اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سیگنال صوتی و پاس pwm?????????

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سیگنال صوتی و پاس pwm?????????

سلام به مهندسین محترم
    میخوام از سیگنال صوتی که به ورودی a/d atmega16میدم پالس pwm بسازم و به شیرهای تناسبی بدهم
    راستش من تازه دارم avr میخونم و اطلاعات کمی دارم :cry2:
    1:ولتاژ خروجیه pwm چقدره و من باید با چه نوع تقویت کننده ای تقویتش کنم؟
    2:کسی میتونه دیاگرام کلی از برنامه رو در اختیارم بگذاره؟(باید سیگنال صوتی رو که البته به سه فیلتره پاینگذر و میانگذر و بالاگذر دادم تا فرکانسهای زیر متوسط و بم رو بده به a/d بدم که دیجیتال کنه {تا اینجا بلدم}بعد باید از سیگنال دیجیتال نمونه گیری بشه و به پالس pwmتبدیل و بیرون از atmega16 تقویت و به شیرها بره) با سرعت بالا
    1:باید چطور نمونه گیری کنه؟ و با چه فرکانسی بهتره؟
    میخوام خودم پروژم رو انجام بدم خواهش میکنم کمکم کنید تا از پسش بر بیام
    اگه راهنماییه دیگری هم هست ممنون میشم
    پیشاپیش از وقت و همکاریتون سپاس

پاسخ : سیگنال صوتی و پاس pwm?????????

سلام دوباره
    مهندسای محترمه با تجربه حالا کسی حوسله ی دیاگرام کشیدن نداره :cry2:
    یک کم اطلاعات که بیشتر از من همتون دارید!!!!!!!!!!!!!! :nerd:
    حداقل بگید از کجا شروع کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
    اقایون مدیران و با تجربه های عزیز من منتظر راهنمایی شما هستم
    ارادتمند همه ی دوستان

دیدگاه

تایمر های 1و2 رو در مد pwm پیکر بندی کن اطلاعاتی رو که از adc میخونی رو به تایمر مربوطه بده تا متناسب با اون موج pwm در خروجی داشته باشی .ولتاژ خروجی میکرو در این موج حداکثر 5ولته .البته این شیری که میخای استفاده کنی باید از نوع سروویی باشه تا بتونی اون اب نمای موزیکال رو که در نظر داری بسازی
      روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

دیدگاه

سلام مرثی
        راهنمایی خوبی بود ولی میشه در مورد شیر سروویی توضیحی بدید من اطاعات خیلی زیادی در مورد شیرهای تناسبی ندارم ولی از این نوع اصلا , نشنیدم oo:

دیدگاه

اگه شما بخاین با استفاده از صدا یک فواره رو کنترل کنید باید درست مثل صدای ورودی فواره ای با فشار و دبی متغییر داشته باشین که انجام این کار با شیر برقی معمولی غیرممکنه چون این شیر ها یا حالت باز دارن یا حالت بسته. برای دست یافتن به چنین حالتی شما باید از شیر های سروویی استفاده کنید .که اصول کلی این نوع از شیر ها هم به این شکله که یک سروو موتور که وصل شده به یک دریچه که قابل باز و بسته شدنه این کارو انجام میده و بافرمان هایی که از کنترلر خودش دریافت میکنه دریچه رو کاملا باز .کاملا بسته .کمی باز .و یا کمی بسته میکنه .

دیدگاه

سلام جناب رضایی
            میشه یه لینک یا یه سایت در مورد این شیرها بگذارید؟
            یه سوال دیگه اینکه در ایران این کدام مدل از این شیر ها موجود هست و قیمتشون چنده
            خیلی خیلی ممنون
            فرزندم در راه است

دیدگاه

راستش در این مورد لینکی رو سراغ ندارم .این یه ذره اطلاعات رو هم چون خودمم چند وقت پیش دنبال ساخت یه ابنمای موزیکال بودم از اینترنت به دست اوردم
              ولی چون از این شیر ها پیدا نکردم بیخیال شدم .ولی شنیدم قیمتشون خیلی بالاست

دیدگاه

سلام
                متوجه شدم /همون شیرهای کنترلی هستند
                میشه در مورد ولتاژهای کاریه اونا هم اگه میدونید بگید/من قصد خرید دارم ولی نمیدونم در چه رنجهای وجود دارند؟
                استادمون گفتند از pcmو pam (نمونه گیری از دامنه)استفاده کنم/به نظرتون کارایی بهتری نسبت به pwmداره و من به راحتی میتونم تو میکرو از اونا استفاده کنم؟ :question:ممنون

دیدگاه

من اول ورودی صدا رو اندازه گیری کردم (با استفاده از ADC میکرو )بعد از یه تعداد حساب و کتاب که یادم نیست برای چی بود اطلاعات به دست اوده رو به خروجی pwm میدادم ولی چون از اون شیرها نداشتم به جاش از یه سروو کوتور معمولی استفاده کردم

دیدگاه

شیرهای تناسبی اصلا متوری توشون ندارد و فقط یه سلفه که با جریان کنترل میشه.
                    A-Hosseini

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X