerd:
        بازم اگه مشکلی بود بگین . من درخدمت دوستان عزیز هستم . تو این زمینه خیلی دارم کار میکنم ( اخه موضوع پایان نامه هست )

دیدگاه

من با سری 6000 که دقیقا تراشه به شمارهtms320dm642 با فرکانسی کاری 720 مگا هرتز هست دارم پردازش تصویر کار میکنم .
          البته ارم زیر فشار کار له میشم . :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:

دیدگاه

من با سری 6000 که دقیقا تراشه به شمارهtms320dm642 با فرکانسی کاری 720 مگا هرتز هست دارم پردازش تصویر کار میکنم .
            البته ارم زیر فشار کار له میشم . :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
            من چندتا سوال داشتم :rolleyes: :read:
            بردتون ماله اسپکترومه یا خودتون ساختید یا...؟ اگه خریدید سفارش دادید چند در اومد؟ :rolleyes: اگه برد بدون جیتگ کنترلره (امولاتور روی برد) از چه امولاتوری استفاده کردید؟
            Gracias A La Vida
            [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
            http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
            زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

با سلام به همگی
              نه برد را از یه شرکت گرفتم . برا اون شرکت دارم یه پروژه پردازش تصویر انجام میدم. برد را هم خودم نساختم . پارت نامبر برد دقیقا اینه :
              evm dm642 v3 این برو ورژن سه هست . دو ورژن قبلی با فرکانس 600 هستن و ورژن جدید با فرکانس 720 . قیمت برئ 1990 دلار هستش. تو سایت اسپکترام انالایزر و تی ای می تونین ببینیدش. ایران الکترونیک برا وارد کردنش تقریبا 3600000 می گفت میگیره . پروگرامبرم هم مال همون شرکته که به من قرض داده . پارت نامبر پروگرامر را دقیقا یادم نیست ولی مال blackhawk هست فک کنم usb510pp یا یه همچین چیزی هست . اگه براتون مهمه بگین تا دقیقا نگاه کنم ببینم چیه . :

دیدگاه

با سلام به همگی
                نه برد را از یه شرکت گرفتم . برا اون شرکت دارم یه پروژه پردازش تصویر انجام میدم. برد را هم خودم نساختم . پارت نامبر برد دقیقا اینه :
                evm dm642 v3 این برو ورژن سه هست . دو ورژن قبلی با فرکانس 600 هستن و ورژن جدید با فرکانس 720 . قیمت برئ 1990 دلار هستش. تو سایت اسپکترام انالایزر و تی ای می تونین ببینیدش. ایران الکترونیک برا وارد کردنش تقریبا 3600000 می گفت میگیره . پروگرامبرم هم مال همون شرکته که به من قرض داده . پارت نامبر پروگرامر را دقیقا یادم نیست ولی مال blackhawk هست فک کنم usb510pp یا یه همچین چیزی هست . اگه براتون مهمه بگین تا دقیقا نگاه کنم ببینم چیه . :
                می خواستم ببینم با یه امولاتور خارجی هم میشه همین سمپل های متلب رو روی برد پیاده کرد یا یه جیتگ کنترلر روی برد می خواد . قیمتش زیاده اما چیزی که من دیدم تو سایتشون چیز بسیار خوفیه
                Gracias A La Vida
                [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
                http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
                زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

با سلام خدمت دوست عزیز پژوهان
                  بله میشه .سمپل های تو متلب را به راحتی میشه ریخت رو برد . هر امو لا توری که شما داشته باشین ، به شر ط این که تراشه را ساپورت کنه می تونین برنامه ریزی را انجام بدین چه از داخل متلب و از چه داخل کد کامپوسر . این پروگرامر من قیمتش تو ایران 2700000 در میاد . البته باز مال من نیست . همون شرکت بهم داده . این کار موضوع پایان نامم هستش . البته بهتون بگم که رو متلب سر مایه گزاری نکنین . الکی وقتتون را هدر دادین .من 4 ماه روش کار کردم اخر به این نتیجه رسیدن باید سی یا اسمبلی کار کرد . تو متلب real time نمیشه . البته برا تصویر که نشد شاید برا سیگنال بشه ولی برا تصویر من که نتونستم .

دیدگاه

سلام
                    ببخشید دویت عزیز مبلغ به تومان است .
                    بابا بی خیال من قبلا اتفاقا از استادم پرسیده بودم که چه جوری میشه فایل سیمولینک رو روی dsp قرار داد گفت :
                    اگر می خواهی که به صورت مستقیم این کار را بکنی نیاز به بورد های اماده TI استفاده کنی که حتی با همین پروگرامر های چنین موجود در بازار که قیمت انها از 250,000 تومان است استفاده کنی . در غیر این صورت باید که فایل C خروجی مطلب را در CODECOMPOSER برده و با پروگرامر بریزی روی DSP .

در ضمن من پروگرامر را گرفتم و بردم هم تقریبا تمام شده حتما این کار را روی برد تست می کنم و مراحلش رو براتون می گزارم .
                    موفق باشید.

دیدگاه

سلام یه نرم افزار خیلی خوب که میتونید به جای متلب ازش استفاده کنید visim است که محیط کاربر پسندتری نسبت به متلب داره و بلوکهای اماده بسیار کاربردی و به شما خروجی به زبان c میده و اگر css روی سیتم شما نسب باشه فایل c رو مستقیم در اون باز میکنه و براحتی میتونین ویرایش کنید و احتیاج به امولاتور نداره.برای استفاده از متلب شما باید بردتون امولاتور داشته باشه.
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,10159.0.html
                      Engineering is the art of making what you want from things you can get.
                      اموزش DSP ...........................
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=29824.0
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=32324.0

دیدگاه

والا من نگفتم برا پیاده سازی فایل متلب رو dsp باید حتما حتما چنین پروگرامری داشته باشین اقای پژوهان شنا چه پروگرامری ارین؟من گفتم اونی که من دارم این قیمته . در ضمن این پروگرامر امکان debug انلاین هم میده . می تونین برنامه را خط به خط رو تراشه اجرا کنین و حتی فشار رو cpu را هم به صورت گرافیکی نشون میده . ( مشابه همون چیزی که تو کامپیوتر با فاشار دادن alt+ delete+crtl داریم . همون task managr را میگم) . سری های خیلی زیادی از تراشه را هم ساپورت میکنه .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X