اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیشترین نرخ نمونه برداری میکروهای ماکروچیپ چیه و مربوط به کدوم میکرو میشه؟

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بیشترین نرخ نمونه برداری میکروهای ماکروچیپ چیه و مربوط به کدوم میکرو میشه؟

سلام دوستان،
    من یه چند وقتیه می خوام با میکرو، TV Capture طراحی کنم، ولی میکروهایی که میشناسم نرخ نمونه برداری شون خیلی پایینه، بیشترین نرخی که دیدم مال XMega است که ۲ میلیون در ثانیه است.
    اما گفتم شاید ماکروچیپ بهتر باشه، چون من خودم با ماکروچیپ کار نکردم نمی دونم اما زیاد از ADC ش تعریف شنیدم، حالا خواستم ببینم اصلا میکروهای ماکروچیپ، حالا DSC یا غیره فرقی ندارن، این قدر سرعت دارن که بشه باهاشون تبدیل انجام داد یا اینکه مجبورم از همین IC های SAA7131 فیلیپس استفاده کنم؟

پاسخ : بیشترین نرخ نمونه برداری میکروهای ماکروچیپ چیه و مربوط به کدوم میکرو میشه؟

تا اونجا که یادم میاد بیشترین چیزی که من دیده بودم 500 کیلو بود، متاسفانه اینجا سایت مایکروچیپ برای من باز نمیشه، توی سایت یک بخش هست که شما مشخصات مورد نظر رو انتخاب میکنید و با توجه به خواسته شما هر محصولی داشته باشه بهتون نشون میده مثلا تعداد USART رو 3 انتخاب میکنید انواع میکروهایی که 3 تا USART دارند رو براتون لیست میکنه و شما میتونید انتنخاب کنید، اگر دسترسی به سایت دارید بررسی کنید اما فکر نمیکنم توی کنترلرهاشون چیزی با سرعت نمونه برداری معتبر حدود 2 مگا داشته باشند. به نظر من به طور کلی تو میکروکنترلرهای PIC دنبال سرعت نگردید، از معماری PIC ها مشخص هست که موقع طراحی فاکتورها رو که اولویت بندی میکرند سرعت جزو اولویت های اول و دوم نبوده :smile:
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

دیدگاه

پاسخ : بیشترین نرخ نمونه برداری میکروهای ماکروچیپ چیه و مربوط به کدوم میکرو میشه

سلام
      بیشترین نرخ نمونه برداری در میکروچیپ هم 2 ملیونه (مثل xmega)

دیدگاه

پاسخ : بیشترین نرخ نمونه برداری میکروهای ماکروچیپ چیه و مربوط به کدوم میکرو میشه

نوشته اصلی توسط ali_j
        سلام
        بیشترین نرخ نمونه برداری در میکروچیپ هم 2 ملیونه (مثل xmega)
        علی جان لطف کن شماره آی سی ها رو هم بگو که دوستان بررسی کنند اگر به کارشون میاد تهیه و استفاده کنند ما هم آشنا بشیم.
        از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
        هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
        اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
        اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
        شاد و موفق باشید

دیدگاه

پاسخ : بیشترین نرخ نمونه برداری میکروهای ماکروچیپ چیه و مربوط به کدوم میکرو میشه؟

من سایت خود ماکروچیپ رو سرچیدم، گویا این محصول dsPIC33FJ06GSxxx در حالت معمولی تا 2 میلیون و در یک حالتی هم که من نفهمیدم چیه تا ۴ میلیون نمونه در ثانیه کار می کنه.
          حالا فقط یه سوال، این سرعت جواب میده اصلا؟ مگه نباید حداقل ۸ میلیون برای تلویزیون سیاه و سفید باشه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X