اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مختصات پیک ها در تبدیل هاف

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مختصات پیک ها در تبدیل هاف

با سلام
    کسی میدونه چجوری بعد از تبدیل هاف میشه مختصات peak های توی تبدیل هاف پیدا کرد؟؟؟در تبدیل هاف پیکها به صورت Hm = (ρm, θm نمایش داده مشن(البته در مقاله ها)
    حالا برای کدنویسی در متلب باید (Hm = (ρm, θm را پیدا کنم ...ولی یافتن ρm, θm پیکها مصیبته................... oo: oo:

help me please

پاسخ : مختصات پیک ها در تبدیل هاف

سلام ...............

نوشته اصلی توسط farzad3830
    با سلام
    کسی میدونه چجوری بعد از تبدیل هاف میشه مختصات peak های توی تبدیل هاف پیدا کرد؟؟؟در تبدیل هاف پیکها به صورت Hm = (ρm, θm نمایش داده مشن(البته در مقاله ها)
    حالا برای کدنویسی در متلب باید (Hm = (ρm, θm را پیدا کنم ...ولی یافتن ρm, θm پیکها مصیبته................... oo: oo:

help me please
    کدوم پیک ها منظورتونه ؟

دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

توی متلب از [R,xp] = radon(a,theta); برای دیدن hough space استفاده میشه...حالا تو همین صفحه هاف بینهایت منحنی هست که در بعضی نقاط بهم برخورد کردند....مختصات detected peak .که به صورت رو و تتا هست را میخام بدست بیارم...........[R,xp] = radon(a,theta);

دیدگاه

سلام .................

توی متلب از [R,xp] = radon(a,theta); برای دیدن hough space استفاده میشه...حالا تو همین صفحه هاف بینهایت منحنی هست که در بعضی نقاط بهم برخورد کردند....مختصات detected peak .که به صورت رو و تتا هست را میخام بدست بیارم...........[R,xp] = radon(a,theta);
        اینا منظورتونه؟

دیدگاه

بله دقیقا.... رو و تتا هرکدام را چه جور میتوان یافت؟؟؟؟

دیدگاه

سلام ..................

بله دقیقا.... رو و تتا هرکدام را چه جور میتوان یافت؟؟؟؟
            شرمنده بابت تاخیر ..

یه دستور هست توی متلب به نام houghpeaks .. این میتونه برای پیک ها توی تبدیل Hough کمکتون کنه .. مثلا اگه برای تصویر زیر از این دستور استفاد کنیم؛ میتونیم نتیجه ی تصویر بعدی رو ازش بگیریم .. موفق باشید ..

نتیجه ی دستور ..

دیدگاه

سلام
              من هم بر حسب اتفاق دارم روی این موضوع کار می کنم .
              من هم به این مشکل برخوردم . با احترام به بیان کننده موضوع ؛ من توضیحات رو کامل می کنم.
              فرض کنید یک تصویر وجود داره که مربع A در گوشه بالا سمت راست؛ مربع b گوشه بالا سمت چپ، مستطیلی هم در پایین مرکز تصویر وجود داره.
              وقتی تبدیل هاف از تصویر می گیریم ؛ تبدیل هاف همه رو به یک ( Hm = (ρm, θm یکسان می برد . که θm یکسان باعث می شوند هنگام استخراج برنامه پیکسل مربوط به θm مورد نظر را گم کند.
              به ناچار مجبوریم از هر شکل به تنهایی تبدیل بگیریم . تا در یافتن θm اشتباهی رخ ندهد. برای این کار مجبوریم پنجره هایی برای تصویر معرفی کنیم که در هر پنجره فقط یک شکل باشد. که این خود مشکلی بزرگ است . می بایست محل رئوس اشکال را بیابیم که چگونگی آون رو در matlab نمی دونم .
              مشکل دیگر در اتصال مجدد آتها به هم است. لطفا به حل این دو مشکل به من کمک کنید.

دیدگاه

مگه تبدیل هاف برای هر خط یک نقطه در صفحه تبدیل ایحاد نمیکنه؟ ( r=xcos(teta)+ysin(teta
                یعنی هر نقطه ماکزیمم در صفحه تبدیل معادل یک خطه و همچنین نقاط مربوط به هر خط هم به یک نقطه نگاشت میشه. بنابراین نباید بعد از تبدیل تداخلی در نقاط مربوط به خطوط مختلف بوجود بیاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ___
                  سلام ..................

نتیجه ی دستور ..

سلام الان این نتیجه چیو نشون میده؟نتیجه تبدیل هاف.خب این به چه دردمون میخوره؟هدف تشخیص خط دایره و..هست.این نتیجه چه کارایی داره؟
                  *تابع houghlinesقطعات خط درتصویر اصلی را استخراج میکند.
                  *تابع houghpeaks تعداد معینی از قله ها را با استفاده از روش...می یابد
                  *تابع houghlines از قله ها استنباط میکنه که قطعات خط معنی دار میسازند یانه؟و...
                  من این دستات رو تو متلب نوشتم اما هیچی متوجه نشدم.این شکلایی که میده چی هستند و به چه دردی میخورند :cry:؟
                  و برای تشخیص دایره این توابع چه نقشی دارند؟(البته الان رنامه آقای هادی رو دیدم که نگاه بندازم.ولی اگر ممکنه جواب این سوالاموهم بدین)
                  هرگز توان خودت را در تغيير دادن خويش،دست كم نگير!
                  هرگز توان خودت را در تغيير دادن ديگران،دست بالا نگير!

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=112772.0

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X