اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

220 ac تریستور 40 dc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

220 ac تریستور 40 dc

سلام

ایا میشه با یک تریستور وکنترل زاویه اتش ولتاژ220 را به ولتاژ های کمتر تبدیل کرد

مثلا با یک عدد تریستور برق 220 شهر را به برق 40 ولت تبدیل کرد و این 40 ولت را داد به یک صافی (خازن وسلف ) واز ان طرف یک ولتاژ dc با جریان دهی بالا گرفت :question: :question:

اگر میشه چطور میشه این کار را کرد
    و ایا کسی نقشه یا مداری داره برام اپ کنه
    مرسی

پاسخ : 220 ac تریستور 40 dc

:cry2:

دیدگاه

:cry2: :cry2:

دیدگاه

فکر کنم این میشه همون دیمر. البته از ترایاک باید استفاده کرد. تریستور برای ولتاژهای پایینتر طراحی شده. ولی گمون کنم نویز زیادی ایجاد بشه. ولی اگه بشه که عالی میشه :nice:
        خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

سلام دوستان :smile:
          من امروز در سایت بزرگ ECA عضو شدم.
          من مدتها در مورد این سیستم تحقیق کردم

باید عرض کنم که بله شدنی هست ولی باید دید به چه باری متصل می کنیم؟ من برای آمپلی فایر می خواستم. اما باید عرض کنم که با توجه به شکل موج خروجی در مدار دیمر مانند این ولتاژ ریپل زیادی دارد که اصلا" قابل استفاده نیست!
          تنها راه ممکن یافتن مداری هست که شکل موج را 180 درجه بچرخاند.
          من که مدار مذکور را پیدا نکردم ولی فکر میکنم بشه یه جورایی ساختش

دیدگاه

سلام

احتمالا منظور شما همچین مداری هست :

پس برو به لینک زیر :

http://www.faqs.org/docs/electric/Semi/SEMI_7.html

و قسمت The Silicon-Controlled Rectifier-SCR

به نظر من سخت ترین کارش راه اندازی گیت تریستورها و دادن فرمان مناسب با توجه به ولتاژ خروجی مورد نیاز هست.

:smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Saman Mardani
              سلام دوستان :smile:
              من امروز در سایت بزرگ ECA عضو شدم.
              من مدتها در مورد این سیستم تحقیق کردم

باید عرض کنم که بله شدنی هست ولی باید دید به چه باری متصل می کنیم؟ من برای آمپلی فایر می خواستم. اما باید عرض کنم که با توجه به شکل موج خروجی در مدار دیمر مانند این ولتاژ ریپل زیادی دارد که اصلا" قابل استفاده نیست!
              تنها راه ممکن یافتن مداری هست که شکل موج را 180 درجه بچرخاند.
              من که مدار مذکور را پیدا نکردم ولی فکر میکنم بشه یه جورایی ساختش
              خوش امدید به eca

می شه این مدار را که ساختید بزارید اینجا(منبع تغذیه)

من میخوام برای یک منبع تغذیه سویچینگ که ورودیش 40 یا 50 ولته از این روش استفاده کنم

دیدگاه

سلام مجدد
                دوست عزیز مدار مذکور همون مدار دیمر هست. با استفاده خازن 100 نانو و مقاومت ثابت 82کیلو اهم می توانید ولتاژ 45 تا 47 ولت داشته باشیدذ. البته اول ولتاژ 220 ولت رو با کمک دیود های قدرت یکسو باید کنیم.

:smile: :smile:

دیدگاه

اگه میشه بیشتر روش بحث کنید چون اگه شدنی باشه سوئیچینگ میره کنار.
                  شما تست کردی روی آمپلی نویز نداشت؟؟ مشکل فقط ریپل بود.؟؟؟ نمیشه یه جور فیدبک براش ساخت؟؟ یه مداری که مثلاً با کم و زیاد شدن ولتاژخروجی زاویه آتش رو تغییر بده.
                  خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

دوستان اگر مداری معرفی کنیم( تا حد امکان هم قدرتی باشه) که بتونه شکل موج سیگنال رو 180 درجه تغییر بده مشکل حل میشه.

اگر شکل موج های یک مدار دیمر رو خاطرتون باشه متوجه میشید چی عرض میکنم :rolleyes:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X