اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افزایش وات دیود زنر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

افزایش وات دیود زنر

سلام دوستان
    1- وقتی نمیشه دو تا دیود زنر هم ولتاژ رو موازی کرد (چون ممکنه یکی روشن بشه و یکی خاموش باشه). پس برای افزایش وات دیود زنر چکار میکنند؟ 2- دیودهای زنر در چه اندازه واتهایی تولید میشوند؟
    با تشکر

پاسخ : افزایش وات دیود زنر

دیود های زنر از خانواده سوبرسور ها هستند که می تونی سوبرسرور های با توان بالاتر هم پیدا بکنی! دیود زنر بیشتر از 2 وات فکر نمی کنم باشه.

دیدگاه

یعنی اصلا نمیشه با یک ترفندی دیودهای زنر رو باهم موازی کرد تا همه همزمان روشن شوند تا وات زیادتر شه.
      سوپرسرور چیه؟

دیدگاه

سوپرسور هم مثل زنر عمل حفاظت رو انجام میده اگه بگردی می تونی تو بازار پیدا کنی. فرقش با زنر اینه که جهت نداره و جنسش هم از نیمه هادیه. فکر کنم برای ساختن دیودهای زنر با توان بالاتر محدودیت ساخت وجود داره. شما اگه نیاز به توان بالاتر داری چرا از وریستور استفاده نمی کنی؟

دیدگاه

وریستور زیر 50 ولت داریم؟
          وات دیود زنر چطور مشخص میشه ؟ روش که فقط ولتاژ شکست هست.
          سوپرسور بصورت لاتین چطوری نوشته میشه؟ میخوام تو نت سرچ کنم.
          در هر جا که از زنر استفاده شده میشه بجاش از وریستور یا سوپرسور استفاده کرد؟
          ممنون

دیدگاه

اره وریستور از 20 ولتی من دیدم Suppressor
            نه دقیقا باید مدارتو بذاری ببینیم.

اضافه شده در تاریخ :
            در مورد سوالت که پرسیدی میشه جای زنر از وریستور استفاده کرد باید بگم که بعضی وقتا از دیود زنر در دو جهتش استفاده می کنن. یعنی دو تا کاربرد داره: در بعضی ورودی ها برای کلی کردن ولتاژ یا همون ناحیه شکستش استفاده می شه و برای بعضی ورودی ها مثل یه دیود عمل کنه. (یادت میاد که دیود زنر اگه بصورت معکوس بایاس بشه زنر میشه و اگر به صورت مستقیم بایاس بشه مثل دیود عمل می کنه)

دیدگاه

اینم برای شما
              http://www.ecapic.ir/image/ECA-091215095319.jpg
              یه مدار برای افزایش توان زنر ولتاژ زنر شبیه سازی شده برابر ولتاژ دیود زنر به علاوه ولتاژ بیس امیتر هستش مقاومت رو هم صوری انتخاب کنین که یه جریان حداقلی از زنر بگذره (میتونین حذفش کنین )
              توان زنر شبیه شازی شده به توان قابل تحمل ترنزیستورتون وابسه خواهد بود.

دیدگاه

من زنر تا 5 وات دیدم ولی اگر میخاین به عنوان رگولاتور ولتاژ ازش استفاده کنید خیلی تلفات زیادی خواهید داشت و بهتره از مدار محسن جان استفاده کنید

دیدگاه

سلام دوستان
                  این مدار ور که دوستمون کشیده بودند رو دیدم و از مدار زیرش استفاده کردم الان مقدار عددی قطعات درست هست؟

در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
                  گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

برای افزایش توان زنر یا به عبارت بهتر توزیع حرارتی و کمتر کردن حرارت زنر شما می توانید از چند زنر با ولتاژ پایین تر بصورت سری نیز استفاده کنید
                    مثلاً برای ایجاد یک زنر 24 ولت 6 وات می توانید از 6 عدد زنر 3.9 ولت یک وات استفاده نمایید.

دیدگاه

R3 را حذف و R4 را اتصال کوتاه کنین برای ترانزیستور هم میتونین از ترانزیستور های ولتاژ پایین استفاده کنین اینطوری مدارتون ارزونتر در میاد ( مثلا TIP41 یا BD131 )

دیدگاه

R3 را حذف و R4 را اتصال کوتاه کنین برای ترانزیستور هم میتونین از ترانزیستور های ولتاژ پایین استفاده کنین اینطوری مدارتون ارزونتر در میاد ( مثلا TIP41 یا BD131 )
                        ممنون دوست عزیز، میشه توضیح بدید که چرا حذفشون کردید؟
                        در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
                        گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++ نمایش پست ها
                          اینم برای شما

یه مدار برای افزایش توان زنر ولتاژ زنر شبیه سازی شده برابر ولتاژ دیود زنر به علاوه ولتاژ بیس امیتر هستش مقاومت رو هم صوری انتخاب کنین که یه جریان حداقلی از زنر بگذره (میتونین حذفش کنین )
                          توان زنر شبیه شازی شده به توان قابل تحمل ترنزیستورتون وابسه خواهد بود.
                          من دنبال مداری هستم که بتونم باهاش 3.3 ولت را درست کنم(حالا با دیود زنر یا هر چیز دیگه ای)
                          این لینک تصویری که شما گذاشتین حذف شده و تصویر وجود نداره
                          ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 91113087 نمایش پست ها
                            من دنبال مداری هستم که بتونم باهاش 3.3 ولت را درست کنم(حالا با دیود زنر یا هر چیز دیگه ای)
                            این لینک تصویری که شما گذاشتین حذف شده و تصویر وجود نداره
                            ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
                            سلام با رگولاتورlf33 میتونی با زنر هم میشه
                            موفق باشی
                            Proudly @real_ahmadi
                            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

وریستورچیست؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X