اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال تعداد زیادی میکرو بهم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال تعداد زیادی میکرو بهم

با سلام
    من می خوام تعدا زیادی میکرو را به یک میکرو اصلی وصل کنم که برای ادرس دهی وانتقال داده 32 بیت در نظر گرفتم تا تعداد گیرنده ها نا محدود باشه سرعت مهم نیست وفاصله خیلی زیاده
    چیکار کنم
    ممنون اگه کمک کنید

پاسخ : اتصال تعداد زیادی میکرو بهم

اگه فاصله ات زیاده میکروهات رو با پروتکل RS485 ( مثل آی سی ADM485 ) شبکه کن !

دیدگاه

اگر فاصله خیلی زیاده بهتره از پروتکل های مخصوص این کار استفاده کنی مثل همین RS485 که دوستمون گفتن

ولی این پروتکل سریاله و بدرد کار شما نمیخوره.

انتقال 32 بیتی در فاصله های زیاد نه به صرفه است ونه عملی(مگر در سرعت های پایین)

یکم دقیق تر بگید میخواید چی کار کنید تا بشه کمک کرد.

موفق باشید
      Work with what you have .Never limit yourself by things you could have had

دیدگاه

سلام و ممنون از توجهتون
        من می خوام برای ایفون ها اطلاعات را روی خط تغذیه مدوله کنم
        باید برای هر گوشی کد تعریف کرد واز پانل با اونا ارسال و دریافت دیتا داشت وتعداد گوشی ها هم نامحدود باشه
        فکر نکنم سرعت مهم باشه
        البته تویه یه تاپیک دیگه این موضوع را مطرح کرده بودم
        در ضمن ارتباط هم سریاله
        حالا خود برنامه نویسیش چه جوریه :question:
        شایدم نشه اصلا از میکرو استفاده کرد و باید شبکشون کرد نظرتون چیه

دیدگاه

تا اونجایی که من می دونم 485 تا فواصل بالای 1 کیلو متر هم جواب می ده حتی توی سرعت های بالا هم از اون استفاده می کنن
          من فکر می کنم منظور el.naderi بیشتر زنگ خوردن گوشی هاست تا انتقال سیگنال های صوتی
          اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

اگر قراره تعداد نود های شبکه شما نامحدود(نا محدود که بی معنیه منظور خیلی زیاده :rolleyes باشه باید از یه پروتکل دیجیتال استفاده کنید.

اگر میخواهید سیگنالی با پهنای باند کوچک(مثلا صدا) رو انتقال بدید میتونید با مدلاسیون های مختلف اونا رو انتقال بدید مثلا TDM و FDM اینجوری دیگه به میکرو احتیاج نداری ولی کارت خیلی پیچیده میشه و باید اطلاعات مخابراتی خوبی داشته باشی.

حالا برای اینکه بدونی چه جوری شبکه کنی باید بدونی آیا ممکنه دو نود با هم بخواهند خط رو بگیرند و یا اینکه محیط چقدر نویز داره؟(مثلا شبکه شما قراره توی یه کارخونه باشه؟) فاصله هر نود حداکثر چقدره؟ سرعت انتقال داده چقدر باید باشه...

با توجه به این پارامتر ها میتونی نوع شبکه و پروتکل رو در بیاری.

مثلا پروتکل CAN یه گزینه میتونه باشه.

در ضمن در مورد سیگنالی که میخوای انتقال بدی بیشتر توضیح بده(پهنای باند و غیره...)
            Work with what you have .Never limit yourself by things you could have had

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X