اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه نویسی به زبان جاوا برای میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برنامه نویسی به زبان جاوا برای میکرو

دوستان سلام راستش چند وقتی هست که تو فکر اینم که میشه به کمک java برای میکرو برنامه نوشت دوستانی که تمایل دارند تو این زمینه پیش بریم یه یا علی بگن که شروع کنیم منتظر یاری سبزتان هستم :smile:
    سه کس را شنیدم که غیبت رواست وز این درگذشتی چهارم خطاست
    یکی پادشاهی ملامت پسند کز او بر دل خلق بینی گزند
    حلال است از او نقل کردن خبر مگر خلق باشند از او بر حذر
    دوم پرده بر بی حیائی متن که خود میآ‌درد پرده بر خویشتن
    ز حوضش مدار ای برادر نگاه که او میآ‌درافتد به گردن به چاه
    سوم کژ ترازوی ناراست خوی ز فعل بدش هرچه دانی بگوی

پاسخ : برنامه نویسی به زبان جاوا برای میکرو

نوشته اصلی توسط مدارپردازان آسیا
    دوستان سلام راستش چند وقتی هست که تو فکر اینم که میشه به کمک java برای میکرو برنامه نوشت دوستانی که تمایل دارند تو این زمینه پیش بریم یه یا علی بگن که شروع کنیم منتظر یاری سبزتان هستم :smile:
    به نظرم اصلا دنبالش نرید چون به شکست می خوره. ببینید جاوا کامپایلر نیست و البته بنده ندیدم کامپایلر داشته باشه، جاوا مفسره و تمام نرم افزار هایی که با جاوا نوشته میشن و توسط یک پیش مترجم، به حالتی بین زبان ماشین و زبان سطج بالا می رن، برای اجرا نیاز به JVM دارند یعنی اگر این JVM که خودش حجیمه نصب نباشه، اصلا نرم افزار نوشته شده کار نمی کنه.
    البته، اصل جاوا برای همین ریز پردازنده های عهد عتیق ساخته شد، ولی یادتون نره اون ریز پردازنده ها حافظه زیادی رو پشتیبانی می کردند مثلا یک مگابایت. بنابراین، این پروژه روی میکروهایی مثل AVR اصلا جواب گو نیست.
    مگر اینکه روی ARM و اینها بخواید پیاده کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamidreza.nayeri
      به نظرم اصلا دنبالش نرید چون به شکست می خوره. ببینید جاوا کامپایلر نیست و البته بنده ندیدم کامپایلر داشته باشه، جاوا مفسره و تمام نرم افزار هایی که با جاوا نوشته میشن و توسط یک پیش مترجم، به حالتی بین زبان ماشین و زبان سطج بالا می رن، برای اجرا نیاز به JVM دارند یعنی اگر این JVM که خودش حجیمه نصب نباشه، اصلا نرم افزار نوشته شده کار نمی کنه.
      البته، اصل جاوا برای همین ریز پردازنده های عهد عتیق ساخته شد، ولی یادتون نره اون ریز پردازنده ها حافظه زیادی رو پشتیبانی می کردند مثلا یک مگابایت. بنابراین، این پروژه روی میکروهایی مثل AVR اصلا جواب گو نیست.
      مگر اینکه روی ARM و اینها بخواید پیاده کنید.
      سلام
      دیگه کار بچه های سایت به جایی رسیده که جاوا رو زیر سوال می برند :eek:
      جاوا ویژوال ماشین برای ویندوز با چند صد هزار تا امکان، 5 مگ هست، مگه برای میکرو فکر می کنی چقدر باشه.
      من عشق جاوا اپلت ها تو برنامه نویسی وب هستم، خیلی زبون قوی ای هست ، شما رو چه حسابی این حرف رو می زنین؟
      برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
      http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MortezaMir

سلام
        جاوا ویژوال ماشین برای ویندوز با چند صد هزار تا امکان، 5 مگ هست، مگه برای میکرو فکر می کنی چقدر باشه.
        من عشق جاوا اپلت ها تو برنامه نویسی وب هستم، خیلی زبون قوی ای هست ، شما رو چه حسابی این حرف رو می زنین؟
        خوبه که من خودم گفتم جاوا برای همین اختراع شده که کد قابل حمل بده.
        اما ببین، کاری که داره انجام میشه توجیه هم باید داشته باشه، یه میکروی معمولی ۱۶ کبلو رم داره، اگر شما دنبال استفاده از امکانات مدیریتی جاوا هستید چقدر از این ۱۶ کیلو اشغال میشه؟
        چقدرش برای برنامه تون می مونه؟ در کنار اینکه برنامه ای که با جاوا و امثالهم نوشته میشه، روی میکرو در عمل خیلی کند اجرا میشن. چرا که پردازنده میکرو مستقیم کد رو اجرا نمیکنه کد باید دستور به دستور توسط JVM تحلیل شه و بعد شبیه سازی بشه.
        واقعا فکر می کنید این کار توجیه داشته باشه؟ اگر اینطور فکر میکنید که بسم الله. منم هر کمکی از دستم بر بیاد انجام میدم ولی بعید میدونم زیر DSC ها و یا ARM ها این کار توجیه داشته باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MortezaMir
          سلام
          درستش جاوا ویرچوال ماشین هست نه ویزوال.
          یعنی ماشین مجازی جاوا.

دیدگاه

یه چیز دیگه هم اضافه کنم،
            جاوا شی گراست، خود شی گرایی حجم کد نهایی رو افزایش میده در کنار حافظه مورد نیاز JVM برای اجرای برنامه.
            من بعید میدونم با این حافظه های کمی که میکرو های AVR دارن بشه این کار رو کرد، تازه اگر هم انجام بشه، فقط باهاش برنامه های خیلی ساده میشه انجام داد که اونها رو با C بنویسیم به صرفه تره ( هم از نظر سرعت اجرا، هم از نظر حافظه مصرفی و ...)

دیدگاه

پروژهآ‌ای مشابه :
              http://www.harbaum.org/till/nanovm/index.shtml
              چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

پس اون لینک فروم کجا رفت؟
                من اون لینک رو میخوام نه چیز دیگر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X