ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24
    2006/12/05
    تهران
    1,401
    7

در مورد شافت اينكودر

سلام

من يك شافت اينكودر نياز دارم كه در هر دور 100 يا 200 پالس بزنه

شركت تبريز پژوه يك مدل 100 و يك مدل 200 پالسي داره حدود 55000 تومان

خواستم از دوستان بپرسم آيا كسي با اين شافت اينكودر تبريز پإ¾ژوه كار كرده ؟كيفيت اون خوبه ؟

از شركت هاي ديگه اي كه شافت اينكودر ميسازند اطلاعي داريد ؟؟

تشكر

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2005/08/30
    تبریز
    1,743
    22

پاسخ : در مورد شافت اينكودر

با سلام می تونی از اینکدر های آتونیکس استفاده بکنی
    یه جای خوب برای فروشش می شناسم
    خیابان فردوسی همون حدا فاصل سه راه طالقانی و سه راه امین دوتا مغازه هست اسم مغازه یادم نیست دوتا مغازه کوچولو
    اقای عبدی بالای مغازه هم تابلو اتونیکس رو زده توی ویترین هم انواع اینکدر رو گذاشته ایشون خوب می تونند بهتون کمک بکنند
    موفق باشید
    2007/02/20
    تبريز
    145
    0

سلام اقاي حاجي زاده من تبريز هستم خوشحال مي شم با شما آشنا بشم اگه امكان داره آدرس بديد خدمت برسم.
    2006/04/20
    235
    1

سلام دو.ست عزيز البته من مشخصات دقيق اين انکودری که ميخوائي« رو نميدونم ولی چرا خوتون نمسازينش؟ خيلی ارزون تر از 55 هزار تومن در مياد! البته گفتم اگر مشخصات اون چيزی که ميخوائن ممکنه مجبورتون کنه برين بخرين ولی تا 100 هرتز رو من خو.دم دارم ر.ش کار ميکنم. شايد اگر سنسورشو عوض کنيد تا 200 هم بتونيد آزمايش کنيد. اين انکودری که 55 هزار تومنه مغتاطيسیه يا مکانيکيه؟
    BNTSTBNT
    2005/08/30
    تبریز
    1,743
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط یاشار شکوهی
    سلام دو.ست عزيز البته من مشخصات دقيق اين انکودری که ميخوائي« رو نميدونم ولی چرا خوتون نمسازينش؟ خيلی ارزون تر از 55 هزار تومن در مياد! البته گفتم اگر مشخصات اون چيزی که ميخوائن ممکنه مجبورتون کنه برين بخرين ولی تا 100 هرتز رو من خو.دم دارم ر.ش کار ميکنم. شايد اگر سنسورشو عوض کنيد تا 200 هم بتونيد آزمايش کنيد. اين انکودری که 55 هزار تومنه مغتاطيسیه يا مکانيکيه؟
    سلام
    اقا یاشار میشه لطف بکنی روش ساخت یه اینکدر رو بگی؟
    من ذهنیتی در این مورد ندارم
    اینکدر اهی توی بازار هم خروجی اصلی به همراه خروجی معکوس و خروجی با فاز 90 درجه و امکان تشخیص جهت( البته بعضی مدل) دارا هستند

2006/04/20
    235
    1

سلام. تا حالا شده توی اون موس قديميا رو باز کني؟ يه چرخ دنده يا بالاخره چيزی که بين فرستنده و گيرنده قرار بگيره و موجب بشه سيگنالی که فرستنده فرستاده ميشه تا به گيرنده برسه رو قطع کنه. اينطوری گيرنده وقتی سيگنال رو دريافت ميکنه، وصل و مثلاً خروجی ولتاژ 0 ولت ( منطق 0) . وقتی هم که قطعه منطق 1 رو داره! حالا ساده اينارو بدين يه ميکرو بشماره هر ثانيه يا دقيقه نشون بده. تا 100 هرتزش رو من ميخوام الان برم تست کنم ببنيم جواب ميتونم بگيرم يا نه! تو مشخصات IC که نوشته تا 100 ميتونيد اندازه بگيريد، يعنی حداکثر 100 هرتز. بازم برای توضحات بيشتر تا 3 4 روز ديگه يه مقاله ای ميزارم تو سايت که به اين موضوع هم توش اشاره شده.
    BNTSTBNT
    2006/12/11
    390
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط یاشار شکوهی
    سلام. تا حالا شده توی اون موس قديميا رو باز کني؟ يه چرخ دنده يا بالاخره چيزی که بين فرستنده و گيرنده قرار بگيره و موجب بشه سيگنالی که فرستنده فرستاده ميشه تا به گيرنده برسه رو قطع کنه. اينطوری گيرنده وقتی سيگنال رو دريافت ميکنه، وصل و مثلاً خروجی ولتاژ 0 ولت ( منطق 0) . وقتی هم که قطعه منطق 1 رو داره! حالا ساده اينارو بدين يه ميکرو بشماره هر ثانيه يا دقيقه نشون بده. تا 100 هرتزش رو من ميخوام الان برم تست کنم ببنيم جواب ميتونم بگيرم يا نه! تو مشخصات IC که نوشته تا 100 ميتونيد اندازه بگيريد، يعنی حداکثر 100 هرتز. بازم برای توضحات بيشتر تا 3 4 روز ديگه يه مقاله ای ميزارم تو سايت که به اين موضوع هم توش اشاره شده.
    سلام

البته من يه روش ديگه هم وجود داره كه شايد سلده تر باشه اونم استفاده از يك فرستنده و گيرنده در زاويه مناسب و در يك پك هست .
    بطوريكه :

ابتدا يك آينه را با يك پوشش كه حالا ميتونه ماژيك باشه يا لمينت به درجات لازم تقسيم كنيد و در وسط اون يك محور قرار بديد كه به بخش گردنده سيستمتون وصل بشه . بعد بخش فرستنده و گيرنده را طوري مقابل آينه قرار بديد كه با عبور خطوطي كه ايجاد كرديد باعث ايجاد لبه در خروجي گيرنده مادون قرمز بشه . خوب بعدش هم كه دوستان ميدونن كه وقفه هاي ميكرو نسبت به لبه پالسها حساسن و ميتونين بوسيله اونا تعداد خطوط عبوري از مقابل آينه را هم بشماريد . حالا ميخواد روي محيط يك آينه 10 تا خط باشه يا 500 تا .

من خودم امتحانش نكردم ولي بنظر معقول مياد .

اگر ايني كه عرض كردم جايي دچار مشكل هست بفرماييد يا با هم حلش ميكنيم و من هم از اشتباه درميام و دعاتون ميكنم .

موفق باشيد :smile:
    [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
    ، همین ... *. * * *. * * * [color=re
    2005/12/28
    تبريز
    4,230
    1,211

روش هاي خيلي زيادي براي اين كار وجود داره.
    با مادون قرمز و نوار خطكشي شده هم ميشه كه با پرينتر هاي مخصوص اين كارو ميكنن كه تو خود تبريز اولين بار ساخته شده .
    در كل فكر كنم اين پروژه ي آقا ياشار تموم بشه مشكل دوستان حل بشه.
    2006/12/11
    390
    1

بله

اما اگر بعدا يه دوست ديگه اي اومد ميتونه با خوندن همين مطلب كه آقا ياشار ايجاد كرده و بقيه جواب دادن مشكلشو حل كنه و ديگه اين سوال را مطرح نميكنه كه بقيه هم از نوشتن پاسخ هاي تكراري خسته نشن و انرژيشونو صرف كارهاي مناسب ديگه اي كنن و ..... :rolleyes:

موفق باشيد :smile:
    [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
    ، همین ... *. * * *. * * * [color=re
    2006/04/20
    235
    1

سلام. چشم گر صبر گکنی زگوره حلوا سازم :mrgreen:
    BNTSTBNT
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24